Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 1 éves gyermeknél örömében...

1 éves gyermeknél örömében repkedő kézmozgás bajt jelent vagy nálatok is előfordul?

Figyelt kérdés
Máskor nem tapasztalom, szemkontaktust tartja, rengeteget mosolyog, nevet hangosan már kb. 6 hetes korától, ha a tesója sír, meg vigasztalni és időnként ő is elkezd sírni, a társaságot nagyon igényli, de félek nehogy pl. az autizmus előjele legyen. :(
2013. okt. 3. 12:01
 1/8 anonim ***** válasza:
Szerintem ez tök normális ők így fejezik ki az örömüket. Nem hinném hogy autizmus jele lenne az én másfél éves lányom is néha csinálja még.
2013. okt. 3. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
1 évesek mindenféle mozgást végeznek, ebből még semmilyen következtetést nem lehet levonni.
2013. okt. 3. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
1 évesen nagyon korai ilyet kimondani, ekkor még a gyermekek sok furcsát képesek produkálni, nekem a gyermekem egy évesen állt egy helybe a kezeivel meg repkedett, menni nem tudott még csak 15 hónaposan indult el. Ő autista lett 3 évesen diagnosztizálták, de visszagondolva ő már az első pillanattól furcsa volt. Most is repked a kezeivel csak örömébe én nem nevezném röpködésnek mert csak a kezeit ökölbe szorítja a füléhez emeli és dörzsöli a füleit ha örül valaminek, de a szakemberek véleménye, és a leírtak alapján az. A mi papírjainkon az van a kislány örömében repkedő kézmozgást végez!
2013. okt. 3. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Kedves Utolsó, megírnád, hogy mik voltak azok a furcsaságok, amikből utólag következtetsz rá?
2013. okt. 5. 00:13
 5/8 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező!

Megértem, hogy aggódsz, de próbálj valahogy kikapcsolni ebből az ördögi körből. Ha egyfolytában tünetlisták járnak a fejedben, biztos találsz még néhány gyanús momentumot, és az aggodalmad rávetül a kicsivel való kapcsolatodra. A babád mosolyog, kapcsolatot teremt, átveszi mások érzelmeit, ezen a területen tehát jól fejlődik. Gondolom a többin is, akkor pedig nincs semmi baj.

Tudod, hogy az orvostanhallgatók is diagnosztizálnak magukon minden betegséget, amiről éppen tanulnak. Csak nekik ettől néhány álmatlan éjszakán kívül nem lesz különösebb bajuk.

2013. okt. 5. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
3.-as vagyok, nagyon nyugtalan kisbaba volt, sokat sírt nagyon nagyon keveset aludt már újszülött korában is 15 percet aludt, több órát fent volt, kipihentnek tűnt, mindent korábban csinált, mint kortársai, nagyon figyelmes baba volt, minden érdekelte, sokat mosolygott, 15 hónapos korától azt hittük nem hall jól, nem figyelt ránk ha szóltunk neki, nem fordult oda, szemkontaktus meg volt, továbbra is kedves volt mindenkivel bájós és bújos kislány a mai napig az.Az alvás az szörnyű most is nagyon nehezen alszik el, most már sajnos nyugtatót fognak adni neki, picit más, mint a többiek, ő nagyon korán beszélt hosszú szavakat mondott, első szavai: csicsija babája, hinta palinta, Attila, az alapvető, mint baba anya apa tente iszi elmaradtak, de az előbb felsoroltakat már 10 hónaposan mondta, 15 hónapos korától 3 éves koráig meg sem szólalt, repkedett örömében sikogatott. Levetközőtt mesztelenre. Stb.
2013. okt. 5. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Kedves 3. és 6.! Nagyon köszönöm, hogy válaszoltál, remélem mostanra már alakult a helyzet és beszél a gyermeked, jól vagytok! Nálunk nagyon jó alvó volt, rengeteget aludt újszülöttként, mostanság már jóval kevesebbet. A repkedő mozgást csak örömében csinálta, vagy ettől függetlenül is?
2013. okt. 5. 20:05
 8/8 anonim ***** válasza:
Nem nálunk csak örömében repkedett, és most is csak örömében repked, most már beszél, de még mindig kevés a kommunikációs szándék.
2013. okt. 5. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!