Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 3-4 éves gyerekek szüleit,...

3-4 éves gyerekek szüleit, rokonait, ismerőseit kérdezném: a gyerek mennyire tud vagy szeret rajzolni? (hogyan fogja a ceruzát? )

Figyelt kérdés

Sziasztok!


A kérdésem oka az, hogy van a környezetemben egy 3,5 éves kisfiú, akiről azt feltételezm, hogy nem foglalkoznak vele megfelelően, veszélyben érzem a szellemi fejlődését. Utánaolvasgattam, hogy egy ilyen korú gyereknek milyen képességekkel 'kell' rendelkeznie és az egyik dolog a rajzolással volt kapcsolatos. Tudom, hogy minden gyerek más ütemben fejlődik, és hogy túl messzemenő következtetést nem lehet ebből levonni, de ez csak egy dolog azok közül, amiket tapasztaltam nála.


Előre is köszönöm a válaszokat.


2013. okt. 7. 08:49
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
3 éves. Nagyjából marokra fogja. Főleg köröket, spirált, "végtelen" kígyózó vonalat, vad pöttyöket, zárt formákat, párhuzamos vonalakat rajzol. Nagyon ritkán meglepetésemre már alkotott fejláb emberkét vagy autót. De legtöbbször inkább a vonalak húzását vagy pláne a festéssel járó pacsálást, mozgást és nyomhagyást élvezi és sokszor nem akar konkrét dolgot ábrázolni, csak ha megkérdezem elmeséli, szerinte mire hasonlít.
2013. okt. 7. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Az én lányom 3 éves és 2 hónapos. Többnyire még firkál, nem sok szinest használ. De már tud embert is rajzolni. Ez abból áll, hogy van egy körnek nevezett girbe gurba forma, benne másik két kisebb kör, s általában ebbe belerajzolja a szemgolyót is. Szájat leggyakrabban elfelejti, füle sincs, csak két lába. Ha kérem, mindent berajzol neki, de nem magától. Egy időben bekarikázta az érintkezési pontokat, most pár napja elhagyta ezt. A ceruzát ökölbe szorítva tartotta sokáig, az apja tanította, hogy nem úgy kell (kanalat még úgy fogja), most sem a legjobb, mert nem a mutató ujjával és a hüvelyk ujjával fogja közre, hanem beteszi a középső és mutató ujj közé, de nem hajlandó máshogy fogni:D

Most még többnyire az tetszik nekik, hogy van valamilyen következménye az ő tevékenységüknek. Szinezni is szeret a lányom. Kiszúr néhány dolgot a könyvben, szinezőben, amit kiszinez. (kezét, lábát, virág közepét...

Feladatos könyvet vehetsz neki esetleg. A labirintuson át meg tudja keresni a lányom az elveszett vmit, de pl. ha azt keressük, melyik halász horgászta ki a kincset, azt nem tudja, a vonalak találkozásánál eltér. Csináltattam vele pont összekötőst, még girbe gurba:D

Szerintem a rajzolás nagyon eltérően fejlődik. A fiúk amúgy is ügyetlenebbek a rajzolásban.

Ha kitölti a lapot a firkálással, az már egy egészséges, kiegyensúlyozott háttérre utal. Az enyém kitölti a lapot.

2013. okt. 7. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Ez a kisfiú szintén marokra fogja a ceruzát és csak kriksz-krakszokat rajzol, semmi egyebet. Sajnos nagyon kevés ideig, kb. fél-1 percig tudtam lekötni a rajzolással, pedig ott ültem mellette és én is rajzoltam vele. Próbáltam mondani neki, hogy együtt rajzoljunk szőlőt, hogy megnézzem, hogy tud-e kört rajzolni, de nem igazán sikerült.
2013. okt. 7. 09:12
 4/11 anonim ***** válasza:
Kisfiam 4 éves. Sose töltött sok időt rajzolással,nem igazán szereti. 3 évesen egy időben rajzolgatott,tojást,labdát,csirkét ami egy nagy körben egy pici kör,ez volt a szeme. Mostanában néha ha mondom neki,hogy rajzoljunk már,akkor firkálgat,de nem annyira köti le. Szerintem a lányok jobban szeretnek rajzolni meg szinezni. Nem hiszem,hogy ez baj lenne,ha nem igazán szeret ebben a korban rajzolni. Lehet,hogy 1 év múlva meg csak rajzolni fog,nem lehet tudni.
2013. okt. 7. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Igen, vitten neki kifestőkönyvet, de nem érdeklte, nem akart szinezni. Mondjuk teljesen elképzelhető, hogy éppen nem volt kedve rajzolni, színezni, ezzel csak tesztelni akartam, mert sok egyéb furcsaságot is látok. Pl. elég agresszív a kisfiú. Szerepjátékon kívül én még mást nem tudtam vele játszani. Próbáltam már rávenni, hogy építőkockázzunk, kirakósozzunk, olvassunk mesés könyvet, tehát valami rendes játékkal játszunk, de nem akarta sosem. A másik dolog, ami aggasztó számomra, hogy nem teljesen szobatiszta, pedig már oviba is jár. Nagyon gyakran előfordul, hogy a nap összes WC-zése a gatyában köt ki.
2013. okt. 7. 09:18
 6/11 anonim ***** válasza:

Ebből tényleg nem lehet még következtetést levonni. És ahogy írtad is, minden gyerek másképp fejlődik, más az ami érdekli. Ennyiből még nem lehet azt feltételezni, hogy nem foglalkoznak vele.

Az én lányom 4 éves, a ceruzát már rendesen fogja, napocskát, pontpontvesszőcskét, virágot rajzol, talán mást nem is, de főként még ő is csak krikszkrakszot. Tudom hogy vannak nála ügyesebbek is rajzban, de őt annyira nem érdekli, színezni szeret, de ez sem köti le annyira. Tornában, mozgásban sokkal ügyesebb és jobban érdekli.

2013. okt. 7. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

3.5 évesnél még előfordul, hogy nem teljesen szobatiszta. Ez több okból is lehetséges, amikor kizökkentik a szokásos rutinjából, izgatott valamiért, akkor könnyen lehet hogy nem figyel oda rá. Nálunk is volt ilyen korban, amikor a lányommal elmentünk a rég nem látott barátnőjéhez, nagyobb volt nála és a lányom isteníti. Ilyenkor még azt is elfelejtette hogy pisilni kell, csak a játékra koncentrált, és szinte egész nap bepisilt.

Lehet hogy ez a kisfiú is azért pisilt be mert ott voltatok, izgatott volt, belemerült a játékba, stb.

2013. okt. 7. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Nem csak bepisilésről van szó, hanem a nagydologról is. És nem csak akkor, ha mi ott vagyunk, hanem akkor is, ha nincsenek vendégek, sőt az óvodában is. (az anyukája mesélte ezeket nekem)
2013. okt. 7. 09:53
 9/11 anonim ***** válasza:

Neked van gyereked?...nincs, biztosan nincs. Nagyon jól eshet az anyukának, hogy a háta mögött kibeszéled..amíg nem próbálod ki a gyereknevelést, addig fogalmad sincs róla, hogy milyen. Ezekből a dolgokból nem lehet semmit sem leszűrni. A lányomnak 1 évbe telt, mire nappalra teljesen szobatiszta lett, pedig nem erőltettem, imádjuk, ő is imád minket, csak épp sok volt körülötte a változás. Agresszív?:D az enyém is az, és elárulom, hogy egy csomó ilyenkorú gyerek rajta kívűl agresszív....mert ez bizony a dac kor. Nem mindenkinél tart 2-től 3 éves korig, valakinél hamarabb, valakinél később, vagy tovább tart.

Nem kéne más életében turkálni.

2013. okt. 7. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

2kisfiam van, az egyik 5,5éves a másik 3éves és 3hónapos.

A nagy nagyon ügyesen épít, konstruktív, tervez, baromi jó térlátása van, vonatpályákat(többszintest), autópályákat épít de sosem rajzolt jól. MOndhatni elég kis bénácska, bár az utóbbi egy évben nagyon sokat fejlődött.

A kisebbik 2éves kora után nemsokkal már tudott emberke formát rajzolni- karika fej, szemek pötty, száj-orr vonal- nyak, pocak 4végtag. Kedzetlegesen, de megvolt az emberke... most autót és traktort is tud már rajzolni. TErmészetesen ezeket is egyszerűen pár vonallal, de felismerhető. Nagyon szépen tud szinezni, ha odafigyel szinte vonaltól-vonalig színez, ha sietős, nem figyel annyira, akkor kicsit jobban kilógnak a vonal után a színek. Édesanyám nyugdíjas ovonéni, és sokszor ámul tőle, nem elfogultságból.

szóval nincs két egyforma gyerek- családon belül sem- még ha egyneműek akkor sem. Az egyik gyerek ebben ügyesebb, a másik abban.

2013. okt. 7. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!