Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mit tegyek? Már másfél hónapja...

Mit tegyek? Már másfél hónapja beteg a kislányom.

Figyelt kérdés

Kislányom 2,5 éves. Másfél hónapja nagyon náthás. Más baja nincs. Voltunk háziorvosnál aki semmit nem adott. Aztán ismét háziorvos, szintén semmi gyógyszer. Majd fül-orr-gégészet, ahol szintén semmi. Annyit mondtak, hogy ha sárga vagy zöld váladék jönne, akkor irassak háziorvossal antibiotikumot. Most szerdán érte kellett mennem bölcsibe, mert annyira rosszul volt. Csütörtök háziorvos, megint semmi. Pénteken hívtam háziorvost, hogy azt mondták fülészeten, ha sárga akkor kérjek antibiotikumot. Erre azt mondta, hogy nem indokolja semmi az antibiotikum adását.

Most itt van sűrű sárga váladékkal, ami folyik az orrából, de ha szívom, alig jön valami. Folyamatosan szürcsög, az orrspray ellenére sem kap levegőt.

Bölcsibe sem vihetem, mert ott nem használhatnak orrsprayt és nem tud aludni a náthától.

Hová vigyem?



2013. okt. 14. 10:34
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

tartsd otthon. ha viszed bölcsibe, akkor a szervezete nem tudja kipihenni a betegséget és ennyire elhúzódik, még ha csak egy enyhe megfázás is.

adj neki sok c-vitamint, meleg mézes-citromos teát, multivitamint, gyakran szívd az orrát és sokat pihenjen, feküdjön, olvass neki mesét, nézzen tv-t, csak pihenjen.

2013. okt. 14. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
Nem lehet, hogy akkor allergiás? Valóban a sűrű, zöldes váladék utal bacira. Önmagában a színtelen, nem múló orrfolyás nekem allergia gyanús. (állatszőr, por, pollen, bármi lehet)
2013. okt. 14. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
Elvileg a sárga orrváladékra létezik antibiotikumos orrcsepp, ami nekünk pár nap alatt elmulasztotta a náthát.
2013. okt. 14. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:

Kapott antihisztamint is. Mindennap kap c vitamint és béres cseppet. Az orrszívástól már véres váladék jön le neki.

Semmi sem használ :-(

2013. okt. 14. 10:46
 5/15 A kérdező kommentje:
Meg tudod mondani, hogy mi annak az orrcseppnek a neve?
2013. okt. 14. 10:47
 6/15 anonim ***** válasza:

első vagyok, tényleg, nekünk is antibiotikumos orrcseppet írtak fel anno.

a nevét nem tudom, de vényköteles, az orvos meg úgyis tudja mi a neve.


viszont a bioparox is antibiotikumos, ezt szájba és orrba is lehet spriccelni, viszont nem tudom, hogy gyerekeknél lehet-e használni, de a neten biztos megtalálod a betegtájékoztatót

2013. okt. 14. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm, de sajnos a bioparox nem adható 30 hónapos kor alatt :-(
2013. okt. 14. 10:59
 8/15 anonim ***** válasza:

Szia. Belinkelem neked a honlapot:

[link]


Nekünk is ez volt, az állandó betegség, mióta ide járunk, NEM BETEG A GYEREK. Csak ajánlani tudom, amíg beteg, heti háromszor, ha meggyógyult, heti kétszer. Próbáljátok meg. Jobbulást.

2013. okt. 14. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
Szia! Nálunk is ez van, kb augusztus óta folyamatosan szörcsög, hol jobban, hol kevésbé. Hol sárgás, hol áttetsző. Először fül-orr gégészeten voltam vele (maszekban), csináltak tenyésztést a garat kenetből. Negatív lett, így kizárható egy bakteriális fertőzés (amit ugye antibiotikummal lehetett volna orvosolni). Utána küldtek allergia vizsgálatra. Most úgy néz ki, hogy az, de nem 100%. Kapott gyógyszert, mell egy homeopátiás szert, Broncho-Vaxom immunerősítőt és Nasonex orrsprayt. Utóbbi szteroidos, ezért 3 éves kor alatt nem lehetne adni, de mivel csak este lefekvés előtt használjuk, így mehet. 2 hete használjuk ezeket, azóta javult, legalábbis az éjszakai alvása biztosan. Nap közben sajnos sokszor nem kap levegőt. 1 hónapig kell alkalmazni a gyógyszereket, aztán kontroll allergia vizsgálat. Ha negatív, akkor viszont nagy valószínűséggel ki kell venni az orrmanduláját.
2013. okt. 14. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
Az a baj, hogy szinte mindenhova beutaló kell és azt a háziorvos nem ad, mert meggyőződése, hogy semmi baja a kislányomnak
2013. okt. 14. 11:35
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!