Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » SOS. Akinek volt aftás a...

SOS. Akinek volt aftás a gyerkőce, hosszantartó magas lázzal jár?

Figyelt kérdés
Szerda hajnaltól állandóan belázasodik. 39,6 a max. Szombaton nem volt lázas, pénteken sem volt ilyen magas, erre ma megint. Dokinál voltunk. Virus. Egy nagy afta van a szájában. Nagyon aggódom a láz miatt hogy még mindig tart. Elhúzódhat a láz az afta miatt ilyen soká?
2013. okt. 13. 15:05
 1/3 anonim ***** válasza:
Az én két gyerkőcömnek is a múlt héten volt aftája.Napokon keresztül 39,5-40 fokos volt a lázuk.Kaptunk ecsetelőt,de kész szenvedés volt egy-egy ecsetelés :-(
2013. okt. 13. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Szerintem nem az afta miatt van láza. Valami vírus van a szervezetében, legyengült a szervezete, ezért van aftája is, de az nem feltétlenül jár magas lázzal. Csak annyi hogy betegség esetén nagyobb eséllyel lesz valakinek aftája is, mert ilyenkor legyengül az immunrendszer.
2013. okt. 13. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Persze hogy lehet amiatt.

A kisfiam még bölcsis volt, amikor egy felelőtlen szülő a sebes szájú kicsijét behozta (hiába szóltak a gondozónők, a szülők stb.)

Na ott mi is elkaptuk a beteg kisfiútól- ráadásul úgy, hogy ELŐBB volt lázas és csak 1-2 nappal később jöttek a száján a kis hólyagok, 3-4 nap múlva lett igazán sötétpiros, fájdalmas a szája/ínye. Szinte végig lázas volt és neki is magas lázértékei voltak.

Az ecsetelés megoldotta a száján belül a problmát, egyébként muszáj lázat csillapítani ilyen hosszabb ideig tartó magas láz esetén.

Nálunk szinte egy hétig nem is evett semmit (gondolom nagyon fájhatott az ínye)- így az orvos tanácsára visszatértünk a 2+ tápszerre, azt pedig igyekeztem kakaóporral, turmixolt banánnal stb. változatossá tenni.

Jobbulást.

2013. okt. 14. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!