Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Az oviban az udvari kimenetelh...

Az oviban az udvari kimenetelhez ki dönti el, hogy milyen ruhában megy ki a gyerek?

Figyelt kérdés

Ma csak úgy hirtelen ötlettől vezérelve meglestem a kisfiamat (4,5éves, most kezdte az ovit) a két kisebbel. És amit láttam, sokkolt, jelenleg is a hatása alatt vagyok.

Budapest, 10 óra, szél, árnyékban kimondottan hideg, kb 14-15 fog maximum.

A fiamon egy póló és egy póló anyagú, vékony hosszúújjas. Ennyi.


Bent van egy szélkabátja, kapucnis melegítőfelsője.

Ennek ellenére úgy volt kint, mint itthon a fűtött lakásban vagy kb 22fokban.


Délután, ha megyek érte ezt hogyan említsem meg az óvónőknek vagy mi ilyenkor a teendő?


4-5 gyerek volt így , a többi melegítőfelsőben.

Ja és a vékony sapkája sem volt a fején.


Mérges vagyok, de őszintén.

Hogy szóljak, mit csináljak, hogy mindenki jól jöjjön ebből ki?


2013. szept. 18. 12:58
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%

Hú, pontozzatok le nyugodtan, de én biztos bementem volna és ha kell én öltöztetem fel. A gyerekem érdeke hogy ne legyen beteg, tehát nem érdekelt volna hogy mit szól az óvónéni. Legfeljebb majd legközelebb odafigyel az ilyesmire.


Bár azért azt is hozzá kell tenni, hogy a gyerekek nem egyhelyben állnak, hanem szaladgálnak, ugrálnak, így kimelegszenek. De a sapka tuti nem ártott volna akkor sem.

2013. szept. 18. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:

Amikor láttam, egy tetővel fedett homokozóban ültek, lapátoltak...

én is gondoltam, hogy bemegyek. aztán, hogy az olyan ciki. aztán, hogy márcsak max 2 órát lesznek kint és csak a mai napot élje túl. .. aztán, hogy délután csak szólnom kellene.....valahogy....

2013. szept. 18. 13:20
 3/17 anonim ***** válasza:
71%
Igen, de holnaptól már úgyis otthon lesz, mert megfázik. :-(
2013. szept. 18. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:

De ki öltözteti fel őket? az óvónő, a dadus vagy egy 4,5 évesre rábízzák? vagy hogy van ez?


a 2,5 évesemen ugyanez volt + polár felső és egy mellény + sapka.....

jaj, olyan h.ülye vagyok, hogy nem mentem be vagy nem volt nálam valami plusz ruha, amit odaadhattam volna neki, hogy vegye fel:(

2013. szept. 18. 13:24
 5/17 anonim ***** válasza:
100%
Mond meg, hogy a fiad elég érzékeny és fogékony a felsőlégúti betegségekre ezért kéred hogy figyeljenek oda arra hogy megfelelően legyen felöltözve. 15 fok alatt adják rá a kiskabátot és a sapkát is.
2013. szept. 18. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%
Enyém is 4,5 éves. Óvónéni megmondja hogy milyen idő van és mit vegyenek fel. Aztán egyedül öltözik, de az óvónéni addig nem engedi ki az udvarra, amíg meg nem nézi hogy mit vett fel.
2013. szept. 18. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:
Abban a ruhájában jött ki, amibe reggel bevittük a csoportszobába :(
2013. szept. 18. 13:29
 8/17 anonim ***** válasza:
26-an vannak nálunk a csoportba. 1 óvónéni+1 dadus van. De erre nagyon odafigyelnek hogy a benti ruha bentre való, a kinti ruha kintre. Na ezt én sosem fogom megérteni, ha kérik hogy legyen benti ruha meg kinti is, akkor miért nem öltöztetik át őket ha kimennek??? Lustaságból???
2013. szept. 18. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:
Gondoltam, hogy úgy van, hogy abban mennek ki, amibe reggel be, ez még rendben is van, de ha ott a pulcsi és egy polár szélkabát, sapka, azt miért nem adták rá? ha valamelyikkel történt is valami tegyük fel, még ott lett volna a másik, hogy ráadják. És gondolom, remélem, hogy amikor bemennek, akkor öltöznek át, hogy ne a koszosba legyenek bent.
2013. szept. 18. 13:39
 10/17 anonim ***** válasza:
Kérdezz rá, hogy ezt láttad és hogy szerinted ennyire nem volt jó idő. Legközelebb igenis ilyen időben legyenek szívesek ráadni a kabátot még akkor is ha tiltakozik a gyerek ellene.
2013. szept. 18. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!