Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 1 éves kisfiam még nem mond...

1 éves kisfiam még nem mond értelmes szavakat és nem igazán mutogat meg semmit vagy teszi azt, amit kérek. Koraszülött volt,5 héttel érkezett hamarabb. Nagyon le van maradva? Mi baj lehet vele? Vigyem orvoshoz?

Figyelt kérdés
2013. okt. 5. 15:58
 1/9 anonim ***** válasza:

Egyáltalán nincs lemaradva, nehogy emiatt orvoshoz vidd, még csak 1 éves! Pláne ha koraszülött is volt. Értelmes szavakat még nem muszáj mondania, elég ha babanyelven halandszázik, pl. bababababa, vagy bármi ilyesmi.

Az orvos úgyis csak azt mondaná hogy vidd vissza fél évvel később.

1 évesen úgyis van kötelező státuszvizsgálat, elég arra elvinned, de én a helyedben még nem aggódnék!

2013. okt. 5. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

A fiúk lassabban fejlődnek,mint a lányok...

Szerintem semmi baja.De hát én így nem tudom megállapítani...

2013. okt. 5. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Nyugi. Az enyém másfél éves, de kb. 3 szót mond, viszont halandzsázik rendesen, mondatokat is. Nem is halandzsázik a gyerek? Mutogatni az enyém sem mutogat, inkább hangjeleket ad ki ha szeretne valamit, már tudom melyik nyafogás mit jelent kb. Meg megfogja a kezem és húz afelé amit szeretne. Szerintem semmi baja a gyerekednek, hagyd fejlődni a saját ütemében, ne stresszelj emiatt mert megérzi.
2013. okt. 5. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Én is megvoltam ilyedve pedig az én fiam időben jött 5hónapos koráig megsem mozdult már totál kivoltam az első fiam 3hónaposan kuszott gondolhatod az a para! Aztán beindultak a dolgok! :) Beszéd ugyanez semmit nem mondott nem is hümmögött 2évet majdnem betöltötte mire elkezdett kicsit dumálni most 2és fél be nem áll a szája :D Ne aggódj bár akkor abban a szituban én is halálra aggódtam magam! Jól mondják a többiek státus egy jó védőnő ugyis mindent kiszur :)
2013. okt. 5. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Itt általában mindig olyan válaszokat olvasok, hogy mindenkinek milyen szuper gyereke van, 1 évesen már mi mindent tudnak, az én Kicsikém meg nem.:(
2013. okt. 5. 20:09
 6/9 anonim ***** válasza:

Még évei vannak a beszédre! :) Nem maradt le semmiről:) Hallgass meg egy logopédust a témában! :) És nyugi! :)))


[link]

2013. okt. 5. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Teljesen normális a gyereked.
2013. okt. 5. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Ez miért baj? Majd ha 2 évesen sem csinál semmi ilyesmit akkor foglalkoznék a dologgal...
2013. okt. 5. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

"A fiúk lassabban fejlődnek,mint a lányok... "


Ezt a marhaságot honnan szedted??

Bizonyos részképesség fejlődésére a lányok pszichéje nyitottabb, pl beszédfejlődésre (NEM pedig a beszédértésre, példának okáért), míg másra meg a fiúké nyitottabb és fejlődik átlagban hamarabb.


Azonban a legtöbb részképesség fejlődési üteme nem függ a nemektől. Ráadásul kisgyermekkorban igen erős egyéni eltérések jellemzőek a részképességek fejlődésének SORRENDJében!

2013. okt. 6. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!