Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mikorra fog meggyógyulni a...

Mikorra fog meggyógyulni a kis hímvesszője?

Figyelt kérdés
Kisfiam 3 éves, egy pici letapadás volt még a fütyijén. Tegnap felhúztam neki nagyon óvatosan, de utána panaszkodott hogy fáj neki. Ma is felhúztuk rajta a bőrt, és láttam hogy olyan mintha bevérzett volna neki ott ahol a letapadás volt. Meddig fog ez fájni neki? Mikor múlik el? Hogy enyhíthetném a fájdalmát?
2013. okt. 9. 21:29
 1/8 anonim ***** válasza:
orvos
2013. okt. 9. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Ne haragudj, de én ezt orvosra bíztam volna a helyedben... Úgyhogy ha eddig nem tetted, akkor most eljött az idő, hogy elvidd. :(
2013. okt. 9. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Először is TILOS hátrahúzni! Ez ez tévhit...


Az a helyzet, hogy 2-4 éves kor között magától fellazul a fityma, kivéve a fiúk kis hányadánál, rajtuk a doki segít. Tehát javasolt megvárni a 4. életévet, és addig nem nyúlni hozzá, orvosnak se engedni ezt addig!


Kivételt képez, ha túl pici sugárban távozik a vizelet, pláne, ha felduzzad emiatt a fityma, vagy más, szokatlan esetben is jelezni kell orvos felé bármikor, akár csecsemő kortól.

De más, szokásos esetben várni kell 4 éves korig és nem huzigálni a fitymát!


Hogy mit tehet az, aki mégis felsértette? Erre már sajnos nem tudok válaszolni, nem vagyok orvos, kisgyermekneveléssel foglalkozom. Gondolom gyermekorvos tanácsát érdemes kikérni...

2013. okt. 9. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Még valami, nem értek egyet a körülmetéléssel. Azért jelzem, mert orvosok ezt az alternatívát is fel szokták ajánlani ilyen esetben. A nemi élet felnőtt korban nem kielégítő a legtöbb metéltnél, akár fájdalommal járhat. Ha az orvos "csak" fellazítja a fitymát, akkor is okozhat felnőtt korra kevésbé kielégítő nemi élményt, bár fájdalommal nem szokott járni, viszont érzéketlen lehet a makk. Viszont ha 4 évesen nincs más megoldás, akkor a fityma fellazíttatása orvos által a lehető legenyhébb eljárás.
2013. okt. 9. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Nekem azt mondta a doki hogy 1 éves kor után szépen lassan elkezdhetem felhúzni neki. Tényleg nagyon óvatos voltam, de akkor megkérdem a dokit :( Nem akartam neki rosszat!
2013. okt. 10. 09:09
 6/8 anonim ***** válasza:
Phlogosam kenőcs gyorsan segít a gyulladáson!
2013. okt. 10. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Orvosnak ne higgy! Általában véve bár rendben van a különféle tudományágakban, h bizonyos kérdésekben vitáznak egymással a szakemberek, ez részben előrevívő is lehet, bár elég "meredek" dolog, h míg egyes orvosok óva intik a gyermekeket nevelőket, hogy 4 éves korig hátrahúzzák a gyermek fitymáját, addig más orvosok szorgalmazzák - EGY RÉSZÜK MERT ELHISZI NAIVAN, AMIT AZ ORVOSI EGYETEMEN TANULT, MÁS RÉSZÜK MEG ÉRDEKBŐL, MERT ALAPVETŐEN BETEGSÉGIPARRÓL NEM ORVOSLÁSRÓL VAN SZÓ!! Az orvosok mellékhatást okozó kemikáliákat írnak fel, így a TÜNETET megszünteti a gasztroenterológus, elmúlik a gyomorbaj a "gyógy"szertől, ennek mellékhatásaként mehet a bőrgyógyászhoz, aki szintén felír valami kémiai anyagot, amitől a bőrTÜNET elmúlhat, de ez újabb mellékhatást okoz, mégpedig hajhullást, evvel megint mehet újabb orvoshoz és így tovább... Ki kell mondani: A MODERN ORVOSTUDOMÁNY 80%-BAN ÁL-TUDOMÁNY!


A modern orvostudomány az egyik legostobább, az egyik legfélrevezetettebb tudományág. tisztelet a kivételnek, pl sebészet, fogászat, bizonyos fajta diagnózis módszerek, elsősegély, bár ezek is csak részben kivételek.


Én kamasz korom óta nem járok orvoshoz, csak végszükség esetén. Magam kúrálom magam, és életmódot váltottam 20 évesen. A természetnél nincs jobb tanító, ha orvoslásról van szó, meg a józan eszünknél és megérzéseinknél, együttesen. A modern orvoslásból ezek erősen hiányoznak, meg is látszik az eredményeken...

2013. okt. 10. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Kérdező írta:

"Nekem azt mondta a doki hogy 1 éves kor után szépen lassan elkezdhetem felhúzni neki."


Itt egy ellenpélda, mindjárt az első beírónál, és úgy vélem, az ő dokija reálisabban ítéli meg a helyzetet:

http://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__kisgye..

2013. okt. 10. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!