Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Normális dolog, ha egy 6-7...

Normális dolog, ha egy 6-7 éves gyereket a szülei elengednek egész napra egyedül játszani a barátokkal olyan helyen ahol nagyon sok autó közlekedik és az sem gond, ha nem megy haza ebédelni?

Figyelt kérdés

Már lassan magamat érzem furcsának ,mert alig páran vagyunk anyukák a környékünkön,akik az 5-6-7 éves gyerekeinket még nem engedjük el szülői felügyelet nélkül .

Meg is kaptam egy másik anyukától,hogy miért nem adok a lassan 6 éves fiamnak nagyobb szabadságot,majd a nagyobb gyerekek vigyáznak rá az utcán,játszótéren :-O ...


Én azt mondom,hogy egy perc alatt megtörténik a baj és akkor már késő,hogy hogyan kellett volna másképp.


2012. máj. 25. 21:14
 1/8 anonim ***** válasza:
96%
Eszembe nem jutna ilyen, nem engedném el, mert még kicsi és csúnya világot élünk. Bármikor megtörténhet a baj. Ne az utca hanem én vigyázzam és neveljem a gyerekemet, akit mindennél jobban féltek. És ez nem azt jelenti, hogy nem adok neki szabadságot, és nem fogom elengedni a kezét, de nem ebben a korban. Szerintem ez szülői felelőtlenség!!
2012. máj. 25. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
67%

Ugyan már. A 30-40 éves korosztály is így nőtt föl, és mégis emberek lettek belőlük. Azt aláírom, hogy ma már több autó van, és veszélyesebb a világ, de ha több generáció fel tudott így nőni, akkor a mai gyerekek is fel fognak tudni. Annyi a lényeg, hogy meg kell tanítani a gyereket az alapvető szabályokra. Pl nem szaladsz ki az úttestre, nem fogadsz el senkitől semmit, és bármi gond van, hazajössz. Persze azt is megértem, ha valaki nem szívesen engedi el az ilyen idős gyerekét, de lassan ott tartunk, hogy a 15 éves gyereket se engedik ki a lakásból felügyelet nélkül.

(Úgy érzem nagyon le fognak itt páran pontozni, de nem baj)

2012. máj. 25. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
64%
A gyerkek nem olyan hülyék, mint ahogy manapság a köztudatban él. Nem halnak meg a játszótéren, ha nincs téálló burkolat és nem halálos a fáramászás sem. Alapvetően ha valóban van olyan gyerek, aki irányítja a bandát és vigyáz rájuk akkor nincs nagyob veszélyben, mint veled. Vagy megfordítva, meletted is történhet baj, ugyanúgy elüthetik, mert pl éppen álmos vagy és nem figyelsz.
2012. máj. 25. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
42%

Attól is függ hol laksz.Mi pl. Budaörsön,itt a gyerekek egész napokat elvannak az erdőben, a hegyen, bicikliznek....6-7 évesen az enyémek is mennek. Sokszor csak hazaszülnak, hogy valamelyik barátjuknál esznek, vagy csomagolnak reggel szendvicset és bringáznak.

Lb csak akkor nem engedem őket,ha quadoznak a nagyobbak. Akkor haza kell jönniük, vagy hívni az apjukat, vele mehetnek

2012. máj. 25. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
91%

Szerintem nem normális.

5 éves múlt a nagyobbik fiam. Nem tudom, hogy 1-2 év múlva milyen lesz, de jelenleg iszonyúan szeleburdi, főleg ha a barátaival van, akkor se lát, se hall.

Pl. tegnap edzés után a parkolóban simán elrohant a kocsi mellől, amikor meglátta az egyik barátját, akinek mutatni akart valamit. Én a kicsit kötöttem be a másik oldalon, így csak a kiabálását hallottam, meg egy fékezést, mert pont jött egy autó (nem lett baj, csak mindenki megijedt, a sofőr is). Előtte 5x mondtuk el egy másik anyukával, hogy csak a járdán játszhatnak, az úttestre nem mehetnek ki. Amúgy tudja is, amikor sétálunk, mindig megáll az úttest előtt, de olyankor, amikor izgatott lesz valamiért, egyszerűen elfelejti ezeket a szabályokat.

Amúgy engedem fára mászni és felfedezni, nem fogom a kezét, de azért a szemem mindig rajta tartom.


És az, hogy nem megy haza ebédelni, különösen gáz, szerintem! 1-1x nincs gond, ha a másik szülővel is meg van beszélve, hogy ott ebédel a gyerekem, de gondolom itt nem erről van szó...

2012. máj. 26. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:
Nem
2012. jún. 11. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
57%

Én 15 éves vagyok, de öt-hat évesen engem is engedett anya ki a játszótérre egyedül. Való igaz, hogy az ablakból látott, és kocsik nem járkáltak arra, de kint voltam, és felnőttem, és néhány esésen kívül semmi bajom nem lett.:)

Mondjuk, ha forgalmas környékről van szó, ahol sok az autó, oda én sem engedném egyedül a gyerekem.

2013. jún. 26. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
62%
40/N Én 2 éves koromtól, gyakorlatilag amint járni tudtam, az utcán nőttem fel. Egy szülöm volt, s általában mindig dolgozott, így sokat voltam egyedül. 2-3 évesen már bandáztunk. Ahol épp voltunk, ott kajáltunk. 6 évesen egydül mentem a közeli városba busszal, anyám csekkeit befizetni 7 évesen lovaskocsiba kapaszkodva közlekedtünk, autó akkoriban kevés volt. 8-9 parittya, csúzli volt a játékszerünk. 11-12 évesen már jogsi nélkül, simsonnal száguldoztunk. Felnőttem, és szigorúan, túl féltve nevelem a gyerekeimet.
2013. júl. 9. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!