Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Szerintetek mit csináljak,...

Szerintetek mit csináljak, hogyan kérdezzem meg?

Figyelt kérdés
Ma, haza fele az oviból azt mondta a kisfiam, hogy amikor tizóraiztak ő akkor is sirt, és ovónéni arcon ütötte mert sirt! Most nem tudom mit gondoljak.
2013. szept. 26. 13:09
 1/9 anonim ***** válasza:
Én esetleg először megkérdezném a vele egy asztalnál ülő gyerekeket, hogy ők mit láttak a dologból. Persze nem direktben, hanem próbálnám valahogy ráterelni a beszélgetést, hogy mi volt a reggelinél, stb.
2013. szept. 26. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Sokszor a gyerekek nem a teljes igazságot mesélik el, vagy kiszínezik, ami történt. Nem azért, mert hazudni akarnak, csak azért, mert erős a képzelőerejük, és mert át akarják adni az érzést, amit a helyzet nekik/bennük okozott. Mindenképp megkérdezném tőle, kik voltak még ott, akik látták ezt, és ők mit szóltak hozzá, majd beszélnék azokkal is, és utána az óvónővel. Amennyiben igaz az ütés, akkor megkeresném a vezetőt és elbeszélgetnék vele a nevelési mentalitásukról. Ha pedig nem igaz, akkor a kisgyermekemmel beszélgeték el, hogy miért nem szabad kidekorálni az eseményeket.
2013. szept. 26. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Hát mindenképp utánna járok, vagy igy vagy ugy! Azt is mondta, a kisfia egy kicsike picurka pofon volt! ő még új az óviban!
2013. szept. 26. 13:19
 4/9 A kérdező kommentje:
Hát mindenképp utánna járok, vagy igy vagy ugy! Azt is mondta, a kisfiam egy kicsike picurka pofon volt! ő még új az óviban!
2013. szept. 26. 13:20
 5/9 anonim ***** válasza:
Szerintem óvatosan kezeld a dolgot,hajlamosak fantáziálni,ferdíteni,kiszínezni,sőt olyat mondani,amit valójában csak látott,vagy mással történt. A lányom azt mondta h apa mondta neki h "már megint beszrtál?".Az exférjem sosem mondana ilyet és nem is szavajárása.A bölcsis gondozó beszél így.Amikor egy gyerek beszél,ritka h egy felnőtt olyat kockáztat amit a gyerek elmondhat otthon.
2013. szept. 26. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Nem nagyon tudom ezt elképzelni.

Vagy az van, amit a többiek is írtak, hogy beindult a fantáziája, és ő ugye el hiszi, hogy az megtörtént. A lányom is óriásiakat tud mesélni.

A másik: nem lehet, hogy az óvónéni vigasztaláskor finoman megpaskolta a pofiját, hogy jól van, nincs semmi baj? Lehet, hogy a fiad félreértelmezte.

2013. szept. 26. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Szokott fantáziálni, és kérdezztem, hogy ovonéni megsimogatot és egyszer azt mondja simogata, másodszor hogy kicsit megütte! Ugy beszéltük a férjemmel, hogy most nem emlitem meg az ovónőnek, csak ha még egy másik alkalomal mondja a fiam!
2013. szept. 26. 15:22
 8/9 anonim ***** válasza:
Most már 5 éves a fiam,de kb. másfél évvel ezelőtt történt az oviba, h az ovonéni megütötte ,azt mesélte. Sajnos nálunk kiderült,h igaz is volt....
2013. szept. 27. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Nagyon remélem, hogy ez csak hanta volt, amit a fiam mesélt...mert ha még is igaz, akkor bizza, nem lesz jo vége.
2013. szept. 28. 14:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!