Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Adnátok tanácsot ovival...

Adnátok tanácsot ovival kapcsolatban?

Figyelt kérdés
Az oviban megválasztottak szmk tagnak. Elvállaltam, és szeretném "rendesen" működtetni az szmk-t. Hogyan kell ezt csinálni? Nálunk kevés gyerek van az oviban csak két csoport működik. Mindkét csoportból 2-2 szülő a tag. Nekem kissé furcsának tűnik, hogy így négyen irányítunk és szervezünk mindent ill. hozunk döntéseket. Vagy az egész óvodába járó gyerekek szülei alkotják az szmk-t és mi meg vagyunk a vezetők? Hogyan lehet demokratikusan működtetni ezt, hogy minden szülő véleményt mondhasson, dönthessen és legyen beleszólása a dolgokba. Végtére is mi a többieket képviselnénk, vagy nem? És mi a helyzet azokkal az óvónőkkel, akiknek a gyermeke szintén odajár? Ők is a szülői szervezet tagjai lehetnek csak szmk vezetők nem lehetnek? Nekem egy kicsit zavaros ez. Segítenétek, hogy tisztábban lássam a dolgokat? Nálatok hogyan működik?
2013. okt. 4. 15:53
 1/1 anonim ***** válasza:

Nálunk megvannak a meghatározott események és dolgok, amik úgy vannak, nem lehet rajtuk változtatni, mert az óvónők döntik el. Az SZMK-s szülők ilyenkor segítenek. Pl. eseményekkor, rendezvényekkor díszíteni, sütni, készülődni, pepecselni. 1 szülő gyűjti a csoportpénzt, amiből pedig meg vannak a csoport tagjainak azon dolgai véve, amik pénzbe kerülnek. Pl. ajándékcsomag Mikuláskor, kirándulás, óvónőknek ajándék, stb.

És hogy milyen ajándék legyen, milyen értékben, mi legyen mondjuk a Mikulás csomagban, azt pedig az SZMK-s szülők döntik el.

A többi anyuka mikor megválasztották az SZMK-s szülőket, akkor tulajdonképpen ezeket a dolgoknak a kiválasztását rájuk bízták.

Azért ez nem egy akkora horderejű dolog. Mármint SZMK-s szülőnek lenni.:)

2013. okt. 4. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!