Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 2 es fel eves kisgyerekkel a...

2 es fel eves kisgyerekkel a mindennapok? Mennyi idod van ra? Kernem csak olyanok irjanak akik tenylegesen egyedul nevelik a gyermekuket

Figyelt kérdés

Teljesen egyedul vagyunk a kicsimmel(abba most nem mennek bele hogy miert mert hosszu lenne!) de se Apuka, se Mama se Papa senki nincs a kozelbe. A kisgyermekes baratainkon kivul nincs tarsasagunk. Minden nap setalunk masfél - 2 orat biztos, motorozas, jatszoter stb.

De a problémam az h miota ketten vagyunk es semmi de semmi segitseg es mindent en csinalok, nagyon keves idom jut a gyermekemre (a setan kivul) szinte SOHA nincs olyan h leulok vele jatszani:( egy mokuskerek minden napom : reggeli, rendrakas, keszulodunk, seta, bevasarlas, fozes, eszunk, rendrakas, mosogatas, megint rendrakas, mosas stb ... semmire nincs idom! nem csinalok extra dolgokat, csak ami fontos, igyekszem beosztani az idot de mivel tenyleg mindent en csinalaok, csak magamra szamithatok mindenben a teendok "megesznek". Magamra sincs ido (egy hajmosas is komoly probléma) de mint tudjuk egy nonél az h kinezzen valahogy, nem csak ennyibol all. mig en fozok vagy hajat mosok vagy mosogatok vagy barmi mas, addig a kicsim olyan iszonyatosan unatkozik hogy az mar szinte nekem faj. csak teng leng, szetpakol mindent de semmi nem koti le. a meset azt ilyenkor nezne egesz nap de azt meg en nem szeretnem!(igy is sokat nezi szerintem) en tudom hogy az kellene hogy leuljek vele de egyszeruen nem tudok. persze bevonom amibe lehet de nyilvan a hajmosasba, mosogatasba nem lehet, meg a fozesbe se nagyon. beszelek hozza mig csinalom a dolgom meg ami olyan abba bevonom de pl az se sokaig koti le hogy pl: bepakoljuk a gepbe a ruhakat. erre meg rajon az hogy Ö mar nem alszik delutan 4-5 honapja egyaltalan. nem alszok meg is mondja es nem tudom letenni pedig probaltam! fel 9 - 9kor kel es 10kor nagy kegyesen elalszik! Légyszives adjatok tanacsot hogy lehetne jobban csinalni mert nagyon rossz ez igy nekünk! Oviba csak jovore fog menni. Bocsanat az ekezetekert de nincs sajnos, azert nem ugy irtam. Koszonom a valaszokat!


2013. okt. 6. 23:05
 1/10 A kérdező kommentje:
Szoktam etelt lefagyasztani meg a takaritast is beosztom de mindig mindig van valami egy kisgyerekkel meg egyedul plane adodnak feladatok. Ezert delutanra mikor lenne kicsi idom az esti "porges" elott mar nagyon nem vagyok jo tarsasag. Amit meg kihagytam, hogy mnden heten tobbszor is talalkozunk baratokkal delutanonkent, tehat "szocializalodunk" de javareszt akkor is csak ketten vagyunk egesz nap. es pont en , az Anyukaja nem tudok olyan vicces, energikus, talalékony jatszotarsa lenni mint akire tenyleg szuksege lenne :((
2013. okt. 6. 23:14
 2/10 anonim ***** válasza:
43%
Nyugi, te az anyukája vagy, nem a játszótársa, azok majd lesznek az oviban :) Persze azért vondd őt be a napi rutinba, teregetésbe, porzsívózásba, és abba is lehet játékot tenni. Pld. én húztam a porszívót, és azt játszottuk, hogy a porszívó egy elefánt és a csöve az orrmánya, és elvisszük őt a dzsungelbe.. és millió hasonló játék van. Nekem is lelkiismeret-furdalásom van, hogy nem játszom vele eleget, és tanítgatnom kéne már talán a betűkre, számokra (5 éves)... de egyedül is annyira jól eljátszik sokszor, azt se tudom, jó lenne-e ha ilyenkor megzavarnám... De ha játszani akar velem, akkora arra mindig kapható vagyok, még négykézláb az asztal alatt is :) Kitartás!
2013. okt. 6. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
43%
Ja, nekem még talán annyi, hogy így 5 évesen is alszik délután az oviban és itthon is jó két órát.
2013. okt. 6. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
51%

Szia!


Nekünk van apuka csak havonta pár napra jön haza,egyébként mi is ,mint te teljesen egyedül vagyunk a 2.5 évesemmel ,ráadásul olyan helyen lakunk,ahol még bolt sincs ,egy ici-pici falucska vagy még falunak sem lehet mondani.Szép,nyugis...de nagyon egyedül vagyunk.

Épp ma voltam kicsit kiakadva mert olyan szép volt az idő és én főztem,ahelyett,hogy kimentünk volna sétálni,labdázni stb.

Az lehet nálad a baj,hogy a munkába menekülsz,vagy túl nagy jelentőséget tulajdonitasz annak,h minden tip-top legyen.?!

Minek főzni minden nap,nem mosunk és nem takaritok minden nap,csak elpakolok ,nem kattogok azon ha van egy kis por a polcon.Tiszta a lakásom,ne értsd félre de ehhez nem kell minden nap fényesre vikszolni mindent.

Most és ez az én véleményem,ami a legfontosabb,főleg mert csak magadnak kell megfelelni ,a gyerekkel való együttlét,játék,foglalkozni vele stb. a legfontosabb.

Az is eszébe fog majd jutni,hogy volt főtt étel és tiszta lakás..de a legnagyobb élmény,hogy ha elmondhatja,hogy anya ha kellett csúszott-mászott a szőnyegen,focizott vagy rajzolt ha úgy volt kedvetek!Erre fog emlékezni,ez lesz az útravaló,a példa előtte!:)Tudom mit beszélek,sokáig bújtam a házimunka mögé,a teendők mögé,hogy ne a gyerekkel kelljen játszani,hogy legyen indok miért nem csinálom.

Nem tudom miért...de már nincs igy,hozzá igazitok mindent...amikor játszani hiv megyek,ha elvan csinálom a dolgom!

Minden megvár téged is,pihenjetek együtt délután,vagy mond neki,hogy ne aludjon,csak legyen egy kis csendes pihenő,mesézzen...semmi baja nem lesz ha az ő korosztályának megfelelő mesét néz.

Nekm amikor még nem volt meg a lányom,minden katonás rendben állt a lakásban,élére vasalva minden :DDDDD na sejtheted min mentem keresztül,mire megszoktam,hogy ennek vége,ha nem akarok megkattani!

Lazíts kicsit,tényleg!

Sajnálom,hogy igy alakult az életed,de ott van a kicsid és

ő a legfontosabb!

2013. okt. 6. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
43%
Sokáig alszik, te keljél fel 7 kor, rakd oda a kaját, indítsd el a mosást, mossál fel. Ez 2 órába bele kell, hogy férjen. Utána együtt reggeli, 20 perc alatt elpakolod, a reggeli dolgokat, és mehet a közös játék. Tuti veled van a gond, mégis valamit rosszul csinálsz. Persze, olyanok írjanak, akik egyedül nevelik. Bár nekem van férjem, de soha nem segít be, és két gyerkőc van. Mégis van rájuk időm. :) Van, hogy 2-3 órán keresztül játszok velük. Nem értem, valahol elcsúszol.
2013. okt. 7. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

igen, szerintem is te csúszol el valahol.

nekem sincs segítségem, de van időm a picire. én nem tudom elképzelni, h minden nap mosni kell. miért?

nagyon pedáns vagy, nem az az első, h a lakásban minden tiptop legyen, mert egyszer csak azt veszed majd észre, h felnőtt a kisgyermeked, és te végigtakarítottad ezt..Ketten vagytok, még ha főzöl is, akkor sem lehet annyi a mosogatnivaló, h ne végezz vele 10p alatt.

3x raksz rendet egy nap, reggel, napközben és este. Ha este rendet raksz, akkor mit kell azon reggel is rendet rakni. Éjjel alszotok, nem?

Egy gyerek olyan, ha rend van, lepakol. Én este rakok rendet, mert kipakol mindent. Ha 100x raknám vissza, 100x pakolná le. Miért csinálsz magadnak plusz munkát?

2.5 éve mellett lehet hajat mosni, én a másfél évesem mellett tudok. 10 percnél amúgy sincs több.

Mindent meg lehet oldani, csak akarni kell. Az a baj, hogy tényleg te magadnak gyártod a munkát.

2013. okt. 7. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

A kisfiam a nyáron volt 3 éves, a férjem külföldön dolgozik és nagyon keveset tud hazajönni.

A mindennapokban tehát én is gyakorlatilag egyedülálló anyukának számítok. Tényleg nehéz.

Ami rögtön beugrott nekem: ennyi idősen nem lenne jó ötlet szerinted a bölcsi?

Nem azonnal heti 5* és napi 8 órában gondoltam, de délelőttönként pár óra lehet, hogy neki is és neked is változatosságot jelentene- hidd el az oviba is könnyebben szocializálódna.

Esetleg egy családi napközi? (bár nem írtad, merre laktok).

Ha hetente 1-2* lenne 2-3-4 órád egyedül, akkor ha belehúzol, meg tudod csinálni a háztartási dolgokat és nem lesz lelkiismeretdurdalásod. Amikor meg elhozod, akkor tudsz rá figyelni.


Én a 3 évesem mellett teljes állásban (nem könnyű munkakörben) dolgozom, estére gyakran vagyok "agyhalott".

Nekem az vált be, hogy akkor végzem az otthoni teendőket hétköznap, amikor a kisfiamat már lefektettem aludni.

Ilyenkor pakolom össze a konyhát, teszek be mosást, vasalok (közben tévézni is lehet, tehát ez nem is olyan rossz)- készítem elő a másnap reggeli ruhákat, táskákat stb.

Van, amikor ilyenkor éjszaka főzök vagy sütök valamit- minden meg lehet csinálni, a porszívózást kivéve, mert az ugye zajjal jár. Nekem ez jött be. Hétköznap esténként/éjszakánként belehúzok és akkor hétvégére sem marad sok.

Vásárolni szeretünk együtt menni, már rá lehet bírni, hogy tolja a kis kosarát, segítsen felpakolni a szalagra, fogja a bankkártyát/bizonylatot, kocsikulcsot, akármit. Otthon pedig a konyhában lelkesen pakolja fel a holmikat a pultra, viszi el a helyére a bevásárlókosarat.


A másik a délutáni alvás: nálunk is még megvan- nagyon fontos lenne, hogy még aludjon akár ovis kor végéig- nemcsak vagy nem főleg azért, hogy (jutalmul az egész heti esti robot után) pihenhess vagy olvashass te is 1-2 órát vagy beülj egy kád vízbe (hidd el, ennyi is csodát tesz)- hanem azért is, mert a fejlődéséhez elengedhetetlen.

Biztosan elfárad ő kellőképpen ahhoz, hogy le tudd tenni?

Úgy értem, hogy délelőtt is van legalább 1-1,5 óra (igen, még ilyen időben is!) kinti motorozás, futkározás, játszótéri mászkálás, szabad levegős tempós séta? Mert írtad, hogy vagytok kint, csak azt nem, hogy ez délelőtt is megvan-e.

Be lehet öltözni, ha nem zuhog az eső, akkor tényleg ki kell menni, hagy fáradjon el- akkor menni fog az alvás.


Nekem a 1/2 9-9 órás kelése is nagyon késői- keltsd fel 1/2 8ig maximum, akkor 13.00-kor le fogod tudni fektetni.

lehet, hogy csak találgatok (nem okoskodni szeretnék)- de egyvégtében sok az az idő, amit fent van- ebből este mennyire "pörög" (esetleg épp a fáradtságtól)?

Lehet, hogy jó ötlet délutántól már mellőzni az édességet, hogy estére nem pörgesse fel feleslegesen.

Vagy próbáld ki, hogy ha elviszed egy esős napon egy játszóházba (pl. Elevenpark), ahol lehet megállás nélkül hancúrozni, akkor mikor dől ki? Ilyen kicsinek 3-4 óra megállás nélküli rohangálás után már aludnia kell(ene).


Milyen játékai vannak?

Érdemes esetleg valamilyen interaktív fejelsztő játékba beruházni- vagy autópálya, golyópálya, vonatsínek- lego duplo- ezekkel tud és kell is önállóan játszani.

Vagy valamilyen kis kalapálós hangszerszett, nálunk menő nagyon a babalaptop is vagy a pár darabos puzzle- te tudod, mik érdeklik (állatok? járművek?)

Szoktatok vendégségbe menni pár órára kisgyerekes barátokhoz, illetve ők átjönnek? Az is jó móka- a gyerekek nagyszerűen el tudnak játszani, sőt sokkal élénkebb az enyém is, ha van "társa a rosszalkodásban". Addig te őket figyelve, de mégiscsak le tudsz ülni beszélgetni a másik anyukával.


Vásárolni max. hetente 1* szoktunk, illetve 1* zöldséges- minden nap szerintem felesleges. Még azt is el tudnám képzelni, hogy havonta 1-2szer menjetek el egy nagyobb helyre vagy esetleg tesco vagy cba kiszállítással éjszaka, amikor alszik rendelj dolgokat (gondolj bele, hogy kb. 900 Ft-ért a helyedbe hozzák, rendelj nehéz, gyorsan fogyó dolgokat- tejet, ásványvizet, olajat stb.- már ez is nagy segítség lenne, nem?)


Szeretek főzni, de hetente egyszer hétvégén elmegyünk valahová ebédelni vagy vacsorázni- sok időt meg lehet vele takarítani- te is gondold végig, hogy meg tudod-e oldani?

Esetleg ha nem is minden nap, de hetente 1-2* valamilyen ételkiszállító cégtől ebédet rendelni sem olyan ördögtől való, ha azt érzed, hogy erre már végképp nem marad időd. Anyagilag sem biztos, hogy nagy ráfizetés lenne, főleg, ha ketten vagytok.

Hajmosás nap közben? Miért nem este 10 után, amikor a kicsi lefekszik? Én minden ilyen alapvető dolgot éjjel csinálok- még körmöt is van időm festeni- persze ugyancsak éjszaka, de pl egy hírműsor közben ezt nagyszerűen meg lehet csinálni, miközben megy egy mosás :)


Fel a fejjel, ne hagyd, hogy felőröljön a dolog és igenis szervezd ésszerűbben az életed.

2013. okt. 7. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Igazatok lehet biztos elcsuszok valahol .. meg az is lehet h csinaom magamnak a munkat (nem direkt) koszonettel fogadtam minden tanacsot es valtoztatni fogok biztosan. ha masnak megy, nekem is kell
2013. okt. 7. 10:38
 9/10 A kérdező kommentje:
MIndenkinek ment a zold kez :) kedves utolso valaszolo neked meg kulon koszonom a reszletes leirast
2013. okt. 7. 10:40
 10/10 anonim ***** válasza:
64%

igen valamit szervezz át mert nem jól csinálod!

Én két gyerekkel csinálom ezt,jó nekem van férjem de szinte mindíg dolgozik tehát nekem is olyan mintha egyedül álló lennék plussz gondolj bele,hogy nekünk még ez is "plusz" hogy a férj ruháját mosni,teregetni,vasalni stb!Neked ez sincs!

Szóval én a két gyerek mellett gyorsan összevágom a dolgokat és tudok velük játszani minden nap legalább 1-2 órát aktívan!Amikor csak rájuk figyelek és lexarom a háztartást!Nem kell mindennek csillogni,ne főzz csak 2 naponta,nem kell vasalni,jól teregesd ki a ruhákat és kész,ha megszárad hajtogatod és be a szekrénybe!

ajánlok neked egy nagyon jó cikket Vekerdytől:

[link]

2013. okt. 7. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!