Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Akinek nagyon sokat van távol...

Akinek nagyon sokat van távol a férje, hogy alakít ki kötődést a gyereknél 1-3 évesnél apához? Amikor találkoznak örüljön, ne nézze idegennek, akarjon megmaradni nála, ne utasítsa el?

Figyelt kérdés
Nagyon keveset fognak találkozni 2-3 évig havonta 1-2szer.
2013. okt. 8. 12:31
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Apáról, és a családról együtt legyen fotó kirakva, hogy a gyereke minden nap lássa. És beszélj sokat az apukáról, akár úgy hogy közben a fényképét is mutatod neki. Akkor nem lesz számára olyan idegen. Hiszen apa minden nap vele lesz, csak nem személyesen.
2013. okt. 8. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező,


a kisfiam most 3 éves, épp az ovit kezdte.

Kb. 1,5 éves korától az apukája külföldön dolgozik, havonta 1-2szer jár haza pár napra.

Ennek ellenére tudja ki az apukája, sokat beszélgetünk róla, szereti őt és "sajnos" még az is előfordul, hogy amikor büntetést kap, akkor torka szakadtából kiabál, hogy "az apukámat akarom, te most menjél innen" (nekem).

:))


Nálunk nagy élmény mindig, amikor előveszem a fotóalbumokat, nézegetjük esténként (akár estimese mellett vagy helyett is), amikor még a hasamban volt, amikor megszületett, ott van apa, most kirándulunk stb.


Illetve nagy találmány azért az internet és a skype is, na meg a telefon is. Minden este beszélünk telefonon, ha lehet inkább skype és kamerával (az okostelefonok mindegyike tudja már)- ha 10-15 perc jut, az is élmény. Énekel neki (előtte mi tanulunk mondókát, gyakran mondom, hogy apa hogy örül majd neki, ha este elmondod/elénekled)- ha rajzolt vagy ragasztott valamit az oviban, akkor hazavisszük, kamerán keresztül megmutatjuk, ha vásárolnunk pl. neki egy új kabátot, akkor hozza és megmutatja neki a kamerában stb.


Aztán ha hazajön pár napra és pont úgy jön ki a lépés, akkor 1-1 napot nem megy oviba, hanem ők ketten egész nap együtt vannak. Én dolgozom, ők meg mennek "világgá"- most nagy sláger pl. a vonatozás (kimennek az egyik nagy pályaudvarra és mennek egy megállót a másikig :)) vagy kacsáknak visznek ellátmányt a Városligetbe stb.

Az apja viszi a nyakában, felmennek a felüljáróra, kimennek focizni a játszótérre- én pedig hagyom őket egy kicsit kettesben- inkább sietek haza és csinálok valami jó vacsorát.

Ha hétvégén megy vissza, akkor elkísérjük, integetünk utána stb.


Egyáltalán nem olyan nehéz, mint ahogy elsőre tűnik.

Neked, az otthon maradó anyukának nagy a szerepe abban, hogy mindig szóba kerüljön az apja, hogy nézzetek képeket, hogy legyen kettesben töltött idejük (vagy néha én apával megbeszélem, amikor a kicsi elaludt, hogy milyen apróságot hozzon neki- pl. van egy kedvenc kakaója és mielőtt jön az apja, emlegeti, hogy "biztos hoz majd kakajót"... akkor szólok neki, hogy tényleg hozzon)

Sok sikert.

2013. okt. 8. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

Köszi szépen.

nálunk sajnos még nehezebb lesz mert internet,skyp nem lesz, csak telefon. de én is erre gondoltam hogy majd minden nap nézünk képeket,mondom neki hogy apa igy-ugy van, ilyenek. de elég ez? nem birnám ki még azt is hogy ha felvenné nem akarna nála megmaradni, sírna nála mint egy idegennél.

2013. okt. 8. 13:18
 4/13 anonim ***** válasza:
22%
Ez a legkisebb bajom, hogy apát ne felejtsék el... Örülök hogy élek.
2013. okt. 8. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

Hát pedig az apának a legrosszabb és nem azt érdemli hogy elfelejtsék már ne is haragudj,de az enyém biztos nem. És jobban szeretem annál hogy az én bajom nagyobb legyen annál mint hogy a saját gyereke, elutasitaná.

nem értelek.

2013. okt. 8. 13:30
 6/13 anonim ***** válasza:

Kedves KÉrdező,


a kettővel ezelőtti (hosszú) válaszoló vagyok.

Hová megy, ahol nem tudja hetetne legalább 1-2 alkalommal megoldani a skype-ot (ingyenes! csak netkapcsolat kell)?

Ha van egy okostelefonja, akkor a világon bárhol beülhet egy netkávézóba, sőt még okostelefon nélkül is, akkor neked legyen otthon (az is csak azért, nogy könnyebben tudtok vele táncolni, énekelgetni apának :)


Amikor a férjem egy hónapig Nyugat-Afrikában volt, ott is megoldotta a telefont/skype-ot- szóval nincs lehetetlen :)

2013. okt. 8. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
olyan helyre megy dolgozni ahol nem nagyon lehet szabadon mozogni,szóval telefon lead csak bizonyos időben használhatja,nem lehet kameráznia csak ha végzett de az lehet éjszaka is. akkor meg a gyerek már alszik.
2013. okt. 8. 13:35
 8/13 anonim ***** válasza:

:) nem baj- azért ha tudja előre a beosztását illetve lesz szabadnapja/szabadideje, szabad órája, akkor kereshet netet. Nem lehetetlen, még akkor sem, ha esetleg katona.

Fel a fejjel :)

Esetleg az jutott még eszembe (a hosszú válaszoló vagyok ismét), hogy mielőtt elmegy, vegyetek fel kamerával kisebb filmeket, üzeneteket róla/vele és azt néhány naponta lejátszani a kicsinek- talán egyiket-másikat úgy, hogy "apa küldte a számítógépen" :)

Egyébként ezt ő is megteheti: ha éjjel jut nethez és kamerához, küldjön videóüzenetet, illetve legalább veled beszélgessen sokat, te pedig tudsz mesélni.

Ha megteheti, küldhet igazi képeslapot vagy valamilyen munkatársával, ismerősével stb. aki hazajön valami kis apróságot meglepetésnek.

2-3-4 hetente fogjátok látni, akkor gondolom nem a Távol-Keletre vagy Ausztráliába vagy az afrikai kontinensre megy. :)

2013. okt. 8. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Ez nagyon jó ötlet,hogy vegyünk fel kamerával és játszunk le,köszönöm!írni,lapot küldeni is fog azt lehet bármennyit. eléggé el vagyok keseredve mert nem számítottunk erre hogy ilyen lesz. és aggódom hogy mi lesz a családunkkal meg a kettejük kapcsolatával.2 és fél évig lesz igy aztán minden ugy lesz mint volt.
2013. okt. 8. 13:44
 10/13 anonim ***** válasza:
Talán börtönbe vonul?!
2013. okt. 8. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!