Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogyan kell a gyerekkel...

Hogyan kell a gyerekkel együtt rajzolni?

Figyelt kérdés
Amikor a 4 éves fiam kicsi volt sokat rajzoltunk, firkáltunk, festettünk. Ahogy elkezdte az ovit, ez elmaradt. Meg is fogalmazta nekem: nem tud olyan szépen mint én.((( elrontottam valamit? Mindig egyszerű dolgokat rajzoltam mellette, vagy inkább verseket, mesét olvastam neki. Azt hittem, hogy hagyom kedvére rajzolgatni. vagy ez csak életkori sajátosság?

2013. szept. 26. 07:57
 1/2 anonim ***** válasza:
Mondd azt neki, hogy amikor te voltál kicsi, nem tudtál olyan szépen, mint ő.
2013. szept. 26. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Az én lányom 4 évesen még nem tudott semmit rajzolni napocskán kívül. Nem tudom mi ilyenkor az átlagos, de hallottam már olyanról is, aki ilyenkor már embert, autót rajzolt egész szépen. Így hát leültem vele, megmutattam hogy kell nyuszit, virágot rajzolni. Nagyon egyszerűen rajzoltam le, pl a virág: karika és körbe a szirmok, szára egy csík. Nyuszi: karika fej, pont-pont vesszőcske arc, nyuszifül. Teste elnyújtott karika, négy pálcika láb, karika farok. Ő ezt könnyen leutánozta miután megmutattam neki. Nagyon tetszett neki, utána sokat rajzolta újra. Ebből kiindulva már könnyen ment a kutya, cica, stb.

Szerintem csak a kiindulást kell neki megmutatni, és ahogy ügyesednek már rájönnek hogy kell tökéletesíteni a rajzot a saját fantáziájuk szerint. Pl először csak a pont pont vesszőcskét rajzolja, majd később már magától tud neki rajzolni hajat, fület, cipőt, stb. a lényeg hogy az alapot megtanulja hogy kell.


Remélem erre gondoltál a kérdéseddel.

2013. szept. 26. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!