Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogyan szoktassam le arról,...

Hogyan szoktassam le arról, hogy mindent a szájába vegyen és megrágjon?

Figyelt kérdés
Kislányom jövő hónapban lesz 3 éves, de ha nem figyelek oda minden a szájában köt ki. Ma is megrágott egy műanyag kislabdát, félek hogy le is nyelt a darabjaiból, főleg hogy belől büdös is volt a labda. Lehet tőle baja? Hogy szoktassam le erről?

2013. szept. 25. 12:08
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Én azt gondolom, hogy ez több összetevős. 3 gyerekem van, és van olyan, amelyik alapból nem igazán vesz a szájába dolgokat, és van egy, aki mindig is MINDENT szájba vett.

Egyrészről ez "szokása" lehet egy babának, másrészről előfordulhat, hogy kompenzál valamit ezzel.

A saját 4 évesemen látom, ő a középső gyerekem, hogy amikor megszületett a pici, akkor újra intenzívebb lett ez nála is, és amikor kicsit nehezebb időszaka van, vagy olyan "anyátlanabb", akkor ez előjön. Egészen furcsa dolgokat képes ő is szájba venni és rágcsálni, amiről elvileg tudja, hogy nem kéne...


Szóval direktben szerintem nem lehet leszoktatni, inkább erősíteni kell benne a tudatot, hogy már milyen nagy kislány, és sokat foglalkozni vele, hogy kiegyensúlyozott legyen.

Ha ez megvan, akkor nálunk legalábbis mindig alábbhagy ez a jelenség.

2013. szept. 25. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 krisztivan ***** válasza:
Engem is érdekelne,hogy mi a megoldás.Fiam már 3 elmúlt és még mindig a szájába köt ki minden.De,nála ha nincs más akkor a kezét rágja.Én mindig szólok neki,hogy ne turkáljon a szájába,de ettől többet nem tehetek.Bár érdekes de neki inkább a kemény dolgok tetszenek:-))
2013. szept. 25. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Én cumit adtam neki :/ Tudom nem jó megoldás, de hihetetlen mi dolgokat a szájába vett :( Nem mertem már semmi közelében hagyni, a szájával nézett nem a szemével :D Jó nah, most már humoros még nekem is, így vissza gondolva...Ha van a szájában valami nem kellett már mit oda tennie :) Jött az ovi, ott meg azt hallotta, h ilyen nagy fiú még cumizik, hát nem kellett sok idő, h neki az nem kell mert ő már nem kicsi :) Hála égnek "leszokott" minden ilyen jellegű dologról. Féltem ám rendesen, hogy az oviban csak nem fognak rá úgy figyelni mint én itthon, aztán ki tudja mit meg nem fog rágcsálni. Nem hipózom, a hipót :D de azért a sok bacitól is féltettem, pláne ha már egy közösségben van :)
2013. szept. 25. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!