Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Meddig lehet BKVn (BKKn)...

Meddig lehet BKVn (BKKn) ingyenesen vinni a kisgyerekeket?

Figyelt kérdés

Szeptemberben tölti a lányom a 6 évet. Viszont iskolába csak jövőre megy.

Kell/lehet ezt valahogy igazolni, ha jönnek az ellenőrök?



2013. szept. 2. 15:18
 1/9 anonim ***** válasza:
17%
Betöltött hatodik évig. Mindegy, hogy nem megy meg iskolába, ha betöltötte a hatot, kell venni neki jegyet, vagy bérletet. Az ellenőr kérheti a szemelyi igazolványát, illetve hogy igazolt a korát. Bérlethwz az ovoda állít ki ovoda látogatási igazolványt, azzal lehet neki diák bérletet venni.
2013. szept. 2. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Általában nem szoktak szívózni, nekem sosem kellett igazolnom és ismerősi körben (ovis/osztálytársak) sem hallottam hasonló problémáról. Persze ha nagy iskolatáskával mennétek reggel 7,45-kor, akkor egyértelmű, hogy iskolás, de amúgy nem valószínű, hogy ezért bárki ellenőr piszkálna.
2013. szept. 2. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
78%
1:ez nem így van, mert az ovisnak nincs diákigazolványa, így tanuló bérletet nem tudnak neki venni - arra a diákigazolvány számát kell felírni.
2013. szept. 2. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Személyi igazolványt?

De hát olyanja nincs, és ha jól tudom 14 éves koráig nem is lesz neki.

2013. szept. 2. 15:27
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
BKV-n az általános iskola megkezdéséig ingyen utazhat a gyerek. Vonaton, volánbuszon kell 6 éves kor felett jegy.
2013. szept. 2. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
51%
Mar kotelezo az iskolai beiratkozashoz is a szemelyi....
2013. szept. 2. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

És hol csináltat az ember személyit neki?


Amúgy ez már off, de köszönöm a válaszokat a BKV-ra vonatkozóan...

2013. szept. 2. 15:35
 8/9 anonim ***** válasza:
Okmányiroda es ingyenes.
2013. szept. 2. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

De már lehet, okmányirodában. Ehhez nem is kell két szülő, mint az útlevélhez.


Ha néha jártok külföldre, akkor ajánlom, hogy csináltasd meg mind a kettőt. Én úgy utazom, hogy külön-külön tartom a személyiket és az útleveleket, így ha az egyiket ellopják vagy elhagyom, akkor a másikkal tudunk utazni a pótlásig. Továbbá a lejárati ideje is más, így nem gond, ha az egyik épp lejár, mert a másikkal tudok utazni.

2013. szept. 2. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!