Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Aki 2 évesen magának való,...

Aki 2 évesen magának való, visszahúzódó, durcás kisgyerek volt, abból nagyobb korára milyen gyerek, kamasz, felnőtt lett?

Figyelt kérdés

A lányunk januárban lesz 2. Nem újdonság nála az, hogy visszahúzódó, mindig is ilyen volt. Egyedül jól elvan, akár egy fél órán át is "elolvasgat" egyedül, más gyerekekkel nem igazán szeret lenni.

A hisztije is ilyen: nála a hiszti abból áll, hogy nagyon csúnyán néz és nem szólal meg.

Velünk, a szüleivel aranyos, de az általános viselkedésére az jellemző, hogy szótlan, magának való.

Ez jelenleg nem zavaró, sőt néha egyenesen jó is, hogy ő a legtöbb más gyerekkel ellentétben azzal fejezi ki a legnagyobb hisztit, hogy meg se mukkan, csak a szeme szór villámokat. De vajon milyen lesz később? Ilyen magának való marad? Hogy fog tudni így beilleszkedni közösségekbe? Milyen nagylány lesz majd belőle vajon?



2013. okt. 10. 10:00
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Én ilyen is maradtam. Ma sem vitatkozom senkivel, max. ha hosszú ideig tart a szekatúra, amúgy csendben otthagyom. Kevés baráti kapcsolatom van, azok igaziak. Fáraszt a jópofizás idegenekkel, persze megtanultam, hogy kell csinálni, de menekülök belőle. Csendesen, nyugodtan, kiegyensúlyozottan élünk a férjemmel, aki hasonló beállítottságú, mint én, sosem veszekszünk, utáljuk a kiabálást. Ha probléma merül fel, észérvekkel megbeszéljük, döntünk mielőbb és megszüntetjük a feszültséget. Maguknak valók vagyunk, egyikünket sem vonz az éjszaka, a bulizás, tinikorunkban is így volt. Néha eljártunk, kipróbáltuk, hogy milyen, de nem volt szórakoztató. Most várjuk az első babánkat. A közösségben megtanulja majd, hogyan kell felszínes kapcsolatokat kialakítani és jópofizni,de nme hiszem, hogy különösebben rajongani fog érte. Elviseli. De ettől még nem beteg, nem lesz semmi baja, hogy nem ő a társaság központja. N30
2013. okt. 10. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Én is ilyen voltam. Ha valaki rám nézett mindig azt mondta, hogy "ez a gyerek mindig olyan szomorú". :) Ha hozzám szóltak durcás képet vágtam, mindenre azt mondtam, hogy "nem". Általános iskolában is visszahúzódó voltam, sokat bántottak, de közrejátszott az is, hogy szegénységben éltünk. Tehát volt miért beszólogatnia sokaknak, pl csak egy nadrágom volt, egy pulcsim, kínai cipőm. Majd 8.-ban elkezdtem barátkozni, haverkodni. Elkezdtem hülyeségeket csinálni, ellógtunk, romlottak a jegyeim, de jól éreztem magam. Komolyan mondom anyám még örült is, hogy legalább élek, nem vagyok magamba fordulva. Mondjuk neki mindig is fontosabb volt a boldogságom, mint a tanulmányi eredményeim. Aztán középiskolában elkezdtem fiúzni, nem voltak komoly dolgok, de szívesen emlékezem vissza. Bár barátnőm nem volt sok, de velük el voltam. Mindeközben még mindig visszahúzódó voltam, és ha kellett tisztelettudó. Majd középiskola vége felé már elég sok barátom (nem pasim) volt, eljárunk bulizni, kocsmázni. Aztán ahogy leérettségiztem a barátok eltűntek, magamra maradtam. Továbbtanulni nem szerettem volna, munkát kerestem. Szépen újra megutáltam az embereket, nem volt kedvem semmihez, senkihez. Majd egy olyan munkát találtam, ahol minden nap minimum 100 emberrel kell beszélgetni, kapcsolatot teremteni, és imádtam/imádom. Társas lény lettem, az biztos. Most már anyuka vagyok, sok hülyeségem ellenére úgy érzem jó ember lettem. Bár indulatos vagyok nagyon, sokszor agresszív (emberekkel nem), nagyon hamar be tudok fordulni. És persze a véleményem mindig kiül az arcomra akaratlanul is. Őszinte vagyok, egyenes ember, nem beszélek mellé. Tipikusan az a fajta vagyok, akit vagy szeret valaki, vagy utál. Ez eredhet a szarkasztikus humoromból, amit ugyebár valaki vagy bír, vagy nem. És igen, a szememmel ölni tudnék. :)
2013. okt. 10. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Ilyen az én egyik lányom is, most 3 éves.

Én örülök, hogy ilyen, legalább nem megy oda boldog-boldogtalanhoz beszélgetni (mint a másik lányom, aki a sok dumájával egy csörgőkígyót is megszelídit).

Az ovis beszokás picit nehezen ment, mert zavarta, hogy rajta kívül ott van még 20 gyerek, de már ezen is túlvagyunk.

Nem kell mindenkinek csacsogósnak központi figurának lenni. Én lányom egyébként hiába magának való és zárkózott, nagyon is öntudatos, akarata van (de nem akaratos), amolyan igazi vezető-típus, ez látszik rajta, még így is, hogy nem közösködik másokkal. Szerintem jó ez a természet, ennek is megvannak az előnyei (persze hátrányok is).

A másik lányom, aki a csacsogós, annak is vannak előnyei és hátrányai is.

2013. okt. 10. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Esélyes bár, hogy alkati jellegre utal már 2 évesen, hiszen a temperamentum már csecsemő kortól egyénre jellemző, de biztosat nem lehet mondani egy 2 évesről alaptermészetét illetően, de még egy 4 évesről sem.

A 4. életév az, amikor már erősen sejteni lehet az alapvető beállítódást.


(Egyébként, csak zárójelben mondom, a fentiek analógiájára, hogy pszichés betegségeket hasonló okokból nem lehet diagnosztizálni 4 éves kor alatt, sőt, az enyhébbeket 6-7 éves kor alatt sem. Hiszen:... )


Egy ovis, pláne egy még kisebb gyermek még bőven kialakulóban van!

2013. okt. 10. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
100%

Lehet, hogy introvertált személyiségtípus, ez nem jobb vagy rosszabb az extrovertáltnál. Egyszerűen ilyen és kész. Amit javasolni tudok az én példámon keresztül, hogy soha ne éreztesd vele, hogy nem jó, hogy ő ilyen, ne mond neki, hogy beszéljen többet, fogadd el így, ahogy van. Nálam a szociális fóbia abból alakult ki, hogy senki nem fogadta el az introvertáltságomat és folyamatosan bántottak érte, egész kiskoromban ezt hallgattam, hogy barátkozzak többet, beszélgessek többet, ne szégyenlősködjek, és tessék, meg lett az eredménye, szociális fóbiám lett, nem tudom elfogadni magam, mélyen belém égett, hogy rossz, hogy ilyen vagyok.


28 F

2013. okt. 12. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!