Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Megkezdődött az ovi és megőrül...

Megkezdődött az ovi és megőrülök úgy viszket a fejbőröm. Kivel nézethetném meg, hogy fejtetűről van szó vagy sem? Orvos?

Figyelt kérdés
1 hete viszket a fejem mint az állat. Szedtem kalciumot, hátha a hajfesték miatti allergiás reakció (jelzem ugyanazt használom évek óta eddig nem volt ilyen). Aztán beette magát a gondolat a fejembe, mi van ha tetű? Középsős fiam most kezdte - 2,5 hónap szünet után - ismét az oviba járást. Megnéztem a fejét, de semmi. Neki pici a haja, az enyém viszont hátközépig ér. Sajnos a sajátomat nem tudom átnézni, és nincs is senki a környezetembe, akire ezt rábíznám. Mennyek orvoshoz, vagy kérjem meg a védőnőt? Nem ciki ez? Persze lekezelhetném magam minden ellenőrzés nélkül is, biztos ami biztos, de ha valóban tetűről van szó, szólni kellene az ovinak is nem?
2013. szept. 19. 09:00
1 2
 1/14 Jégtánc ***** válasza:
Tetűfésűvel át tudod magadnak is fésülni csap vagy a fürdőkád felett.Ha esetleg az vagy akkor szólj az óvodába szerintem.
2013. szept. 19. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

Szerintem menj el a háziorvoshoz.Ő biztos tud segíteni..ha nem is tetű, akkor is tovább tud küldeni.Vagy bőrgyógyászhoz..

Ha kiderül hogy tetű, akkor pedig menj be az oviba és jelezd.Mondjuk elméletileg ha másnak is lennének tünetei, akkor már jeleznie kellett volna..főleg ha a kisgyerekek is elkapták.

2013. szept. 19. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:

Ha tetű miatt viszket egy hete a fejed, akkor már tele lenne a hajad kifejlett tetvekkel, amik szemmel is jól láthatóak.


Hajtsd be a fejed a kádba, és jó alaposan fésüld át a hajad egy sűrűbb fogú fésűvel. Ha van tetű, akkor a kádban látni fogod.

2013. szept. 19. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
Mikor festetted be a hajad? Mikor kezdett viszketni a fejed? Pattanásszerű dudorokat érzel a fejbőrödön? Egyéb tünet,pl náthaszerű orrfolyás,torokfájás,kéz-láb vagy arcpuffadás? A hajfesték allergia bármikor előjöhet,hiába fested régóta ugyanazzal a hajadat! A szervezetben felgyülemlik és allergiás reakció lép fel!
2013. szept. 19. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Hát sajna beigazolódott a gyanúm. Köszönet a 3. válaszolónak, nem kellett senkit bevonnom a dologba, a kádban találtam 2 mozgolódó egyedet. Mehetek a gyógyszertárba és éghetek az óvónő előtt ( akkor is ciki, ha nem rajtam termett).
2013. szept. 19. 09:24
 6/14 A kérdező kommentje:
Esetleg valami jól bevált szer?
2013. szept. 19. 09:26
 7/14 anonim ***** válasza:
Dehogy ciki! Majd a doki ír rá valamit.
2013. szept. 19. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
3. vagyok, én ugyanígy jártam, csak az egyetem alatt :D Na az ciki volt, de az is csak szerintem :) Valószínű a fiad hozta haza, attól, hogy neki nincs, még szállíthatta. Szólj az oviban, hogy sikerült elkapnod, és ennyi. Ne aggódj :D
2013. szept. 19. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Szia! Nyugi, normális ember nem gondolja rólad, hogy ciki vagy, mert elkaptad! Nálunk oviban és iskolában is volt már sajnos, szerencsére már rutinos vagyok, és már akkor észreveszem, mikor alig van serke a gyerek fején. Viszont van olyan „celeb” szülő az osztályban, akin az ÁNTSZ-ben is röhögnek már mert felháborodva ment be hozzájuk, hogy „egy ilyen jó kerületben hogyan lehet tetű”. Az ÁNTSZ-es nő mosolyogva mondta, hogy bárki, bárhol elkaphatja, elég egy buszon olyan helyre ülni, ahol előtte más ilyen állatokkal a fején csücsült.


Az egy dolog, hogy a fejedről kiírtod őket, de a lakást is kezelni kell – nekem ez a legnehezebb, két napig csak folyamatosan mostam annó.

2013. szept. 19. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Hát igen! A hajamat már lekezeltem, most szedhetem össze az összes ágyneműt, törölközőt, pizsamát és moshatom legalább 60°C-on, plusz betettem a gyerek alvós maciját a fagyasztóba. A sapijait kivasalom. Mit hagytam még ki?
2013. szept. 19. 11:29
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!