Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogyan szoktassam le a 4 eves...

Hogyan szoktassam le a 4 eves kisfiamat arról, hogy éjszaka áthívjon valakit magához aludni vagy ő jöjjön át a mi ágyunkba?

Figyelt kérdés
9 hós kora óta saját szobában van. Sokszor csinálta már hogy felébredt és nem akart aludni csak akkor ha valaki fogta a kezét vagy átjött hozzánk. Mostanában már napi szinten csinálja. Van egy 2 eves huga vele nem volt ilyen problémánk szintén saját szobája van és egyedül alszik.
2013. szept. 12. 10:38
 1/6 anonim ***** válasza:

Nagy már, 4 éves. Réges-régen tudnia kellene egyedül aludni.

A helyedben én azt tenném, hogy ha felébred, szó nélkül halkan gyengéden visszavinném az ágyába, betakargatnám és kijönnék. Mindezt gyorsan, a legszelídebben, de a legkevesebb törődéssel. Okos nagy fiú már. Ha lefekvés előtt mondod neki, hogy az ágyába kell aludnia, akkor éjjel nem lesz neki furcsa.

Ha nem marad az ágyába, hanem fölkel, csak némán visszafekteted, betakarod. Nem szabad hozzászólni, csak szótlanul tűrni akár a hisztit is.

Felkel, leteszed, felkel leteszed, addig amíg el nem alszik. 1-2 nap alatt megtanulja, hogy egyedül kell aludnia az ágyában.

2013. szept. 12. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
A kicsiket is meg kell érteni! Pont ebben a korban jön elő a félelem a sötétben,félelem az éjszakai szörnyektől stb...Ők nem felnőttek,akik tudják,ha be van zárva az ajtó,akkor nem jöhet be betörő és szörnyek,szellemek nincsenek. Szerintem kegyetlenség félelemben lefektetni és ráeröltetni,hogy egyedül alszol a sötétben és kész,mi nem leszünk veled éjszaka! Nem elrontás,ha ilyen kisgyerekkel alszik a szülő,ezalatt a szorongós időszakban. Később ő fogja kérni,hogy hagyjátok egyedül,ő nagyfiú és nem fél semmitől! Te döntesz,hogy hogy csinálod,de csak bizalmat erősitesz benne,ha veled alszik.
2013. szept. 12. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

A fiam nemrég sírva jött át, mert viziló áll az ágya mellett.

Hiába mutattam neki, hogy az árnyék, nincs ott semmi, félt tőle. Senkinek se lesz baja nálunk, ha a gyerek nem úgy tanulja meg kezelni a félelmét, hogy benne hagyjuk, én magam mellé veszem, ha felriad és fél, max amikor már rajtam alszik mélyen visszateszem az ágyában, de van, hogy összebújva alszunk reggelig.

A lányom a kutyáktól fél, ha lefekvéskor ugat a kutya, hiába mondom, hogy a szomszédban van, pórázon, nem tud kijönni, be hozzánk se tud, nem marad el az ágyában. Szintén összebújás, és mindenki nyugodtan alszik.

2013. szept. 12. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
vegyél neki éjjeli fényt,és beszéld meg vele.
2013. szept. 12. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
egy ideig én is azon gondolkodtam,hogy nem jó,hogy átjön és velünk alszik,nem volt ez minden nap de heti szinten történt.Én az égadta világon nem csináltam semmit.és észre se vettem,hogy már jó ideje,elég rég fel sem kelt éjszaka.ha neked nem okoz különösebb gondot ha oda bújik hozzátok és együtt alszotok,akkor majd le fog szokik magától.ha meg fáraszt és zavar akkor csináld amit az első tanácsolt.és elalvás elött beszéld meg vele,bár szerintem ezt nem tudatosan teszik.nem hiszem,hogy este eldöntik,hogy 2 kor kelni kell és menni át anyuhoz.
2013. szept. 12. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Az én fiam 4 éves, mindig különágyban aludt és kb 1,5 éves korától külön szobában is. Kicsi korában rászoktattam az egyedül elalvásra. Mese, puszi, kijövök a szobából és szépen elalszik (sötétben), csak reggel jön át hozzánk. Eddig! Néhány hónapja kezdte, hogy fél a sötétben, és ne kapcsoljuk le a lámpát, ne csukjam be az ajtót. Kapott éjjeli fényt és résnyire nyitva hagytam az ajtót (éjjel teljesen tárva van, hogy halljam). Néhány napja már oda kell bújjak mellé mese olvasásnál és még utána is maradjak egy kicsit. És van hogy már éjfélkor megjelenik az ágyunk mellett. Szóval nem csak szoktatás kérdése. Sok minden közrejátszik. Most kezdenek el félni dolgoktól, vége az oviszünetnek, sok minden közrejátszik.
2013. szept. 13. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!