Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Csókolomot vagy sziát engedtek...

Csókolomot vagy sziát engedtek köszönni gyermeketeknek?

Figyelt kérdés

Nem az egyértelmű helyzetekre gondolok, hanem amikor pl. saját korotok beli vagy kicsit fiatalabb illetőnek kell köszönnie. Ti előre megmondjátok, hogy hogy köszönjön, vagy tudja a gyerek? S ha az illető megengedi, hogy tegezze őt, akkor közbeszóltok? Hogy megy ez más családnál?

Nálunk elég lazán. Az esetek többségében, ha nem nagyszülőkorú illetővel van kommunikáció, akkor tegeződünk mindannyian gyerekkel együtt.

Ám anno én gyerekként nem tegezhettem pl. a nagynénémet. Ma már viszont nagyon fura lenne, ha a gyerekem magázná pl. a testvéremet.

Érdekelne, hogy más családban ez hogy megy! Mik a szokások?


2009. nov. 11. 11:00
 1/4 anonim ***** válasza:
Nálunk a tegeződés az elfogadott, és nem szólok rá a 3 és 5,5 évesemre, hogy csókolommal köszönjön idegeneknek - szerintem ez még korai. Egyelőre örülök, ha köszönnek, és akkor bőven jó a szia is. A családon belül is egyértelmű a tegeződés.
2009. nov. 11. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Amíg picik voltak, eleve mindenkit tegeztek. Aztán ahogy nőttek valahogy magától jött, hogy kit tegeznek és kit magáznak. A családon belül mindenkit tegeznek, nekem is furcsa lenne, ha a szüleimet vagy az öcsémet magáznák..még a dédit is tegezik, akit én magázok.. Ha valaki "felhatalmazza" a gyerekemet, hogy őt tegezze, én nem szólok bele. Szerintem a tisztelet nem azon múlik, hogy magázódunk vagy tegeződünk. A gyerekeim osztálytársai általában tegeznek, zavar, ha valamelyik csókolomot köszön:)) Nekik szólni szoktam, hogy nyugodtan mondjon sziát. Valahogy nem tudom megszokni, hogy egy gyerek magázzon, pedig 15 éves koromtól "néniznek" - óvónőképzőbe jártam :))))
2009. nov. 11. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Én mindenkit csókolomoztam amikor kicsi voltam és anyu arra tanított,hogy minnekinek köszönjek,ezt olyan komolyan vettem,hogy amikor bementünk a belvárosba,mindnekire ráköszöntem XD

Szerintem hát a lányom még csak most fog megszületni,de megtanítgatom neki kinek h köszönjön.Tuti,hogy családban tegeződni fogunk,ez midnekinél így megy,a külsősöket pedig majd meglátjuk:)

2009. nov. 11. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Az én lányom kortól függően köszön.Ezt tanítottam neki.Időseknek középkorúaknak csókolom,fiataloknak szia.Nagyon ügyes nem kell rászólni,hogy "köszöntél?"Most 5 éves.Ha idős azt mondja neki,hogy nyugodtan tegezze nem szólok bele.Úgy gondolom,hogy a tiszteletet tegezéssel is meg lehet adni.

Családban pedig tegezés mindenkivel!A mai világban már a magázás nem helyén való családon belül szerintem.Az olyan rideg.De ez az én véleményem.

2009. nov. 11. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!