Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 2 éves lányomnak érdemes még...

2 éves lányomnak érdemes még új cumisüveget venni? Meddig ihatja a tejet-kakaót még cumiból?

Figyelt kérdés
Még egy: ha eddig dr Brown-ja volt, és most Aventet vennék, megszokná az újat?
2013. aug. 31. 08:33
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
36%

2 ÉVesnek cumisüveget ??? :-O

A fiam 11 hós de már csak 1 cumisüvegje van amiből éjszaka iszik ( szintén dr brown )

De már csőröspohárból iszik

Szerintem felejtsd el a cumisüveget.Próbáld meg az Avent varázsitatót,vagy más csőröspoharat.Ilyen korban már nemigen tesz jót a fogaknak és az állkapocsnak a cumi !!!

Persze ha nem fogadja el... :-/ az más

De próbáld meg.

2013. aug. 31. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
49%
20 hónapos ikreim is még cumisüvegből isszák a tejet. (szépen elalszanak rajta) Egyiknek dr. Brownja van a másiknak Aventos. Nem akarják cserélgetni, mindkettő sajátját szereti. Teljesen más a cumija, nem biztos hogy szeretné a másik fajtát.
2013. aug. 31. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
61%
igen vegyél nyugodtan .lányom is még abbol isza az esti kakaot .
2013. aug. 31. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
61%

Az enyém is 2 éves, és az esti tejet csak cumisüvegből hajlandó inni. Természetesen utána fogmosás. Amúgy egyedül iszik tökéletesen pohárból. Ez a mi esti " rituálénk" . Odabújik hozzám és úgy issza meg.

Szerintem maradj a megszokott márkánál, ha az bevált :)

2013. aug. 31. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
49%

Nálunk is 2 éves a gyerkőc, az összes elalváshoz kell neki cumisüvegből a tej. Neki ez az elalvás előtti rituálé. Majd ha akarja, elhagyja. Pohárból tökéletesen iszik már nagyon régóta. Én nem tudom megmosni a fogát elalvás előtt, de arra mindig nagyon figyelek, hogy ne rágcsálja a cumit sokáig.

Nálunk soha nem volt gond a cumi váltással, de a saját gyerekedet neked kell ismerned.

2013. aug. 31. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Szerintem nyugodtan vegyél. Az én fiam is este abból ivott sokáig. Nappalra meg esetleg próbáld meg a csőrös poharat kezdésnek. Vagy próbálkozhattok a pohárból ivással is.
2013. aug. 31. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Sziasztok!

Köszi a válaszokat!

Nappal már egy éve csak a pohár van meg az üdítős flaskák utcára.

Csak a reggeli-esti kakaó van így.

Anyám például 6 éves koráig így itta meg csak a kakaót. Ciki, de ez is olyasmi némely gyereknél, mint az ujjszopás. A kakaó csak ebből finom :-)

Már elég viharverte a régi, ezért kérdeztem, hogy beruházzak-e...

Szerintem venni fogok egy Aventet.

2013. aug. 31. 16:21
 8/11 anonim ***** válasza:

A lányom is 2 éves koráig ivott cumisüvegből, aztán ő maga döntött úgy, hogy már nagylány, és nem kell neki. Választott helyette egy csőrös poharat, de azt nem is használta sokáig. Talán 1-2 hónapig.

A szomszéd kislány pl most lesz 4 éves, cumisüvegből issza a kakaót. Nekem az már nem szimpatikus, azért egy óvodás gyerek már ne cumisüvegezzen. Ráadásul nem csak alvásnál, hanem nap közben is, amikor épp kakaót kiván.

Egyébként én nem vennék más fajtát, ha ezt szokta meg.

2013. aug. 31. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Én is a megszokottat venném, de te tudod.

Nálunk még csak másfél éves a kicsi, de a nagyobb is sokáit ivott este és reggel cumisüvegből, fekve az ágyban... úgy ahogy mások is írták- ez az esti rituálé része volt. Nincs ezzel semmi gond.:))

2013. aug. 31. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
3 évesek a fiaim. A reggeli 3 dl. kakaó, madártej az cumisüvegben van a mi ágyunkban. Rossz ivók, de így legalább a 3 dl bennük van. Amikor pohárba teszem akkor csak pár kortyot isznak reggelire. A nap további részében természetesen pohárból isznak.
2013. szept. 1. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!