Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Ovis, iskolás gyermeketek mit...

Ovis, iskolás gyermeketek mit eszik egy nap?

Figyelt kérdés

Figyeltek arra, hogy egészségesen táplálkozzatok otthon (pl.: fehér liszt, cukor kerülése, sok zöldség, gyümölcs, megfelelő folyadékfogyasztás)? Milyen gyakran kap édességet (értek ezalatt bármilyen cukrozott ételt, legyen az csoki, péksüti, keksz, üdítő, yoghurt, túrórudi, puding, a nasin kívül persze az is idetartozik, ha ebédre van édesség, pl.: aranygaluska, vagy reggelire kakaó, stb.)?

Köszi a válaszokat. :)


2013. szept. 28. 09:43
 1/5 anonim ***** válasza:
Reggel bögre tej kevés mézzel és müzli, szendvics zöldséggel, hasonlók. (Édes péksüti nagyon ritkán.) Tízórai, ebéd, uzsi oviban -átlagosan jó kaja, finom, de lehetne egészségtudatosabb, ezért főzök este. Délután kap: gyümölcslé, lehetőleg százas, tea. Esetleg joghurt. Vacsira próbálok zöldséges, húsos, egyéb tápláló kajákat gyorsan összedobni. Pl. zöldségleves csirkemellel, rakott padlizsán, tészta zöldséggel sajttal. Jövő héten biztos lesz hal és spenót valamilyen formában.
2013. szept. 28. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Kislányom 3 éves, most kezdte az ovit.


Megpróbálok egyensúlyt tartani. Ha nem muszáj, nem cukrozom meg az ételét pl. Sok gyümölcsöt, zöldséget eszik, nem válogat, mindent megeszik. Itthon csak vizet iszik, nagy ritkán iszik meg egy kis dobozos vita tigrist. Napi szinten kap nasit, dörmit, kekszet, kinder csokit. Számomra a joghurt nem számít nasinak és a kakaó sem, bár az utóbbit ritkán issza meg.

Úgy gondolom, ha eszik rendesen zöldséget, gyümölcsöt, nem issza egész nap a cukrozott italokat, belefér, hogy egyen édességet is. Vékony egyébként, mert 12 kg és kb. 93 cm, tehát nem hízékony.


Te mit adsz a gyerekednek?

2013. szept. 28. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Mindkét gyermekem 1,5-2 éves koráig nagyon szigorúan odafigyeltem, nem kaptak cukrot-sót, nasinak csak gyümölcsöt, viszont sok zöldséget és husit ettek.

Viszont nem tudom mi történt, de jelenleg nem eszik meg azokat az ételeket, amik ugye egészségesek, ellenben a tésztás-fehér lisztes-cukros kaják csúsznak rendesen.

Pl. én szinte csak rozs- vagy teljes kiőrlésű kenyeret eszem, de ők nem eszik meg és fehér kenyeret kérnek mindig.

Vagy pl. nekem minden étkezésnél alap a rengeteg zöldség, ebből kifolyólag nem is szeretem azokat a főételeket, amik zöldségmentesek, ők viszont megőrülnek pl. a tejbegrízért vagy a grízestésztáért lekvárral, pedig az számomra a magyar konyha legalja. Oké, édességnek elmegy, de sajnos pl. az anyósom is simán elkészíti vacsorára...

7 és 4 évesek amúgy.

2013. szept. 28. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Reggel iszik egy pohár kakaót ha kedve van hozzá.Oviban eszik reggel,délben,uzsit elhozzuk,és délelőtt esznek gyümit.Uzsit itthon később eszi meg,előfordul,hogy az a vacsija,mert hazafelé kap valami meglepit gyümit vagy édességet.7végén itton az ovis rendet követem.Folyadékra figyelek,szólni szoktam neki,mert keveset iszik.4,5 éves nem nagy evő
2013. szept. 29. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Első osztályos, azaz 6 éves.

Reggelire, suli előtt egy pohár ízesített vagy sima tej, tea. Esetleg pár falat szendvics-katona, keksz, pogácsa. A suliba tízóraira mindig mást csomagolok, vagy pékáru vagy szendvicsféle, mellé gyümölcs, néha egy kis müzliszelet/csoki/túrórudi. Ebédet ott eszik, leves, második (hétvégén persze itthon, ugyanígy). Uzsit már itthon eszik, gyümölcs, joghurt, túrókrém, keksz, puding, péksüti. Vacsira kedvelt a virsli vagy tejbegríz, főtt kaja vagy szendvicsféle. Napközbe teát, tejféléket, gyümölcslevet, vizet ihat. :)


NA

2013. szept. 29. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!