Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Lehetséges, hogy egy gyerek...

Lehetséges, hogy egy gyerek csak a szülő jelenlétében hiperaktiv?

Figyelt kérdés

Az óvodában dicsérik ,kikérték maguknak az óvónők,hogy pszichiátriára vittem,mert ők az oviban már tudják kezelni,kortárs csoportban együttműködve órákig eljátszik ,szót fogad,bár azt elismerik ,hogy játékosabb .

A pszichiáternél egyre jobban felszabadult,végül türelmetlenül kérte,hogy menjünk már onnan,ezt látva a pszichiáter gyógyszert

javasolt.Az is igaz,hogy be volt neki ígérve ,hogyha végzünk a pszichiáternél megkapja a hónapok óta áhított játékot a Régióba.


2013. szept. 18. 08:20
 1/3 anonim ***** válasza:
Igaz, nem értek a hiperaktív gyerekekhez, nekem nincs hiperaktív gyerekem, de mivel alapvetően ez egy állapot, ezt nem tudja a gyerek befolyásolni, hogy otthon úgy viselkedik, más közösségben meg máshogy. Akkor mindenhol hiperaktív. Szerintem inkább ott, ahol felszabadultabb, ott engedi el jobban magát.
2013. szept. 18. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Szia! Hát, nem tudom, elég furán hangzik, hogy e történet alapján gyógyszert javasolt a pszichiáter. Ha közösségben jól „működik” a gyerek, akkor kizártnak tartom, hogy olyan komoly gondja legyen, amiért gyógyszert kéne szednie.


Másrészt én a helyedben nagyon elgondolkodnék azon, hogy akarom-e gyógyszerezni a gyerekemet. Nem mondom, hogy én sose tenném (hisz nem tudom, mi lenne, ha…), de csak valami nagyon-nagyon komoly indokkal vállalnék ilyesmit. Rossz belegondolni, hogy egy kisgyerek agyát rongálja az ember.


Szóval ha a gyereked az oviban teljesen jól van, akkor inkább igyekezz majd olyan tanítókat választani neki később, akik szintén jól kezelik, és örülj, hogy csak otthon „rosszalkodik”, ez általában azt jelenti, hogy bízik benneteket, el meri engedni magát, ki meri mutatni, mit érez.

2013. szept. 18. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Hogyan jelentkezik otthon a hiperaktivitása? Nekem azt tanácsolták az óvónők, hogy legyek határozottabb.
2013. szept. 18. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!