Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Anyukák (és Apukák) mennyire...

Anyukák (és Apukák) mennyire vagytok "biok", ha a gyermekedről/gyermekeitekről van szó?

Figyelt kérdés
Bio alatt értem a minősített natúrkozmetikumok használatát is, valamint persze az ételeket is.
2013. okt. 24. 13:36
 1/7 anonim ***** válasza:

A fiam másfél éves lesz. Én addig voltam teljesen bio, amíg bírta a pénztárcánk.

Jelenleg amihez ragaszkodom, hogy bio legyen:tejtermékek, tojás, hús. A hormonok és egyéb finomságok miatt.

2013. okt. 24. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
a zöldségeket, gyümölcsöket itthon termeljük, ecettel öblítek, mosom a pelust, baromfit tartunk, gyógyszertári fürdetőt használunk.
2013. okt. 24. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Sajnos nincs saját kertünk, pedig szerintem az a legjobb.

8 hós babámnak minden zöldség, gyümölcs és hús bio, amit eszik. Amikor már a mi kosztunkat eszi, akkor lesz benne olyan, ami nem bio.

De próbálkozom ott is minél több biot venni. alma, répa, krumpli, rágcsálnivalók, kakaó. Kozmetikumokat a gyerekek alig alig használnak, a fürdető a sampon a popsikrém bio, de egy doboz elég egy fél évig kb.

A hús sajnos eszméletlen drága, így azt inkább kistermelőtől veszem meg, akit ismerek, de persze ez nem mindig jön össze, olyankor bolti.

2013. okt. 24. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Nem vagyunk biok ,anyagilag nem megengedhetö,bár bio paradicsomot ,és bio cukkinit etünk idén mert azt termesztetük .van pici málna és füge fa .bolti bioság,nem az én pénztárcám van szabva .
2013. okt. 24. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

amíg a lányom csecsemő volt, és elkezdtük a hozzátáplálást, akkor rendszeresen bio zöldséget vettem neki, mármint igazi, ÖKO kontroll hungária kft. által bevizsgált cuccokat. Ugyanígy a zabpehelyből, kölesből, tejből..

De kb. 1 éves kora körül feladtam, az anyagiak miatt is, de főképp az utánamászkálás miatt...

Húsból nem vettem bio-t.

2013. okt. 24. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

A rossz nyelvek szerint : "Bio az,amit a kertész éjszaka permetez" :))


Sokáig törekedtem rá,és most is ha tehetem akkor bio termékeket veszek!

2013. okt. 24. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 zabmester ***** válasza:

Ha lehet így mondani, akkor semennyire. Már ami azt illeti, hogy például nem vennék meg valamit, ami az áruházak bio polcán van, kétszeres áron, mert nem hiszek benne, hogy az jobb, egészségesebb, stb.

Arra figyelek, hogy az étrendünk változatos legyen, meglegyen benne mindenféle tápanyag lehetőség szerint. De ha gyümölcslét akarok venni, akkor megveszem a sima gyümölcslét, de nem azt, amire rá van írva, hogy bio. Vagy nem vadászom megszállottan a biopamut ruhákat.

Kozmetikum terén sem nagyon foglalkozom ilyesmivel, bár testápoló, tusfürdő, szappan, stb. esetében próbálom kerülni azt, amiben kőolajszármazék van. Szeretem amúgy a natúrkozmetikumokat, mint mondjuk a kézműves szappanokat, meg ehhez hasonlókat, a fiam például csak ilyet használ, mert könnyen kiszárad a bőre, ha sima bolti szappannal/tusfürdővel mosakszik, így viszont nincs vele gond. Szóval én talán ebben az egy dologban vagyok "bio".

2013. okt. 25. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!