Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogyan szoktassam le 2 éves...

Hogyan szoktassam le 2 éves kislányomat a mindennapi éjszakai "programokról"?

Figyelt kérdés
Kislányom 1 hónapos kora óta átaludta az éjszakákat, ráadásul soha nem kellett altatni sem. Most is rendre elalszik magától este miután beteszem az ágyába, viszont kb. 5-6 hónapja napi rendszerességgel felébred éjjel fél egy körül. Hisztivel kezdődik (nyűglődés, pisilni kell, inni kell, ki akar jönni...), majd "mulatozásba" csap át (beszélget, ugrál, énekel, játszik,stb.)... Ez tart kb. hajnali 3-4 óráig. Eleinte mikor elkezdődtek ezek az éjszakai kelések, simogatással, csitítgatással, öleléssel próbáltam újból álomba szenderíteni, majd pár hét/hónap elteltével elkezdett fogyni a türelmem, határozottsággal próbáltam rávenni (Éjszaka van, tessék aludni!). Tegnap már nem bírtam tovább, kiabáltam vele, sőt sírva is fakadtam. Nagyon szégyellem magam, hogy felülkerekedett rajtam egy két éves, és nem tudtam megőrizni a hideg véremet. Nem bírom tovább, kérlek adjatok tanácsot mit tehetnék! Délután szokott 1-2 órát szokott aludni, olyankor nincs gond vele.
2012. jan. 11. 21:13
 1/4 anonim ***** válasza:
hagyd ott egy kicsit, hogy játsszon magában. Ha megunta, remélhetőleg visszaalszik.
2012. jan. 12. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Azt mondják ha nem sír akkor nincs baj,valószínű nem álmos vagy annyi inger éri a nap folyamán,hogy nem tud tőlük aludni.Szerintem hagyjad játszani az ágyában,had szórakoztassa magát.Az én lányom 2 éves múlt,nálunk bevált ez.Majd ha álmos alszik.Lehet szeparációs időszak is.

Kitartás bár ez nem könnyű néha azért nálam is elszakad a cérna, és szerintem mindenkinél.Hozzáteszem hogy az én lánykám még a mai napig is felkel és kéri a tejcsiét van hogy egy éjszaka 3szor is,és még pluszban szórakozik,vagy hisztizik.Azzal vígasztalom magam,hogy nem tart örökké és lesz majd olyan időszak amikor én sírom vissza azt,hogy engem hiányol vagy hogy foglalkozzak vele.

Kitartás.

2012. jan. 12. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Mindenfelekeppen ..turelem...szep szoval...2-3 eves gyermek felebred tobb oka is lehet..rosszat almodott, szomjas. vagy ehes...megkerdezni tejcsit, teat /gyumolcs tea / vagy kakaot...iszik.. es alhat tovabb... elofordul-hat...rosszat almodik..a tv-be latott valamit...vagy ...mesebe sokszor ilyeszto figurak szamukra.. befolyasolhatja...csak hangulat viloagitas legyen...es turelemmel ...nem kell sokat magyarazni ...beszelgetesbe elegyedninem szabad csak roviden roviden aludni kell...ilyenkor mindenki alaszik es holnap reggel majd jatszunk...ez egy idoszak...semmi nem tart orokke...legy turelmes...es kedves...udv. Marcsi
2012. jan. 12. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
Legyél türelmes vele.Megértem a problémádat maximálisan! Éjjeli fény vagy valami fény ég-e nála éjjel, mert ha nincs teljes sötétség, akkor felébredhet simán! Egyik ismerősömnél ugyanígy volt, aztán az éjjeli fényt megszüntették és mát másnaptól kezdve egész éjjel aludt....
2012. márc. 20. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!