Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 2,5 éves, eddig elaludt...

2,5 éves, eddig elaludt egyedül, most ott kell ülni mellette. Mi lehet a gond?

Figyelt kérdés

A lányom az utóbbi időben csak úgy tud elaludni, ha mellette ülök, simogatom, vagy fogom a kezét. Eddig ez nem volt. Lefeküdt, betakartam, 1-2 alkalommal be kellett menni még, aztán elaludt. Most van, hogy 45 percig kell mellette ülni, különben üvölt, sír, dobálja magát, és könyörög, hogy ne hagyjam ott.

Nem most kezdte a bölcsit, már egy éve jár.


2013. szept. 24. 07:52
 1/3 anonim ***** válasza:
A gyerkekek egyfolytában fejlődnek, változnak. Most olyan fejlettségi szintre ért el a lányod hogy rájött hogy egyedül rossz/fél a sötétben, a te támogatásodra, szeretetedre van szüksége. Nem kell emögött nagy összefüggéseket keresni.
2013. szept. 24. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Igaza van az előzőnek.Eddig nem félt, mert eszébe se jutott. Most már okosabb, több mindent elképzelhet.

Segíthet egy halvány lámpa, ami mindig ég, vagy egy olyan, amit a gyerek tud kapcsolni.

Meséltek este? Szóbeli vagy olvasott mesére gondolok. Ha nem, kezdjétek el. Lehet kicsit beszélgetni, énekelni is, aztán kívánj jó éjszakát, de maradj ott, ha ezt igényli. Próbáld a simogatást, kézfogást azelőtt megszakítani, hogy elaludna a gyerek, de ne menj ki, és ezt mondd is meg neki. Persze azt is hogy ha már alszik kimész majd.

Én kötöttem annak idején, ahhoz elég volt egy kislámpa fénye, és egyértelmű volt, hogy a kezem foglalt.

2013. szept. 24. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Kislámpa van, egy csillagos karácsonyfa füzér világít neki.

Minden este lefekvés előtt olvasok neki. Utána még kicsit beszélgetünk, aztán szólok, hogy akkor most már alvás.

Én is gondoltam rá, hogy ez egy ilyen időszak. Akkor megerősítettetek benne. Csak a párom szerint nem jó, hogy ez most így van.

2013. szept. 24. 12:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!