Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Közel 3 év különbség? Válaszol...

Közel 3 év különbség? Válaszolnátok?

Figyelt kérdés

Van egy 2,5 éves kislányom. Okos, értelmes, sok mindent meg lehet beszélni vele. Persze dacoskodás is van, de nem vészes, hiszti szerencsére nincs (még nincs?). Szereti a gyerekeket, de egy testvér, gondolom, más lesz.


Mikor kezdenétek elővezetni a testvér érkezését? Hogyan?

Mire számíthatok, hogy fogadja majd?

Lesz testvérféltékenység?

Sokat fog változni a viselkedése?

Lesz annyira érett, hogy elfogadja, ha a kicsivel kell foglalkoznom?



2013. szept. 6. 14:31
 1/7 anonim ***** válasza:

Ez annyira gyerekfüggő! Neked kell ismerned a gyetekedet, mi itt nem tudunk erre választ adni itt, hogy mit és hogyan ért meg!

Van akinek egyszerű van aki óriási nehézségnek éli meg.

Azt mondják a szakemberek, ha már kis korkülönbség akkor jobb a 2 év az ovikezdés és hasonlók miatt. De ez tényleg szülő és gyerekfüggő!

2013. szept. 6. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Igazad van, tényleg gyerekfüggő.

És mikor kezdtétek mondogatni, hogy kistestvére lesz? A pocakom már gömbölyödik, de még nem is foglalkozott vele a lányom, nem tűnt fel neki.

2013. szept. 6. 14:43
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
A lanyaim kozott 2év és 9honap a korkülönbség!En a legelején elmondtam neki,hogy baba van a pocakomban es vagy egy hugicája vagy öcsikéje lesz!Jött velem az uh-kra ő valasztott nevet a tesonak az esedekesek közül,ő vette az első cumit és a legelső ruhákst is ő választotta!Amikor a korhazban vtam akkor jott a feltekenyseg 40fokos laz kisereteben amire az orvos maga mondta,hogy a feltekenyseg szulte laz!ahogy haza ertunk a korhazbol mindendbe lett'mindig kiabalt anya cici kell a tesonak ehes!:) mara a kicsi is 11honapos es elvalaszthatstlanok!tmeszetesen ez gyermektol is fugg hogyan reagal!igen lesz annyira erett,higy megerti hogy a kicsivel kell foglalkoznod de ez nem mehet az ő rovasara!Amikor a kicsi alszik foglalkozz a nagyobbal vagy talalj ki olyat amiben o is reszt vesz majd!segithet pelust cserelni,cumit adhat neki stb!egyertelmuen vigyazni kell a kicsire de ne tiltsd meg,h hozza nyuljon!had vegye olbe termeszetesen a felugyeleted mellett,vond be a kicsi koruli teendokbe!az nalunk sat szamitott illetve hogy heti 1-2 x ahogy ido engedi apa vigyaz a kicsire kezdetektol es olyankor csak a nagye vagyok olyankor seta kettesben,fagyi,surptunk egyutt amit szeretne bagy elmegyunk a varosba nezelidni,jatszoterre amikor valoban csak az övé a főszerep!:) Ne aggoj sikerulni fog mint oly sok mas edesanyanak is!:)
2013. szept. 6. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm, nagyon jókat írtál!
2013. szept. 6. 14:50
 5/7 anonim ***** válasza:
Bocsánat a sok felre nyomott betűért telorol írtam! :-) 2es voltam! Remélem segít vmit! Kérd ki a véleményét még akkor is ha nem ugy lesz pl hogy melyik nev tetszik neki stb! Valaszd ki Te pl a cumisuveget mutass belőle 2-3szint had érezze, hogy fontos szerepet játszik a tesó életében már most!:-D Boldog babavarast!
2013. szept. 6. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Jégtánc ***** válasza:
Nálunk a két fiú között 3 év van.Megmondom őszintén,nem kerekítettem a felkészítésnek ekkora feneket.Amikor megtudtam hogy terhes vagyok,akkor persze neki is mondtuk hogy lesz egy kistesó .Sokat beszélt hozzá a pocakomban,simogatta.Amikor megszületett nem volt egyáltalán féltékeny rá.Később sem.Természetes volt neki hogy most már nem egyedül van.Óvta,védte,őrizte mikor a kicsi totyogos lett.Az is sokat segített hogy ő akkor már óvodás volt fél éve mikor a kicsi megszületett.Mondjuk nekem mindhárom gyermekem nagyon közvetlen,barátságos.Amikor nagyok lettek a fiúk ( most 13,5 és 16,5 évesek) akkor voltak veszekedések persze.Féltékenykedés viszont sosem.
2013. szept. 6. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Kedves 2-es, nagyon sok jó ötletet írtál, még egyszer köszönöm. Apró dolgok ezek, de nagyon fontosak.

Jégtánc: remélem, nálunk is ilyen zökkenőmentes lesz az egész.

A nagyobb csak a kicsi születése után hónapokkal fog óvodába menni, így az elején lesz módja kivenni a részét mindenből.

2013. szept. 6. 16:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!