Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 2,5 éves kislány mit tud...

2,5 éves kislány mit tud csinálni? Hogy büntetitek őket, ha rosszul viselkedik?

Figyelt kérdés
Eszik egyedül kanállal? Miket eszik általában? Hányszor kell pelust cserélni naponta?
2013. szept. 12. 14:28
 1/4 anonim ***** válasza:
Eszik önállóan. Szobatiszta. Akaratos, dacos, mindentt Ő akar csinálni.Büntetni nem szoktam fizikálisan soha. Szólok, megkérem, ha nem és tényleg nem akkor beváltom az ígérete. De ezt már tudja.
2013. szept. 12. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 acelsziv ***** válasza:
25%

Nem büntetni kell te szerencsétlen, hanem nevelni.

Már sajnálom azt a gyereket.

2013. szept. 12. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
60%

Aki leszerencsétlenezik másokat valahol annál is nagyon félre csúszott az a nevelés...


Eszik egyedül, de elég csúnyán, ezért általában etetem. Nem izgulok, 3 évesen megy majd oviba, addigra megtanulja. Kézzel, villával jobb a helyzet.

Reggeli még mindig üzleti dobozos vagy itthon készített kása vagy tejpép. Szereti és így legalább kap plusz tejterméket.

Tízórai gyümölcs.

Ebéd vagy amit mi eszünk, vagy jó sűrű zöldségleves, hasonló, mint baba korában a főzelékek + főtt husi.

Uzsonna valamilyen kenyér vagy kifli, sonkával, sajttal, zöldségekkel, esetleg virsli.

Vacsi joghurt, túrókrém vagy valami hasonló.

Tulajdonképpen az uzsit és a vacsorát megcseréltük, mert így jobban alszik.

Napi 4-5 pelust használunk.

Rengeteget beszél, két nyelvű, szeret legózni, rajzolni, egyre több szerepjátékot játszik, sok mondókát tud, tízig számol, kezd kialakulni a számfogalma, ha kint vagyunk egyfolytábam ugrál, fut, mindenre felmászik, egyre jobban megy futóbiciklivel.

Szerencsére jó a természete, büntetnünk nem igazán kell. Viszont kezd szelektív hallása lenni, csak azt hallja meg, amit akar :-) Ha valami rosszat tesz, azt többször is átbeszéljük, hogy miért nem szabad. Kezdetektől következetes vagyok vele, ha egyszer azt mondom valamire, hogy nem szabad, akkor bármit csinál is, nem tud meggyőzni. Viszont csak azt tiltom, ami tényleg veszélyes rá vagy másokra. Szerencsére még beválik az a módszer, hogy gyorsan elterelem a figyelmét.

Bocsi, hogy válaszoltam, az enyém még csak 2 év 2 hónapos.

2013. szept. 12. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
70%

A lányom szobatiszta, és eszik egyedül is.

A büntetés nálunk akkor fordul elő, ha mondjuk valamit tönkretesz, eldob, eltép, akkor elveszem tőle, és nem kapja vissza. Először figyelmeztetem többször, és ha ennek ellenére folytatja a rosszaságot, akkor elveszem.

2013. szept. 12. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!