Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Miert van az, hogy az osszes...

Miert van az, hogy az osszes kisgyerekes szulo akit ismerek, folyamatosan panaszkodik?

Figyelt kérdés
Lathatoan szenvednek a gyerekukkel, folyton ellenkezik a gyerek, mindig csak figyelmet akar kisajtolni a szulokbol. Az ismeros anyukak folyton faradtak, kimerultek. Amikor erre azt mondom, ha na akkor megsem annyira jo gyereket szulni, akkor meg hirtelen atvalt es azt mondja, hogy ja de amugy nagyon sok jo dolog is van benne am. A legtobb esetben (utcan, buszon boltban stb) is ezt latom, hogy kesz kinszenvedes az egesz.

2013. ápr. 25. 18:14
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
79%
Ezt én is sokszor látom...de azért szerintem tényleg sok jó is lehet benne! Meg egyébként sem lehet visszacsinálni.
2013. ápr. 25. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
81%

Na a folytonos panaszkodástól én is falnak meggyek. Viszont ez nem csak a kisgyerekesekre hanem általában a magyarokra jellemző.

Engem az akaszt ki, amikor valaki folyton panaszkodik milyen nehéz a gyereknevelés de közben a harmadikat várja öt éven belül.

2013. ápr. 25. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
74%
:D Ja, az is vicces! Meg amikor röpködnek egyik kapcsolatból a másikba, mint a pillangók és mindenhova pottyantanak gyereket is, mint a nyulak...pillangó nyulak.
2013. ápr. 25. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
100%

Én sem értem; főleg amikor közben valaki már terhes a következővel.


Én élvezem a gyereknevelést. Nyilván vannak nehéz napok-hetek, de igyekszem nem csak panaszkodni. Főleg nem a gyerekvállalás előtt álló ismerőseimnek :-)

2013. ápr. 25. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
100%
A barátnőimmel is megbeszéljük a nehézségeket, lehet, hogy egyeseknek panaszkodásnak tűnik, de nekem/nekünk nem az, illetve nem annak szánjuk. Én viszont azt nem szeretem, amikor valaki előadja, hogy minden szép és jó, a babucikája mindenben tökéletes. Aki elmondja, hogy ez meg az nem megy, az sokkal emberibb nekem, és jó is egy picit hallani, hogy nem velem van a baj, nem az én gyerekem a problémás, hanem tök átlagosak vagyunk.
2013. ápr. 25. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
83%
Ilyen a magyar nép, folyton panaszkodik !
2013. ápr. 25. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
na nálunk ahol lakok épp az ellenkezője van egy két anyukánál. még véletlen se említenek semmi rosszat, és ha én is épp csak panaszkodni akarnák akkor rossz anyának titulálnak és ezen csámcsognának.
2013. ápr. 25. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
88%

A gyereknevelés nem könnyű,nem is rózsaszín habcsók tele van küzdelemmel,kimerültséggel,idegességgel,munkával,sokszor idegtépő,sokszor a falnak mennék legszívesebben,és jól esik barátnőkkel megvitatni akik ugyanúgy gyereket nevelnek,természetesen nem arról van szó,hogy folyton panaszkodunk,vagy sajnálkozunk,sőt jót röhögünk utólag mindenen,mégis csak egy édes,egyre értelmesebb kis gazfickóról van szó.

Tisztában vagyok a határaimmal,tudom mit bírok,mit nem,ezért sem vállalok be kis tesót csak 3-4-5 év korkülönbséggel.De igazad van sokszor hallok én is folytonos panaszkodást általában olyan anyukáktól akik nagyon kicsi korkülönbséggel vállaltak be 2-3 gyereket.

2013. ápr. 25. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 A kérdező kommentje:
Egyebkent en nem Mo.-on elek, de szerintem ez altalaban mindehol igy van. En igazabol azt latom, hogy tokre eleguk van a gyereknevelesbol, pedig szeretik a gyerekuket. A gyerek miatt nem tudunk 5 percet szunet nelkul beszelgetni, es ez bar engem is irrital, a szulot jobban. Persze lehet panaszkodni, de szerintem ok mar eszre sem veszik, hogy folyton azt csinaljak. Mondjuk ha nem mehetnek 3 evig sehova sem, stb... lehet en is ilyenne valnek..
2013. ápr. 25. 20:50
 10/23 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező, ezek szerint neked nincs gyermeked.

Akiknek nincs gyermeke, azok el sem tudják képzelni, hogy milyen az, ha van gyereked (régen én sem tudtam persze). Sokan szerintem azt hiszik, hogy minden ugyanúgy megy tovább, mint előtte, csak persze közben megérkezik a gyerek.

De ez nem így van. Az élet teljesen megváltozik (az anyának aki otthon marad még jobban, de az apának is). MÁr nem úgy van, mint előtte, hogy azt csinálok amit akarok, és amikor akarok, oda megyek ahova kedvem tartja. Mindenben a gyermekhez kell alkalmazkodni. Az embernek nem nagyon marad szabadideje, főleg ha nincs segítség (mint nálunk pl.) Ez az alkalmazkodás persze nem feltétlenül rossz, de ez a helyzet. És a gyerek sok gonddal, idegeskedéssel is jár (mért nem alszik, mért nem eszik, mért sír, beteg lesz stb.). Persze ettől függetlenül azóta érzem magam igazán boldognak, amióta megszületett a lányom. Ez egy ilyen kettősség, amit csak azok érthetnek, akiknek már van gyermekük.

Néha azon gondolkodom, hogy mi a fenét csináltam azelőtt, hogy megszületett volna a lányom? :-) Egész nap csak henyéltem vagy mit? :-)

Én nem szoktam egyébként túl sokat panaszkodni a környezetemnek. De ez is gyerekfüggő, az én lányom egy kis angyalka, nincs vele túl sok gond szerencsére.

2013. ápr. 26. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!