Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Féltékenység vagy mi? Kisfiam...

Féltékenység vagy mi? Kisfiam decemberben lesz 4 éves a kicsi 1 múlt és a nagy semmit de semmit nem akar egyedül játszani, csak együtt

Figyelt kérdés

ez normális? együtt mászókázzunk, együtt hozzunk vizet a homokozóba, ha kérem, hozzon egy könyvet és elolvasom akkor együtt hozzuk stb . egésznap mást sem mond csak azt, hogy együtt....

egy pillanatra sincs el egyedül a nyomomban van mindig és a kicsi is :(segítség!!!!


2013. aug. 12. 20:03
 1/4 anonim ***** válasza:

Szerintem nagyon ragaszkodik hozzád, ezért:


1. Mindent veled szeretne csinálni.

2. Azt akarja elérni, hogy a kis tesójával ne, csak és kizárólag vele foglalkozz, valamilyen kis féltékenység biztos van benne.


Szerintem kinövi.

2013. aug. 12. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Igen az, próbáld esetleg a kicsit "lepasszolni", vagy az ő alvásidejében csak a naggyal foglalkozni.

Amúgy: ovis, vagy végig együtt voltatok otthon? Mert az is lehet, hogy a kicsivel is végezhető tevékenységek már nagyon babásak neki.

2013. aug. 13. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

köszi a válaszokat

csanába jár de csak heti 4 félnapot

sokat foglalkozom vele a kicsivel szinte semmit , igaz ő nem is igényli

mindent elvesz a nagytól húzza a haját állandóan "piszkálja"

tudom ez ilyen korszak de pokoli :(

2013. aug. 13. 11:54
 4/4 anonim ***** válasza:
Csináljatok anyás programokat. Velünk is ez volt, az enyimek közt 3,5 év van. Én mindig csináltam egy olyan napot, amikor csak a naggyal foglalkoztam, elmentünk ide oda, kapott játékot, róla szólt az egész nap. Nagyon boldog volt, és egy időre feltöltötte ez. Mikor a kicsi megszületett, én is azt kívántam, hogy bárcsak ketté tudnék szakadni, hogy a nagyra is annyi idő jusson, mint a kicsire, de ez nem megy. Tudatosítani kell a nagyban, hogy mostmár ketten vannak, bevonni őt a kicsi körüli teendőkbe, éreztetni vele, hogy ő is fontos. Sajnos a féltékenység valamilyen szinten lehet, hogy megmarad, de enyhíthető valamelyest ezekkel a praktikákkal.
2013. szept. 27. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!