Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Állandóan harcolnak a gyerekei...

Állandóan harcolnak a gyerekeim, ölik egymást (lányok). Hogyan javíthatnék a helyzeten?

Figyelt kérdés

2 és 4 évesek a kislányaim. Külön angyalként viselkednek jól eljátszanak, engedelmeskednek. Együtt ha egy kicsit nem foglalkozok velük szinte egyből egymásnak esnek. Hol egyik, hol másik. Összevesznek minden apróságon, vagy csak úgy elkezdik piszkálni egymást.

Sajnos nagyon messze laknak a nagyszülők én vagyok velük ált., a férjem időszakosan külföldön dolgozik, akkor csak rám maradnak. Úgyhogy sok dolgot meg kell úgy csinálnom mellettük és akkor nem tudok 100%-osan rájuk figyelni pedig csak akkor nem ölik egymást ha teljes figyelemmel fordulok feléjük.

Próbálom őket mindig lefárasztani, de ez sem elég. Az éppen kötekedőt is büntettem, de újra kezdik.


Harcolnak a figyelmemért? Hogy változtassak a helyzeten? Már nagyon az idegeimre tudnak menni, pedig imádom őket és egyébként ők is nagyon szeretik egymást.


2013. szept. 14. 21:12
 1/8 anonim ***** válasza:

mi is mindig civakodtunk nővéremmel (1 év van közöttünk) nem volt ennek más oka, csak két olyan természet, mint a miénk...

én úgy emlékszem, a szüleink nem foglalkoztak a vitáinkkal, veszekedésünkkel (de velünk nagyon sokat foglalkoztak, csak tudták, hogy ilyenkor át kell nézni rajtunk). verekedés persze nem volt köztünk sose...

ne büntesd őket, fordíts nekik hátat, de persze ha valaki durváskodik, azt ne hagyd, a "cibálást" szankcionáld, a szájalás, utálkozás, veszekedés menjen, észre se vedd. ha valaki meg jön árulkodni, csak OKÉZD, és kész.

szerintem :)

2013. szept. 14. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

20 év és megoldódik...

Nekünk ennyi idő kellett.

2013. szept. 14. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Hát gondolom, hogy idővel azért finomodik a helyzet, de egyelőre az fizikai erőszakoskodás (egymás cuccainak elvétele, lökdösés, stb) dominál és ezt nagyon nem bírom... ezt majd váltja később a szájkarate szerintem, nem tudom azt majd hogy fogom viselni.

Ja és ők is két teljesen eltérő természet, bár ha hasonlóak lennének, az lenne a baj... :)

2013. szept. 14. 22:07
 4/8 anonim ***** válasza:
És egyáltalán elmondtad már nekik, hogy neked milyen rosszul esik, hogy így tesznek?
2013. szept. 14. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Szerinted???
2013. szept. 14. 23:07
 6/8 anonim ***** válasza:
Ülj le velük beszélni,4 éves már fogja érteni,állapodjatok meg ha ez és ez a helyzet alakul ki,külön helységbe teszed őket.Vagy valamit megvonsz,és ezt be s tartod következetesen.
2013. szept. 15. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Vagy ha csinálnod kell valamit (házimunka)amibe lehet vond be őket:teregetés,zoknipárosítás,zöldségmosás,sütés-főzésnél hozzávalók berakása,vásárlás közben ők tolhatják kiskocsit beletehetik amit kell venni,cetlit foghatják,amit elérnek elrakhatják,mosogatásnál műanyag dolgokat moshatják,törölgethetnek port pl vizes ruhával vagy popsitörlővel.Lassabban fog menni a munka de szem előtt vannak és hátha leköti őket s akkor nem egymás egrecíroztatásával lesznek elfoglalva.Utlosó voltam.
2013. szept. 15. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
ohhh mi is öltük egymàst.....szegèny anya ìgy utolag visszagondolva....tesòm megműtötte az összes barbimat (letèpte a fejét) vàlaszul kibeleztem a macikat. mire tesòm ràütött a fejemre egy szèkpàrnàval,amibe a kisebb tesom előtte gondosan belehelyezte anyu összes fakanalàt (kb 2 èvig szokâsa volt) agyràzkodàs,fejbőr repedès. :-) nekünk a suli hozta meg a vàltozàst mert ő mint a nagy ès okos bàtyàm elkisêrt a suliba ès ő felelt èrtem...onnantòl egèsz jòl elvagyunk...addig sajnos semmi nem segitett...
2013. szept. 16. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!