Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Másnál is előfordul, hogy...

Másnál is előfordul, hogy mikor elesik a gyereke, és beüti a fejét, akkor felakadnak a szemei és elájul?

Figyelt kérdés
Kislányom most 3 éves, eddig már olyan 4-5 alkalommal fordult elő. Ma olvastam egy cikket, azért jutott eszembe, és ott sajnos meghalt a baba. Amúgy 2 esés után is voltunk vele kórházban, nem volt vele nagyobb baj.
2013. máj. 17. 12:04
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ez nem normális :O Szerintem egy jobb kivizsgálás kellene.
2013. máj. 17. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
Én biztos kórházba vinném ha elájul. Lehet akár epilepsziás tünet is, vagy agyrázkódás. Ilyen esetben bent szokták tartani megfigyelésre, és legalább egy szemész, egy fül-orr-gégész, és egy gyerekorvos megnézi. Én tuti elvinném neurológiára is. Legfeljebb kiderül hogy semmi baja, de nem kockáztatnék. Nem is értem hogy nem rohansz vele az orvoshoz ilyenkor.
2013. máj. 17. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%
fordítsuk meg az okot és a tünetet: nem azért esik el, mert elájult? ... bizony ki kellene vizsgáltatni
2013. máj. 17. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%
A 3-as jót kérdezett. Nem lehet, hogy azért esik el, mert elájul?
2013. máj. 17. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
Két alkalommal is voltunk kórházban az esések után, ott is aludtunk, másnap szemészet, fül-orr-gége, röntgen, jó alaposan kivizsgálták. Ott is mondtuk, hogy hogyan történt, de nem mondták, hogy ez baj. Nem ájulás után esett el, egyszer fejjel szaladt a falnak, máskor pedig csúszdázott és mikor földet ért visszaesett, és a csúszda végébe beütötte a fejét.Nem aggódtam én már ezen, mert fél éve már nem volt ilyen szerencsére, csak olvastam egy cikket, és eszembe jutott.
2013. máj. 17. 12:28
 6/16 anonim ***** válasza:

Szerintem sem normális, még soha ilyet nem hallotttam.

Mikor nekem egyszer nagyon csúnyán beütötte a fejét, akkor a doki azt kérdezte, elöször, hogy elájult-e.


Szerintem ne hagyd ezt annyiba, és próbálj a neten olyan neurologust találni aki kisgyerekek feji sérüléseivel foglalkozik. Olvass utánna mi lehet még. Ès nézd meg hol van ez a doki, ha esetleg megint elöfordul akor rögtön hozzá vigyétek. De akár már fel is hívhatod.

2013. máj. 17. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%

szerintem kardiológushoz is érdemes elmenni.

Egyik ismerősöm elesett a bringával. Azt mesélte, egyszer csak, mintha filmszakadás történt volna, elsötétült minden, és a földön fekve tért magához... Alaposan kivizsgálták, és kiderült, hogy a szívével van gond, ezért voltak apróbb eszméletvesztései. Nem ijesztgetni akarlak, de szerintem érdemes lenne jó alaposan kivizsgálni.

2013. máj. 17. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
de mint mondtad h fél éve nem fordult elő lehet kinőtte. Ha viszont megint előfordulna ne is gondolkodj azonnal vidd el.
2013. máj. 17. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

Egyetlen egyszer csuklott össze a lányom, és ájult el, mikor a térdét ütötte be.

Szerencsére pont a kórház sarkánál történt ez. Egy évnek tűnt mire beértem vele, kb elszürkült-lilult....

Amikor beértem vele pár pillanatra magához tért, és elaludt kb azonnal.

A gyerekosztályon átmacerálták, és átvittek minket a Betheszda Ilka utcába- neurológia. Epilepszia gyanúval. Szerencsére a gyerek nem produkált azóta semmi difit, de egymerő egy ideg vagyok, amikor esik.

2013. máj. 17. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
Egyébként nekem is először az epilepszia ugrott be. Érdemes lenne gyerekneurológián kivizsgálni. Beszélj a gyerekorvosotokkal, kérj beutalót.
2013. máj. 17. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!