Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Milyen a 2.5-3 éves gyermekete...

Milyen a 2.5-3 éves gyermeketek? Hogyan viselkedik mostanában? Szót fogad?

Figyelt kérdés
Az én fiam novemberben lesz 3 éves,de mostanában kibírhatatlan,ahogy viselkedik.bármit mondok neki ő az ellenkezőjét teszi,egyáltalán nem fogad szót.Már nagyon kivagyok emiatt idegileg és egyszerűen nem tudok mit tenni ez ellen,emiatt most kétségbe vagyok esve.Ráadásul nem vagyok egy türelmes típus,úgyhogy mostanában elégborzalmasan telnek a napjaink.
2013. szept. 10. 10:04
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%

Kislányom 2 éves 8 hónapos.A legnagyobb elfoglaltsága az ellenkezés.Egész nap veszekedünk.A 9 hónapos öccsét is bántja ha úgy van kedve.

Hogy szót fogad-e?NEM!!!Olyan mint ha fordított világban élnék..ha valamit akarok, akkor az ellenkezőjét kell mondanom.Pl.: te most nem ehetsz almát..ilyenkor úgy eszi mint egy kis mókus.De ha pl megkérem hogy egyen almát, akkor a világ minden kincséért sem tenné.

Én se vagyok valami türelmes..de azért egy ideig nyelek..aztán minden nap van legalább 1 kiborulásom. :(

Tanácsot adni nem tudok..de legalább tudod hogy nem vagy egyedül!!!

2013. szept. 10. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
Ó,köszönöm,hogy megírtad.Nálunk ugyanez a helyzet!Akkor valószínűleg ezt a korszakukat élik és remélhetőleg kinövik.Akkor neked is, kedves válaszoló, sok kitartást kívánok. :)
2013. szept. 10. 10:23
 3/17 anonim ***** válasza:
100%
Hó végén lesz 3 a kislányom. Nála is a dackorszak halad előre :) Bár talán kezd lecsengni. Mostanában olyan szinten képes visítani hogy csak állok és nézem. Tudjátok, csak az az ÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁ. Fülsiketítően. És rászólok, hogy hagyja abba és újra meg újra futjuk ugyanazokat a köröket. Biztos lehúztok, de tegnap le is öntöttem emiatt. Utána helyre állt a kis agya. Fürdés előtt meg nem akart levetkőzni, persze nekem sem engedte. Megkérdeztem, hogy ruhába szeretnél fürdeni? Erre Ő: Igen. Na ruhástól betettem a kádba és rányitottam a vizet. Hamar meggondolta magát....persze volt sírás, de tegnap valamiért nagyon rossz estéje volt, szerencséMre hamar elaludt :) Szóval nálunk is 'háború' van. Kitartás!
2013. szept. 10. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:
Hú,akkor tényleg nem vagyok egyedül.Nálunk elő szokott fordulni,hogy rácsapok a seggére,mert már nagyon nem tudja hol a határ.
2013. szept. 10. 10:50
 5/17 anonim ***** válasza:
100%
Én csak is csak akkor verek rá a seggére, amikor már 1000x elmondtam, hogy ne verje az öccsét.Szegény kicsinek a lányom a mindene.Megy utána, imádja, játszani akar vele..Erre lányom fellöki, lapáttal veri a fejét..stb.Amikor már tényleg számtalanszor szólok neki, akkor egy idő után elszakad a cérna. :( Persze mikor a kicsi megtépi..(mert van olyan) akkor a fiúka kap egy simis veregetést a kezére, és szépen őt is leteremtem (persze csak szépen) hogy ne bántsa a nővérét.. :) Persze csak hogy a lányom érezze hogy őt se bánthatja az öcsi..
2013. szept. 10. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
Mintha az én 3 éves kisfiamról írtatok volna.Rossz, nem fogad szót.Akármit mondok már csak azért sem!!Na de az oviba meg olyan csendes..itt meg tombol állandóan :(Én is egyre nehezebben bírok vele.
2013. szept. 10. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%

A lányom 2,5 éves, és szintén így telnek a napjaink. Veszekedés, ellenkezés, hiszti, vergődés. Szuper. :)

Mondjuk ő bölcsibe jár, csak ugye most volt egy hónap nyári szünet, aztán 2 nap után beteg lett. De brutálka nagyon. Folyton visszabeszél, ha nem az van, amit ő akar, akkor be vágja a hisztit. Néha már meg kell mosni az arcát vízzel, mert egyszerűen nem hagyja abba. Őszintén remélem, hamar elmúlik ez az időszak, mert így nem olyan aranyos. :)

Most épp azon bőg, hogy nem ebédelünk. Nem éhes, mert nemrég evett útközben pogácsát. Aztán itthon begyömöszölt egy adag Pez cukrot az arcába (nyilván azért, mert mondtam, hogy egyszerre csak egyet), aztán látta, hogy teszek a hűtőbe Túró Rudit, és éppen azon vergődik, hogy ő azt eszik ebédre. De már nem mindig akadok ki, most is teljesen nyugodt vagyok, bár itt arénázik.

Kitartás, egyszer csak kinövik. :)

2013. szept. 10. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:
És a fogmosással hogy álltok?Hagyja gyermeketek,hogy megmossátok a fogát?
2013. szept. 10. 12:23
 9/17 anonim ***** válasza:
Én vagyok a visítós kislány anyukája. Nálunk az a bevált módszer, hogy először Ő magának megmossa, legalábbis próbálja. Először megeszi a fogkrémet aztán elöl ügyesen sikálja, hátul néha jól tartja a kefét, de van hogy elfordítja és inkább a nyelvét éri a sörte :) Ezt csinálgatja egy darabig, no meg rágja a kefét, aztán választhat (már ha vagyunk mindketten szülők) hogy apa vagy anya mossa meg. Általában nagyon ügyesen nyitva tartja, de néha megmakacsolja magát. De én ebből nem engedek, kinyitom Neki. Erre már rájött ezért egyre ritkábbak ezek az 'agresszív' beavatkozások :) De tényleg tudja már, hogy muszáj. És ha véletlenül eszébe jut napközben a fogmosás vagy épp mi is fogat mosunk é emiatt kéri akkor mindig odaadom Neki, akkor is ha két perce sikáltuk sz Övét.
2013. szept. 10. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:

Ezt a pszichológiában úgy is hívják: a rettenetes kétéves.

Nekem harmadszorra van részem benne.Néha a férjemmel csak állunk és röhögünk legkisebbünk produkcióin.Van úgy , hogy nem tudom sírjak vagy nevessek amiket mond, felesel és ahogy mondja.Na mondjuk nekem van hozzá egy 11 éves kiskamasz is!(mindkettő fiú)Na amikor ezek rákezdik és közben nyávog-vinnyog a 9 éves csajszi is-erre mondom, hogy itt a komplett, gyönyörű diliház!Viszont minden este hálát adok Istennek, hogy itt vannak, okosak, egészségesek.Inkább így, mint egy kórházi ágy mellett...Tudom nem vigasztal, de próbálj türelmesebb lenni, humorral kezelni helyzeteket.Ez is elmúlik majd....

2013. szept. 10. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!