Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Gyakori, hogy egy három éves...

Gyakori, hogy egy három éves kislány érdeklődik a betűk iránt? Tanítsam, vagy ne?

Figyelt kérdés
Kislányom most múlt 3 éves, most lett óvodás. Nagyon szépen beszél és rengetek mesét, verset tud. Most kezdett el érdeklődni a betűk után, már kb. 10-15 betűt felismer. Gyakori ez ennyi idősen? Szabad-e tanítanom már most, nem ártok vele?
2013. okt. 1. 13:51
 1/8 anonim ***** válasza:
51%
Nyugodtan taníthatod. Majd a pici eldönti, hogy felveszi-e a tudást vagy sem. De szerintem igen.
2013. okt. 1. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

A kislányom évesen már felismert 10-15 betüt.

Nem eröltettem,hanem ö kérdezte,h mik azok stb.

azóta is olvas :) "apabetüt,cicabetüt,bababetüt stb."

Szerintem nem ártunk vele,ha az ö szintjükön tanitjuk nekik.

2013. okt. 1. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

elözö vagyok


2 évesen...kimaradt a 2-es :)

2013. okt. 1. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Kisfiam 2 évesen kapott egy babalaptopot, és arról megtanulta az összes betűt 3 éves korára. Számokat úgyszintén. Mostanra már az ő kis kezdetleges módján le is ír pár betűt. Tegnap voltunk 4 éves státuszon, a védőnő el volt hűlve, hogy milyen ügyes, okos, csak egy picit aggódik, hogy majd mit fog csinálni az iskolában a gyerek - nehogy unatkozzon. Én erre azt mondom, hogy nem tudom visszafogni a fejlődését, és nem is akarom. Olyan sulit kell majd keresni neki, ahol plusz feladatokat kap, ahol megfelelően tudnak figyelni a fejlődésére.
2013. okt. 1. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Ha őt érdekli akkor nyugodtan,de ne icázz meg autozz.hanem rendesen mond meg neki,hogy az a "c "betű.Ez azért lenne fontos,mert az iskolában nem biztos,hogy cicáznak meg autóznak,és akkor jol megkevered csak őt.
2013. okt. 2. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Nem tanítsd, HOSSZÚ TÁVON ártasz értelmi fejlődésének, 7 éves kor előtt, ha tanítod.

Kivételt képez, amikor rákérdez egy betűre, melyik az, elmondod neki - és ennyi (akár az összesre). De mást NE. Ez a javaslatom.


Más területen is kivétel, amit kérdez, TÖMÖREN válaszolsz rá. Ha tovább kérdez, sok mindentől függ, használ-e, ha tovább válaszolsz a kisgyermeknek - egy bizonyos mélységű (sokadik) válaszadásod után.


Egy óvodapedagógus.

2013. okt. 2. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
*Ne tanítsd.
2013. okt. 2. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Hozzáteszem fenti soraimhoz, természetesen további kivételt képez a napi rutinra tanítás, és a balesetek elkerülésére tanítás.
2013. okt. 2. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!