Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Miért utasít el ennyire a...

Miért utasít el ennyire a gyerekem?

Figyelt kérdés
Semmit nem akar velem csinálni, mindent csak az apukájával. Az elalváshoz tart rám igényt, és ha játszunk, játszani megyünk, akkor vagyok jó neki. De minden másban elutasít, nem akarja velem. 2,5 éves, eddig nem volt ilyen gond, jól megvoltunk egymással, a szeretetemet mindig is kifejeztem felé szavakkal is, gesztussal is. Nem értem, mi történhetett. Tudom, hogy a kislányok tudnak nagyon apásak lenni, de ennyire? Nagyon fáj ez nekem. Meddig tarthat egy ilyen korszak?
2013. okt. 11. 14:09
 1/9 anonim ***** válasza:

Nemtartanám vészesnek ezt

Egész nap veled van gondolom..Az Apa viszont ritkán van otthon.Ne aggódj.most kicsit Apa hiánya van lehet.ez még nem elutasítás

Kisfiam 16 hós..ő is így van ha apja este 6kor hazaér.én utánna akár bármit csinálhatok..

2013. okt. 11. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Egyik ismerősöm kislánya pont ilyen.De ő még sokszor fel sem találja magát mikor nincs otthon az apja, és nem nagyon játszik el az anyjával.

Ne aggódj e miatt szerintem,kellenek apás idők is:)

És amúgy meg szerintem tök jó,ha most megalapozzák a jó apa-lánya kapcsolatot,mert gondolj bele tinédzser korban biztos hozzád fog húzni.Ez apának is fontos,hogy legyen erős kapocs a lányával!És mikor alakítsák ki ha nem most?

Attól még szeret téged ne aggódj:)

2013. okt. 11. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Az én lányomnak is volt egy ilyen időszaka 2-2,5 éves kora körül. Nálunk kb másfél hónapig tartott. Még egyszer visszajött ez nála pár hónap múlva, de az már hamarabb átszaladt rajta, kb 2 hét alatt .
2013. okt. 11. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Nem sajnálom én az apjától, nagyon is örülök neki, hogy ennyire jól megvannak, mindenben lehet rá számítani, csak egy kicsit érezném, hogy én is számítok neki valamennyire.
2013. okt. 11. 14:26
 5/9 anonim ***** válasza:

Én ilyen voltam - és ilyen is maradtam.


A gyerekek óhatatlanul jobban kötődnek az egyik szülőhöz, és kislányoknál ez leggyakrabban az apuka. Nincsen ezzel semmi baj, és nem jelenti azt, hogy téged ne szeretne.


Természetesen, az életkora és életritmusa változásával az is változni fog majd, hogy mikor épp kihez megy többet, ha kell valami.

2013. okt. 11. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

3 lányunk van, és ez tök jellemző.

A 4 éves épp tegnap jelentette be, hogy hozzá akar menni feleségül. :)

Mindhárom nagyon apás, de pl. nálunk volt olyan, hogy elmentem másfél napra otthonról, na utána rám voltak tapadva.


A nagy épp ma mondta hogy mennyire szeret, a középső meg pár napja, hogy engem szeret a legjobban. :)


Mindent jól csinálsz, kivéve ha emiatt emészted magad. Fontos tudatosítani, hogy nem vagytok egyenrangú felek, tehát a féltékenykedés itt hülyeség lenne.

Persze az normális, hogy egy-egy elutasítás nem esik jól, de ők még nagyon a pillanatnak élnek.

Ha apa megenged egy kocka csokit, de anya nem, akkor anya a "gonosz" és fordítva ugyanez, de ez csak arra a 10 percre szól, aztán minden megint a régi...

2013. okt. 11. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Mármint a gyerek és Te nem vagytok egyenrangú felek, így értettem, mert az ő érzelmi szintje és tudatának fejlettsége teljesen más még.
2013. okt. 11. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
nekem fiam van, és ő is nagyon apás, szinte születése óta, már 4 éves, nekem sem engedett semmit, mindent csak az apja csinálhatott, és még most is leginkább :(
2013. okt. 12. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Lányunk is nagyon apás. Ha nem írtad volna a végén, hogy lány, akkor megkérdeztem volna... Mert ez jellemző. A fiúk meg inkább anyásak. Ez teljesen természetes amúgy. A mi lányunk is állandóan apa, apa, apja mesél neki este alvás előtt, apát hívja, ha valami van. Én már megszoktam, nem zavar. Tudom, hogy engem is szeret. Ja nálunk még az is van, hogy én szigorúbb vagyok, apa engedékeny. :) 5 éves kislány anyukája.
2013. okt. 14. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!