Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mit szólnátok ha a férjetek...

Mit szólnátok ha a férjetek is szeretne Gyedre jönni, Te meg mennél dolgozni a kb. másfél éves babád mellől?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Van egy 15 hós babánk, jelenleg csak Gyest kapok. Férjem átlagosan keres, kikészíti idegileg a munkahelye, de mivel biztos háttért nyújt, nem szeretne másik állás után nézni. Egyre többször hozza szóba, h mi lenne ha kb. februárban eljönne Gyedre, én meg keresnék valami melót. Anyagilag jobban kijönnénk, ő meg az imádott kislányával lehetne, aki júliusban lesz 2 éves, tehát addig járna a Gyed, utána esetleg bölcsibe menne.

Igazság szerint ezt az egész ötletet én vetettem fel neki először, mert kicsit sajnálom, h mennyit dolgozik, bár tudom, h az itthoni élet sem könnyű. Nehezen válnék el egész napra a babámtól, szerintem mellettem van a helye, már bánom, hogy felhoztam a férjemnek ezt a témát.


Ti mit gondoltok erről az egészről? Egyébként valószínű, hogy 2-3 műszakos állást találnék csak, hiába van szakmám, ismerem a munkaadókat...!


2013. okt. 17. 13:17
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
ha már nem szopizik a kislányod és a férjed is el tudja látni + a házimunkát is (!), és találsz olyan munkát, ami miatt "megéri", akkor igen.
2013. okt. 17. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
95%

15 hósan egy gyerek már nem baba.

A gyereknek egy aprócska pirinyócskát sem tesz rosszul, ha az apa gondozza föleg 1,5 éves korától.

Ez csak neked rossz, mert dolgoznod kell menni. Ki kell lépned ebböl a burokból amiben élsz.


Amivel viszont a férjednek is tisztában kell lenni, hogy a házimunka nem ott kezdödik, hogy a gyereket tisztába teszi, megeteti, és össze rakodja a szétdobált dolgokat.

Hanem amit te megcsinálsz most azt neki 100%-ban át kell vennie. Pl mosás(és bizony szinkere bontani a ruhákat, foltokat kidörzsölni), vasalás, fözés(és nem mindig halrudacskák), ablakpucolás, bevásárlás, konyha mindennapos kipucolása, gombfelvarrás, mikro kitörlése. Olyan apró dolgok amik egy férfinak fel sem tünnek, de ha rád maradnak munka után akkor bele öszülsz ebbe az egészbe. Mert 8 óra munka, majd még a romok eltakarítása otthon elég sok meló.

2013. okt. 17. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%

Ha kikészíti a férjedet idegileg a munkahelye, és a gyerekkel szépen foglalkozna amúgy, akkor nem értem, miért ne maradhatna ő egy kicsit otthon. Ugyanannyira az övé a gyerek, mint a tiéd.

Szerintem bítd a sorsra: ha találsz normélis munkahelyet, ami nem 3 műszakos, akkor válald el, ha csak rabszolgatartókat találsz, akkor ne. De ne csapd be magad, keress rendesen!!

2013. okt. 17. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%
Kettesnek nagyon igaza van, de azért ott, ahol mindkét szülő dolgozik, ott is rendszerint anyuka törli ki a mikrót, folttisztítózza a ruhákat stb. 8 óra munka után, esetleg több gyerek mellett, és mégse dobja fel a pacskert idő előtt, és ez így megy nők millióinál ebben az országban, úgyhogy bizonyítottan nem halálos. De különben értem, amit mondasz, hogy ez messze nem igazságos akkor, ha apa közben otthon van gyeden!
2013. okt. 17. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk ez szóba sem jöhetne. Ha a férjem ezt az ötletét előadná a munkahelyén, akkor csomagolhatna is össze, de végleg. Ezt csak azért írom, mert az is egy fontos szempont, hogy a férjed munkahelyén ezt mennyire tolerálnák.
2013. okt. 17. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Férjem már a főnökének is említette, aki azt mondta, h menjen nyugodtan. Jó munkaerő, vissza várnák, de persze, tudjuk milyenek ezek a munkahelyek...!

Egyébként jó, türelmes apuka, a háztartással sem lenne gond, bevallom én már kezdek depressziós lenni, minden nap ideges vagyok, állandóan van valami teendő, takarítani való, ami nem baj, de már nem normális, h ennyire a hatása alatt vagyok, nem tudok úgy elmenni sehova ha tudom, h még mosogatni kell miután megjöttünk.

Elnézést ha össze-vissza írok, közben a kislányom itt ugrál! :)

2013. okt. 17. 14:29
 7/16 anonim ***** válasza:
100%

Én alapvetően anyaállat tipus vagyok, tehát azt mondanám hogy csak a testemen keresztül:-DDD,

de az utolsó mondataid után, azt mondom, usgyi neki!

Minden adott: A férjed szeretne otthon lenni, a munkahely visszavárná, imádják egymást a gyerekkel(no majd megnézem 3 hónap múlva, hihihi..) és képes is ellátni a háztartást, Te pedig kezdesz bezakkanni, akkor ez itt nem is kérdés...:-))


Vágjatok bele, és majd írj, hogy hogy alakulnak a dolgok..de arra ne számíts, hogy ugyanolyan tip-top lesz minden, mint mikor Te csinálod, bár vannak még csodák..:-))

2013. okt. 17. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%

Örültem neki. Igaz, nekem nem kellett műszakolnom, így egész sokat tudtam így is a lányommal lenni.


A férjem is nagyon élvezte, csak a bölcsis beszoktatás volt számára lelkileg megterhelő. Azt mondta, ezt a részét legközelebb én csinálom.

2013. okt. 17. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%
8-as vagyok: a házimunkával nekünk is voltak gondjaink, de csak mert nem vette észre ha valamit meg kell csinálni. Írtam párszor listát, utána nem volt gond.
2013. okt. 17. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%
én belemennék, ha tudnám róla, hogy később nem sül el visszájára a dolog. Azaz ha nem lesz számára "degradáló", hogy ő van otthon, barátok sem kezdik ki emiatt, stb.
2013. okt. 17. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!