Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mit csináljak, hogy 4 éves...

Mit csináljak, hogy 4 éves kisfiamnak le legyen dührohama ha v. mi nem sikerül vagy v. mi nem úgy történik ahogy Ő akarja?

Figyelt kérdés

Ha nem sikerül neki v.mi dobálózik, ordít, stb. és ue. van ha nem csinálhatja azt amit szeretne.

Az oviban semmi gond nincs, itthon viszont nem bírok vele az utóbbi időben.

Bármit kérek tőle, rögtön rávágja, hogy NEM. :(

Hogy vegyem rá, hogy együttműködőbb legyen?


2013. szept. 26. 14:41
 1/5 anonim ***** válasza:

Mindig ilyen volt? Ha nem akkor dackorszaka van. Apuka mit mondd erre? Őrá hallgat? Nagymama, nagypapa? Nevelési tanácsadóba voltál?

Esetleg nem mondhattál/csinálhattál valami olyat ami neki nagyon rosszul esett? Vagy valakiről rosszat akit szeret?

Anyu szerint én ilyenekért voltam rá mérges azért kérdem. :)

2013. szept. 26. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 csokipofa válasza:
Csinálj egy bünti sarkot és annyiszor 3 percre állítsd oda ahányszor nem akar szót fogadni. És csak akkor kezd el számolni az időt ha ott nyugton van. Jah és ne legyél beszari, mert a gyerekek megérzik ha a szülő gyenge és fél.
2013. szept. 26. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Nálunk is ez van,ha valami nem sikerül,még csapkod is és hisztizik...tanácstalan vagyok,pedig már 5 éves.
2013. szept. 26. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Barátnőm kisfia is ilyen kicsit és akkor az anyja rákiabál és ha az se használ akkor fogja és nem törődik a szövegével. Itt be-ott ki. És működik.

Ott is 4 éves a kisfiú.

2013. szept. 26. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Amúgy is egy makacs, akaratos kisfiú a gyermekem, mindig is az volt, de most tetőzik a dolog. Az nálunk is bevált eddig, hogy nem veszek róla tudomást, de mikor engem kezd el csapkodni meg rugdosni, azt mégsem hagyhatom szó nélkül. Most, hogy beteg volt ráadásul minden gyógyszerbevételnél, orrfújásnál fél óra küzdelem és hát azért az én idegeim sincsenek kötélből.

Néha viszont már magamat utálom, hogy állandóan vitatkozom vele :(

2013. szept. 26. 21:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!