Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Ha jóban lennél egy anyukával...

Ha jóban lennél egy anyukával és a gyerekeitek egy idősek lennének, és mindig a csibészséget, rosszaságot hoznák ki egymásból akkor inkább kerülnéd a társaságukat, vagy igyekeznél a rosszaságot kezelni és hagyni hogy játszanak együtt?

Figyelt kérdés
amúgy jól elvannak,sokat nevetnek,csak nagyon kihozzák egymásból a maximumot.
2013. szept. 2. 14:09
 1/9 anonim ***** válasza:

Mit értesz rosszaság, csibészség alatt?


Ha magukban vagy más/okban nem tesznek kárt, és a gyerekek jól érzik magukat, akkor miért ne ?!

2013. szept. 2. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Egyértelmüen a bajt kell kezelni es ne elfutni elöle.

A gyerekedet neveld, ne elmenj elöle.


Mit értesz csibészség és rosszaság alatt?

Pl játszanak a gyerekek a homokozoba és az egyik elkezdi a homokot dobálni majd a másik is. Ekkor természetesen rászolok a gyerekemre, hogy hagyja abba. Majd ha nem érti meg akkor kiszedem a homokozóból. Ha a másik gyerekre nem szolnak rá, de dobálja a gyerekem felé akkor rászolok kedvesen arra is és ha nem ért ö a szóbol akkor elcsábítom a gyerekemet máshova játszani, vagy kizökentem öket egy csokival ebböl a szituból.

2013. szept. 2. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
hát "vadulnak"....általában jól elvannak,aztán elkezdik dobálni a játékaikat,és ezen nevetnek,oké,rájuk szólunk,abbahagyják, aztán van,hogy más homokvárát szétrontják,de ez mondjuk ritkán jellemző...másnak nem okoznak bajt,fájdalmat amúgy.
2013. szept. 2. 14:16
 4/9 A kérdező kommentje:
sokszor azt veszem észre,hogy az zavarja a többi szülőt,hogy rohangálnak a játszón mint a mérgezett egerek,fel vannak pörögve, viccelődnek,kiabálnak egymásnak és nevetgélnek.
2013. szept. 2. 14:17
 5/9 anonim ***** válasza:
Hát gyerekek!!! Mindig mindnekinek akkor jó a gyerek, ha az leül egy sarokba, vagy a homokozóba és kussol. Annyi ilyet látok a játszón. Ha már a gyerek nevet, jókedvű, szaladgál, már ordítanak rá....
2013. szept. 2. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
igen,ezt én sem értem...és általában azok a szülők néznek rossz szemmel,akiknek a gyereke elvan 1-2 órát a homokozóban és meg se mukkan...oké,az én fiam nem ilyen de attól nem rosszul nevelt gyerek!
2013. szept. 2. 14:22
 7/9 anonim ***** válasza:
Nem kerülném a társaságukat, a gyerekem jól kijön a másik gyerekkel, én meg jól kijövök a másik anyukával akkor továbbra is tartanám velük a kapcsolatot.A gyerekeket meg kontrollálnám, de azért gyerekek, hogy elevenek legyenek, jókat nevessenek.Azt nem engedném, hogy együttes erővel bántsanak másokat, de azt akkor a másik anyuka sem engedné.Attól még nem fosztanám meg magunkat a jó társaságtól, mert a gyerekek elevenebbek, mint magukban.
2013. szept. 2. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

A kisfiam 3 éves, van egy kis barátja, akivel tényleg nagyon szeretik egymást és ragaszkodnak egymáshoz. Ha a másikkal nem találkozunk egy hétig (nyaralás, betegség bármi), akkor emlegetik egymást, telefonálnak egymásnak (mindkettő mondja a kis sztoriját egyszerre, viccesek).


ha együtt vannak, akkor ők is kicsit "megbolondulnak": rohangálnak fel le, hemperegnek a földön otthon, 2 percenként más játékba fognak bele, hangosan nevetgélnek, a játszótéren még sikítozni is szoktak, fogócskáznak kiabálva, kacagva.


Nekem ezzel alapvetően semmi bajom.

Mindenkinek, még nekünk felnőtteknek is kellenek szituációk, ahol kiengedhetjük a gőzt és olyan barátok, akikkel lehetünk egy kicsit "bolondok"- a gyerekeknek méginkább erre van szükségük.


Akkor és csak akkor szólunk rájuk, ha veszélyes dolgot csinálnak (pl. felmásznak valamire, amire nem kellene, más kisgyerek játékát szétrombolják, rohangálnának a hinták között, amin mások ülnek és megütheti őket, játszótéren kukáznak (csapkodják a kukát :)) vagy más "extrém" dolgot, amit egyébként külön-külön sosem tennének.


Kell olyan is, amikor lehetnek ilyen kis felpörgöttek.

Persze ehhez az is fontos szerintem, hogy a másik szülővel/szülőpárral legyen megállapodás arra, hogy rá lehet szólni mindkét kicsire, nálunk nagyon jó az, hogy kb. hasonló nevelési elveket vallunk (nem hagyunk mindent rájuk és nem vagyunk partnerek a hisztiben stb.)

Így felnőttként a mi kapcsolatunk is baráti- így a kisfiam barátjára is ugyanolyan hangsúllyal és szavakkal szólok rá, mint a sajátomra- mert ilyen helyzetekben ugyanúgy felelősnek is érzem magam érte is.


Alapvetően ez nem rosszaság- tanulniuk kell ezeket az együttléteket is. Illetve azt figyeltem még meg, hogy amikor kicsit hosszabb ideig nem találkoznak, akkor bizony sokszorosan fel vannak pörögve az első 10-20 percben- ha ezt sikerül átvészelni, akkor azért egy hosszabb játék alkalmával szépen lenyugszanak a kedélyek.


Egymás otthonaiban az az anyuka a "főnök", akinél vagyunk.

Ha nálunk vannak a kicsik, akkor a másik anyuka is vendég, én szolgálom ki őket, a gyerekeknek azt szabad és nem szabad a lakásban, amit az enyémnek egyedül is szabad vagy nem (pl. akkor sem lehet a franciaágyon ugrálni, ha ketten vannak, akkor sem eszünk a sarokkanapén, ha a másik kisfiúéknál lehet, mert ott olyan a lakás elrendezése stb.)

De akkor ez fordítva is igaz: ha náluk vagyunk, akkor elfogadom és örülök annak, ha a másik anyuka rászól az én kisfiamra is, hogy náluk egy bizonyos dolgot nem lehet (bár esetleg nálunk az megengedett).


Szóval a kulcs azt hiszem az, hogy a szülők egyetértsenek és amíg valami nem balesetveszélyes rájuk, jelentős anyagi kárt nem okoz és a jóízlésbe belefér, addig az mehet.

Jó barátkozást :)

2013. szept. 3. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

köszi:)

amúgy örülök is ennek a kis barátnak,mert fiam végre nyit mások felé!Nem volt eddig sem antiszociális,de talán ő az első kisfiú,akivel aktívan együtt játszik.

2013. szept. 3. 13:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!