Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Akinek jövő júliusban, auguszt...

Akinek jövő júliusban, augusztusban tölti be a 6 évet és kötelező lesz mennie az iskolában? Nálatok hogy áll a dolog? Szerintetek aki akarja, meg tudja oldani, hogy ne menjen a gyerek, csak egy évvel később?

Figyelt kérdés
2013. szept. 6. 15:23
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
48%

Szia!


Nekem májusban tölti majd a 6 évet a Nagylányom, nekem már tavaly megmondták az óvodában, hogy nem fog ő jövőre iskolába menni, mert még nagyon játékos, és sokszor kell nem csinálja azt amit kérnek tőle. Amúgy csendes, kissé zárkózott az oviban.

Otthon is azt tapasztalom, hogy bármit kérek tőle, ha nem tetszik neki, akkor se csinálja meg, amúgy meg sokkal nagyobb hangja van és nyitottabb is.

Tudja, hogy ott nem szabad visszafeleselni az ovo néninek, mondjuk Anyjának sem, de az nem érdekli.

Majd a nevelési tanácsadó megmondja, mi lesz, megye-e 6 évesen, vagy marad még!


Üdv két gyermekes Anyuka.

2013. szept. 6. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
66%
Bocsi a szó ismétlés miatt!
2013. szept. 6. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
45%

Szia!


Nekem májusi a fiam, tehát a régi törvény értelmében is nagycsoportos, de semmi esetre sem szeretném feladni az iskolába. Annyira magasak a követelmények, ő meg nagyon fáradékony. Az igazgatónő azt mondta, hogy nekik már nem is lenne 4 órájuk csak 2x5 órájuk és 3x6 órájuk. Normálisak ezek??? Nekünk annak idején még 2.osztályba is csak 4 óráink voltak. Nagyon remélem, hogy valamilyen indokkal meglehet győzni őket, hogy maradhasson. A nevelési tanácsadóban nem hiszek. Nem is ismerik a gyereket és majd félóra alatt eldöntik, hogy mehet az iskolába???

2013. szept. 6. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Nekem az az érzésem, hogy sajnos nem lesznek tekintettel hogy még épphogy csak betöltötték a 6. évet, hiszen 2014-től kötelező lesz a 3 éveseknek az óvoda! szóval minél több korilag "iskolaérett" gyereket fognak kidobni, hiszen kelleni fog a hely!!! Nálunk tuti így lesz!!! túl sok a kisgyerek és nincs elég hely, már most sem! Ráadásul vannak iskolák ahol saját felvételi van!!!!! és ott viszont nem szeretnek foglalkozni 6 évesekkel csak 7!! szóval szó szerint szívás! Főleg mivel a óvodavezető és a nev.tanácsos úgyis összebeszélnek majd hogy helyeket kell teremteni.... mindenkit tanácsolni fognak suliba! gáz lesz itt jövőre ..

2013. szept. 6. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
68%

Az én fiam most nyáron töltötte be a 6-ot, és ott ül az iskolában. Köszöni, jól van, tetszik neki.

Hihetetlen számomra, hogy már most azon gondolkozik a szülők egy része - köztük a kérdezővel -, hogy miként lehetne még egy évet óvodában tartani a gyereket. Ahelyett, hogy az egy év alatt felkészítenék az iskolára! (Nyugodtan pontozzatok le, de akkor sem értek egyet ezzel. Ezért van az én gyerekem osztálya tele 7 és fél évesekkel, miközben ő csak 6!)

2013. szept. 6. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
41%
Szia! Oviban dolgozom, kisfiam is ovis. Ő februári születésű. 2 év múlva tölti a 6-ot. Már most beszélgettünk az ovivezetővel, hogy nem muszáj elmennie 6 évesen, ha nem akarom, és ő sem látja érettnek. Nem kell menni nev. tanba sem, ha a szülő és a óvonénik egyetértenek. Legalább is nálunk így van.
2013. szept. 7. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
58%

Általános iskolába 6 évesen szokás menni és nem 7.

Nem értem hogy hirtelen mért lett éretlen az összes gyerek 6 évesen az iskolára, mikor eleve 6 éveseknek van kitalálva.

Nagy hülyeség ez a "menjen csak 7 évesen iskolába hogy ott majd ügyesebb legyen mint a többi akik még csak 6 évesek..."

Könyörgöm, 6 évesen van iskola, nem értem mért kell ezt elhúzni még 1 évvel. (kivétel persze azt a néhány gyereket, az össz gyerek kb 1 százalékát, akikkel tényleg gond van és le vannak maradva a fejlődésben)

2013. szept. 7. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
65%

UTolsó vagyok.

Ja és én februári vagyok, de én is rendes évben mentem első osztályba, sőt az osztályunkban nem volt 1 hét éves se. Csak az utóbbi években jött be ez a hülye divat hogy 7 meg 8 évesen kezdjék az iskolát, mert minden gyerek éretlen rá a szülője szerint. De gondoljatok vissza hogy volt régen ez a ti osztályotokban! Egy értelmes 6 éves gyerek már elég érett ahhoz hogy meg tudjon tanulni írni, olvasni, számolni.

2013. szept. 7. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

Lehet, hogy hülyeség, hogy a szülő kérésére visszatartják a gyereket, de mi már ebbe a helyzetbe kerültünk bele és nem szeretném, ha a 6. évet épphogy betöltött, 17 kilós lányom egy osztályba kerüljön 7,5-8 évesekkel (a körzeti iskolában sok a kisebségi is).

A 25 éve dolgozó, tehát rutinos óvónénije szerint az esze megvan hozzá, de nagyon bátortalan, visszahúzódó, ha ez nem változik, nem lesz bátrabb, társaságibb most nagycsoportban, akkor szerinte is jót tenne még egy év az oviban. Ha meg lehetne oldani, nyilván.

2013. szept. 9. 11:20
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
Teljesen egyetértek a kérdezővel. Micsoda hátránnyal indul az én gyerekem, a szomszéd Mátéval szemben, aki pontosan 1 évvel idősebb nála!!! Az utolsó válaszolónak meg üzenném, hogy nem ugyanazok a követelmények, mint amikor mi mentünk elsőbe. Én augusztus végén születettem, és mennem kellett a suliba, a barátnőm szeptember elején (tehát 10 nap híján 1 évvel öregebb mint én), és ő nevetve vette az akadályokat, én hullafáradt voltam, pedig minden nap csak 1/2 12-ig voltunk! Végül mindketten lediplomáztunk és behoztam a "lemaradást", csak nagyon nehéz volt.
2013. szept. 11. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!