Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mennyire "divat" manapság a...

Mennyire "divat" manapság a szülinapi zsúr? Mindenki tart ilyet a gyerekének? Mennyi idősen volt először?

Figyelt kérdés
Igazából tőlem távol áll mindenféle buli rendezése, felnőtteknek sem szoktam meghívni inkább mi megyünk másokhoz. Okokat nem részletezném. Viszont nemrég lett ovis a lányom így egyre többet hallok szülinapi zsúrokról és kezdem rosszul érezni magam emiatt.
2013. okt. 13. 15:39
 1/10 anonim ***** válasza:
A lányoddal beszéld meg, hogy szeretne-e ilyet. Én soha nem igényeltem, ezért nem is tartottak a szüleim, a húgomnak viszont vagy 4-5-ször is volt ilyen szülinapi zsúrja.
2013. okt. 13. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Ez a téma engem is foglalkoztat,mert a szűk család átjön,ha van valami,de barátok nem igen járnak ide.Sok nem is nagyon van. Viszont a lányom ovis lett és remélem egyhamar nem hívják sehova és ő se igényli,hogy jöjjenek a barátok egy zsúrra.

Én magam szégyenlem a lakókörnyezetünket/lakhelyemet.

Nem azét mert kicsi,hanem mert nincs víz,nincs semmi,csak villany.

Már csak 1-2 év és remélem költözünk.

2013. okt. 13. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Mi több ovis buliban voltunk, de még egyiket sem rendezték lakásban. Mindig játszóházakban volt. Hááát mit mondjak. Én nem tudok kiadni egy 3 órás zsúrért 40 ezret (vagy többet). Az enyémeknek nem volt még, a lakás sem alkalmas rá.
2013. okt. 13. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk baráti körben több kb egyidős gyermeke van- és velük szoktuk a gyerekek szülinapi zsúrjait is megünnepelni. Mind a három gyerekem szülinapját megünnepeltük már az 1-től kezdve- de állandó a létszám.

A legnagyobbik most nagycsoportos az oviban, és mivel nagyon sokan meghívták őt is már szülinapba, így márciusban ha lesz neki, akkor az ovisoknak tartunk egyet külön- de játszóházban. Mi vidéki nagyvárosban élünk itt nem olyan nagyon drága ez- eleve egy helyre lehet csak menni.

A gyerekek szülinapjai sem szoktak óriási nagy bulik lenni- azaz készítek szendvicseket és egy cukrász ismerős viszonylag olcsón megcsinálja a tortát. De le vannak ültetve, énekelnek nekik a gyerekek- vesrmondás- egy kicsit róluk szól a nap. Nagyon örülnek neki. Mi szülők is jó társaság vagyunk- szóval jó kis délutánok szoktak lenni.

2013. okt. 13. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
32%
4 évesen tartottuk az első nem családi partyt és itthon! 7 gyermekkel voltunk ketten felnőttek és fantasztikus volt. Idén az 5. szülinapot is megtartottuk. Kislányomat is meghívták több szülinapi zsúrra. Ez nem hiszem hogy divat kérdése lenne, mert én már öreg róka vagyok de nekem is minden évben tartott az Édesanyám szülinapi zsúrt, pedig egyedül nevelt. Az hogy neked mihez van kedved vagy mihez nincs, nem gondolom, hogy a gyermeked rovására kéne hogy menjen. Nem kevés munka és pénz, de a gyermekem és a többi kis gyermek boldog arcocskája mindenért kárpótol! Az ötlet pedig, hogy a kislányod majd eldönti akar e vagy sem,háááát. Amiről azt sem tudja, hogy milyen arról hogy is döntene? Nem kell hatalmas faxnit csapni, én sem tettem azt, de minden évben megtartom majd a zsúrt, amíg a kislányom ezt igényli.
2013. okt. 13. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Kedves ötödik, nem írtam olyasmit hogy kedvem nincs hozzá, nem részleteztem az okokat, mert hosszú lenne. Az meg hogy a rovására menne elég kemény szavak ahhoz képest hogy szülinapi zsúrról van szó. Nem a meseolvasást, kirándulást vagy játszóterezést vonom meg tőle napi szinten, mert arról én is azt gondolom hogy hátránya lehetne belőle. Nagyon szép dolog hogy ilyen fontosnak tartod a zsúrt, és irigylem a lelkesedésedet meg a hozzáállásodat, biztos hogy nagyon boldog olyankor a kislányod. Én igazából úgy alapból arra számítottam hogy majd nagyobb iskolás korban jön el ennek az ideje, és most ezért "sokkol" kissé hogy nem egészen így van.
2013. okt. 13. 22:13
 7/10 anonim ***** válasza:
Restellem bevallani, de a gyerekeket tudnám csak meghívni, mert 2 szülő, illetve a testvérek pluszban nagyon sok lenne. (mindenféle tekintetben). Kislányom április eleji, tehát mindkét végletű időjárásban volt már részünk :-) Az udvarunkon többféle játék is van, viszont a hely nem túl nagy. A névnapja viszont nyáron van, akár medencézhetnének is a gyerekek :-) , hamár az ANTSZ az oviban nem engedi.
2013. okt. 13. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Az én lányom 5,5 éves volt, mikor az első (névnapi) buliját rendeztük. A barátnőjének tegnap volt az első bulija a 8. születésnapjára. Több olyan barátnője is van, akinek még nem tartottak partyt, van, aki szeretné, de van olyan is, akit nem is érdekel. Felénk amúgy elég nagy "divat", elég sokan vannak a baráti társaságban, így tavasztól nyárig átlag 2 hetente vannak bulik, és egy bulin elég sok (14-15) gyerek van. De nagycsoportnál hamarabb senki rendezett bulit, én is csak akkor csináltam, mikor a lányom mondta,hogy szeretne.
2013. okt. 14. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Hát nekem az véleményem, hogy ez a zsúros dolog tényleg elfajult lett már.2 évesen rendeztünk neki 3 kisgyereket hívunk szüleivel,de igazából csak azért,hogy visszaadjuk a meghívást,mert mindegyik kisgyereknél voltunk.

Sok pénzbe és munkába került és igazából a kislányom is pici volt még hogy értékelje.Most 4,5 éves,tavaly az oviban volt tortázás 4 éves szülinapján.Jövőre lesz márciusban 5,és voltunk már zsúrban,vannak kis barátnői is,biztosan örülne is neki,de a lakás nem alkalmas rá,nem beszélve arról,hogy akkor még nagyon pici lesz a tesója,és játszóházba vagy egyéb helyen meg nincs módunkban tartani.az azért nagyon sok...Ellenben azért a szűk családdal(nagyszülők,testvérek,mi)minden évben megünnepeljük szülinapját,névnapját.

2013. okt. 14. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Sztem ez csak rajtad áll, biztos megvan az okod, hogy nem akarsz, megértem..

de én pl. olyan vagyok, hogy baromira nem akadok ki semmin, és egy ilyennél nem is várnámel, hogy nekem is szervírozzál, vagy akármi...

a lányom is most lett ovis, eddig nem, de jövő szülinapjára sztem már csinálunk egy kisebb, max. 3gyerek+anyukás bulit.

Ajándékozást minimálisra szorítom majd, nem akarok ilyenbe belemenni, hogy ki visz-hoz nagyobb-drágább ajándékot, de egy kis apróság, vagy saját készítésű valami okés.

Lesz egy torta, meg ropi, pl. kókuszgolyó, tea, aztán annyi. és csak olyat hívok meg, akinek az anyukája hasonló laza, mint én, nem akarok szorongani ezen...


De hallottam olyat is, hogy a játszón tartottak délután egy kis összeröffenést...:-)) az is tök jó ötlet sztem...

2013. okt. 21. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!