Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 2,5 év körüli gyermeked...

2,5 év körüli gyermeked mennyire van benne a dackorszakban és mennyit szokott sírni?

Figyelt kérdés

Az én lányom egy angyal volt 2 éves koráig. Utána jott egy kisebb dackorszak, ami után ismét szótfogadó volt. Most ismét dackorszaka van, ami miatt sokszor szótfogadatlan és szerintem sokat sír, ha valamit nem kap meg ,amit ő akar.


Félek, hogy azt mondják, majd hogy neveletlen, pedig neveljük mi. Igaz, nem verjük, de leszidjuk ha valami rosszat csinál és elmagyarázunk neki mindent. Ezután mindig megért mindent, de azért lássuk be gyerek, sokszor elszalad vele is a ló és nem hallgat ránk. Amúgy kis örökmozgó, tehát nekem semmi bajom nincs vele, imádom, nem sírok miatta, meg ilyenek, csak érdeklődöm, hogy normális-e, hogy ennyi idősen még tud sírni, nem is keveset.


Köszönöm a válaszokat



2013. aug. 30. 07:26
 1/3 anonim ***** válasza:
Normális! A sírással akarja kikényszeríteni, hogy az történjen, amit ő akar. Ilyenkor egyáltalán nem kell tudomást venni a hisztijéről. Úgy kell viselkednetek, mintha észre sem vennétek a hisztijét. A magyarázatról tudja, hogy csak "duma", aminek semmi következménye nincs.
2013. aug. 30. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

teljesen normális!

bár ugye pont a természetes jellegénél fogva én se szeretem ezt a dackorszak kifejezést, ugyanis ilyen a legtöbb pszichológiai irányzat szerint nincs. ez egy természetes fejlődési szakasz! és mint ilyen, kötelező, pont akkor lenne nagy gond, ha ez elmaradna!

biztos ismered a mondást, hogy "dackorszak nincs, csak hülye szülő" :)

háát van benne sok igazság ... de ezt ne sértésnek vedd persze. majd újra átéled a távolodási /önállósodási szakaszt kamaszkorában is, detto ez lesz a helyzet.

2013. aug. 30. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Egyértelmüen rövidde lehet ezt zárni, csak az ember meg kell h.acélozza a szívét lelkét, ha egyszer azt mondja h.NEM, akkor az fél óra mulva is NEM, függetlenül h.mekkora könnyekkel sir a gyerek. Az is nagyon fontos még h.a szülő ilyenkor nyugodt tudjon maradni(vagy annak látszon) Ebből a gyerek egyből leveszi, h. ez bizony NEM, és itt sem a sirás sem a hiszti nem változtat! Az ovi is sokat old majd ezen ! Egyébként ha szemtelen , szerintem nyugodtan a kis szályára lehet picit ütni. - Bár ezt mint fiús apa mondom, talán ha leányom volna nekem se menne! :-)
2013. aug. 31. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!