Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mit és hogyan lehet tanitani...

Mit és hogyan lehet tanitani 3-4 év közötti gyermekeknek?

Figyelt kérdés

3,5éves a fiam és nem tudom mit és hogyan tanithatnék neki.nem érdekli a rajzolás a mesék,mondókák sem.szinte semmivel nem foglalkozik.ami érdekelné azzal meg nem játszhat,mert attól baja lehet(áramos dolgok,vezetékek).

oviba most éppen nem jár,mert a hozzánk közelebbi oviban nem volt hely és a másik meg a város másik felén van,de oda meg nem tudom elvinni,mert a testvérét egyedül kéne itthon hagynom,hogy ne kelljen reggel 6kor őt is ugrasztani,de itthon meg nem hagyom.szeretném fejleszteni azért a fiamat,de nem tudom hogyan,mivel.légyszi irjatok tippeket.előre is köszi!


2009. nov. 7. 10:45
 1/4 anonim ***** válasza:
Esetleg próbálj neki legot venni. Ne duplót, főleg ha szeret szerelni. Azzal fejlődik a kreativitása is.
2009. nov. 7. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Igen, a lego tényleg jó ötlet. Duplot lehet, hogy már nem érdemes venni. Inkább a sima legot, azt a legtöbb gyerek szereti.

Lehet kapni kicsiknek barkácsfelszerelést is, még barkácsasztal is van némelyikhez.

[link]

2009. nov. 7. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Az, hogy a rajzolás nem érdekli, ne idegesítsen. A családban van két olyan gyerek is, akik 5 évesen kezdtek szinte egyik napról a másikra szuperül rajzolni, addig nem érdekelte őket. Gyurmázni szokott? Az is fejleszti a kézügyességet. Lehet, hogy őt inkább a mozgásos dolgok jobban izgatják, vegyél neki pl. ugrálólabdát.
2009. nov. 7. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Mi csináltunk egy táblázatot itthon.Szorgalom táblázat!Ha valamit jól csinál , összepakol, szépet rajzol, segít nekem, szép dalt énekelt, akkor pirospont jár!10 után egy meglepi!Én itthon csinálok neki feladatlapokat!Nagyon szereti a lányom!Rajzolok neki pl 5 különböző szín ecsetet, és 5 ugyanolyan színű festékes vödröt!Ezeket kell párosítania, hogy a kék ecset, a kék vödörbe legyen!

Vagy otthoni dolgokat amiket minden nap lát, lerajrolok egy lapra egymás alá!Pl kenyér, cipőfűző, tv, ele szembe keverve pedig azt a tárgyat ami hozzá illik.Kés, cipő, távirányító!Ezeket is össze kell kötnie!Ezt minden du csináljuk, és nagyon élvezi.Számolós feladatokat.pl 5 cipőt, össze kell kötni 5 csizmával, és hasonlók!Igy megtanulja a színeket, a számokat, és még a ceruza tartását is.Ne nem érdeklik a mondókák, ne erőltesd!Irj neki egy mondókás lemezt és rakd be neki, miközben játszik, és nem figyel oda!Szóljon neki egész du, és egy idő után belemászik a fülébe e mondókák dallama, és akár te is énekelheted, mikor ő játszik és hidd el be fog kapcsolódni!

2009. nov. 8. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!