Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mi az, amit megbántál eddig a...

Mi az, amit megbántál eddig a gyereknevelésedben?

Figyelt kérdés
Mit csinálnál másképp, és hogyan?
2013. szept. 22. 19:05
 1/10 anonim ***** válasza:
57%
Szigorúbb lennék a gyerekeimhez, nem hagynám reggel 9 után aludni őket, elvárnám a házimunkát jobban és a tanulást is. Sajnos én is elszúrtam, kicsit túlkényeztettem őket. De legalább a kapcsolatom jó maradt velük, nem utálnak.
2013. szept. 22. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
70%

Nem ütném meg :(

Amúgy minden mást úgy csinálok ahogyan elképzeltem.

2013. szept. 22. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
89%

nem görcsölnék rá az evésre.két éves koráig iszonyat stresszben éltem miatta

alig evett,majd két évesen csak pépes meleg ételt evett,a darabost kihányta,nem ette meg,nem rágott,öklendezett

rengeteget kínlódtam

aztán bölcsis lett,a példa ragadós volt,és én is elhatároztam,hogy elengedem a témát

azóta minden rendben

csak ennyi

szerencsére jól kialakítottam a napirendjét születésétől kezdve az ő ritmusát figyelve,így nagyon kiegyensúlyotott,este nyolckor fektetem(most fürdik),mindig kialussza magát

szerencsére a komoly hisztin is túl vagyunk(4 éves),így már tök könnyű vele

2013. szept. 22. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
57%
Talán az egyedül alvás. 4,5 éves, de még altatnom kell. 26 hós koráig szopizott lefekvés előtt, és utána szinte azonnal beájult. Nem enged ki a szobából, azt mondja fél egyedül. Igazából nem bánom, imádom altatni.
2013. szept. 22. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Sokkal türelmesebb lennék 1 éves koráig! amíg nagyon pici volt, nagyon nehezen viseltem a sok sírást napközben, amit kaptam... Este aludt, jó evő volt, napirend tuti volt, nem volt para mami! De, mikor sírt sosem tudtam mi lehet (front, növekedési, fejlődési ugrás, fog), mert éhes, szomjas nem volt, és a pelenka sem volt tele! Ilyenkor nem tudtam vele mit kezdeni. Én meg nagyon könnyen elvesztettem a türelmem, mert azt amit nem tudok orvosolni, vagy nem megmagyarázható, nem tudom megérteni! És ilyenkor kiabáltam, dühöngtem, nehezen viseltem! Persze nem minden nap, csak néha, de ezt is nagyon bánom már!
2013. szept. 23. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
0%
Istenem, hát egy kis gyereket nagyon könnyű nevelni, várjátok meg míg 12 éves lesz, akkor mit és hogyan fogtok csinálni? Akkor jön az igazi nevelés.
2013. szept. 23. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Szerintem minden kornak megvan a maga nehézsége és szépsége is, nemcsak kor, hanem gyerek, sőt szülőfüggő is, kinek mi a nehéz.


Köszi a válazokat, aki nem tette meg, írja még oda, hogyan csinálná másképp!

2013. szept. 23. 21:05
 8/10 anonim ***** válasza:
A kislányommal nagyon nehezen boldogulok. Imádom, de sokszor kiborít az engedetlenséggel és akaratossággal. Amit másképp kellett volna, hogy sokkal türelmesebben, és a hisztiket higgadtabban. Ha visszacsinálhatnám, nem kapna ki. A depressziót nem tudom, hogy előzhettem volna meg. Talán a legelejétől sokkal jobban egymásra kellett volna hangolódnunk. Sajnos nagyon magamra voltam utalva és nagyon fogalom nélkül voltam, rengeteget stresszeltem, aztán ez átment depresszióba, aminek leginkább ő itta meg a levét :(. Sokat gondolkozom ezen, és remélem, hogy nem rontottam el mindent végérvényesen vele kapcsolatban.
2013. okt. 4. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Én is azt az egy alkalmat csinálnám türelmesebben,mikor szájon vágtam a nagy hisztizés közepette. Persze nem nagyon- és azóta végülis nem hisztizik, mert a váratlan tettemnek ilyen következménye lett- amit végülis nem bánok. dE bánt, hogy ilyen eszközzel sikerült ezt elérnem nála.

Szóval türelmesebb lennék vele.

Én meg a súlyukra görcsöltem a gyerekeimnek, ugyhogy ha újra kezdhetném nem méricskélném őket állandóan, és nem számolnám a grammjaikat folyamatosan!! :)

Egyébként nehéz dolog egy kis csecsemőből egy életrevaló normális gyereket és tinit és felnőttet nevelni. Bár a legnagyobb gyerekünk is még csak közel 6éves, az előttem álló évektől jobban félek, mint az eddigiektől... kezdődik majd az iskola.... stb. stb.

2013. okt. 4. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

A nagy 3,5 éves,nála azt bántam meg hogy a nagy hisztijei és dührohamainál nekem is 1-2 x eljárt a kezem,ezt nagyon bánom de most már megtaláltam a kulcsot a fiamhoz hogy hogyan kezeljem szépen,türelmesen a kitöréseit!

A Kicsi 8 hónapos,nála azt bánoom,hogy bevettük a hálószobába mellénk és akaratomon kívül minden kis nyekkenésére ugrottam!Most ott tartunk hogy egy éjszaka 10-12x is kel és sztem erre én szokattam rá!Sebaj majd kinövi!


Eddig ezeket bánom de még biztos lesznek ezután is ballövéseim!Nem vagyunk tökéletesek!

2013. okt. 5. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!