Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » 4 éves gyermeketek, hogy...

4 éves gyermeketek, hogy viselkedik? Mennyire szó fogadó?

Figyelt kérdés
az enyém mint ha meg lenn h...ülyülve nem fogad szót szemtelen vissza beszél stb...nem tudom mit csináljak már vele.eddig tök jó kislány volt most meg egy két hónapja úgy viselkedik mint aki meg zizzent.nem értem.
2010. júl. 17. 20:28
 1/8 anonim ***** válasza:
Hát ennek sok oka lehet,esetleg a nagy melegben elfárad és nem alussza ki magát jól délben,vagy valakitől elleste ezeket a dolgokat,túl sok tv nézés... Nem történt valami nagyobb változás az életetekben?Lehet,hogy neked nem is volt olyan nagy változás,de neki igen....hm?
2010. júl. 17. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
változás nem nagyon talán a húga hozza ki belőle de már ő is 1,5 éves.nem tudom mért viselkedik így pedig rengeteget van velük foglalkozva és mindent meg kapnak.nem értem de nagyon zavar.
2010. júl. 17. 20:44
 3/8 anonim ***** válasza:

Lányaim is 4 évesek.Hullámzó,hol egyik,hol másik a mintagyerek,de azért nagyjából:) szót fogadnak.A visszabeszélést nem engedem,azért minden alkalommal nagyon komolyan rájuk szólok,szerencsére nagyon ritkán van.Szerencsére eddig "bejött" a nevelési módszerünk,nem a büntetéstől félnek,hanem szeretnének úgy viselkedni,hogy nekünk ez örömet okozzon.Tehát a mi szomorúságunk elég visszatartó erő nekik.(Nem tudom mennyire érthető.)

De kőkeményen következetesnek kell lenni,mert megtalálják a legkisebb rést is.:))

2010. júl. 17. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat mondok egy példát:kint beszélgettünk a szomszéddal mondtam neki,hogy menjen be mesét nézni de csak azért sem.vagy megmondtam nem gépezhet míg a mosdóba voltam ő addig a gép elé ült.nem gépezett de ide ült csak azért is.meg ilyenek .vagy rá szólok és addig beszél vissza míg a szájára nem ütök egyet.de ha kell 100 vissza beszél,hogy övé legyen az utolsó szó.adjon nekem valaki tanácsot mit csináljak.elkényeztettük mert nekem nem volt anyukám és neki mindent meg akartam adni de most már kezd a fejemre nőni.
2010. júl. 17. 21:18
 5/8 anonim ***** válasza:

És mindig ilyen vagy csak néha?

Eddig oviba járt és most otthon van?

2010. júl. 18. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Hát igen el van kényeztetve,legalábbis ezt feltételezem. Legyél vele következetes,ha valamire egyszer azt mondod hogy nem,akkor nem,ha még is csinálja lehet bűntetést adni neki.A boltba ne engedd hogy mindent összevetessen,válasszon egy valamit és kész. Valószínű azért csinálja ezeket mert érzi,hogy szabad.Tudod abból csinálnak hülyét aki hagyja magát!
2010. júl. 18. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Nézz utána, talán segít!


[link]



Úgy vélem, kislánya hisztijének két oka is lehet: az egyik, igen, a testvérféltékenység, a másik pedig az ilyen korban gyakori öntudatra ébredés. Rájön, hogy ő már nagylány, önálló elképzelésekkkel, önálló akarattal, amit egyre jobban igyekszik érvényesíteni. Látja ezt csoporttársaitól, kortársaitól, kis barátaitól is, amit természetesen ő is kipróbál. Előbbiek mellett azért érdemes átgondolni, nem történt-e esetleg családi életükben olyan változás, ill. esemény ( konfliktusok, haláleset, költözés, válás, óvodán belüli változások, stb.) , ami kizökkentette kislányát korábbi lelki egyensúlyából.


Az én lányom 4, a fiam 1,5 éves. Hol imádják, hol "gyepálják" egymást. Rájöttem, hogy a kicsinél beindult a dackorszak ezerrel, a leányzó pedig már egyre kevésbé képes ezt elviselni. (Elveszi a fiam az összes filctollát, az alvós kutyusát, stb MINDENT ami neki fontos. Nem bántja, tényleg csak kb minden huszadik pofonnál nyomja le az ágyra a kicsit - védekezésből. ) Nehéz rendet tartani közöttük, a kicsit dacos hisztijeit látva (mert ugye olyankor az öcsire irányul a figyelem ) ő is próbálkozik a daccal... Kitartás!

2010. júl. 18. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Hogy vagytok?
2010. aug. 19. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!