Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Minden érdekelne a rotáról....

Minden érdekelne a rotáról. Védőoltást beadattátok? Mi a tapasztalatotok? (ha igen és ha nem akkor is érdekel. )

Figyelt kérdés
2013. okt. 24. 20:11
 1/10 gabszem ***** válasza:
Mi beadattuk, mert az ismerőseink között több gyerek is elkapta és volt amelyik 1 hétig volt kórházban. Elég drága, 20ezer egy oltás és kettő kell belőle. Semmi baja nem volt tőle, ráadásul ezt megitatják a babával,nem szúrják. Amúgy mi nem adatunk be minden nem kötelező oltást, pl. a bárányhimlő elleni oltást feleslegesnek tartjuk.
2013. okt. 24. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

mi nem adattuk be orvosi javaslatra.ez csak egyféle rota ellen véd,van ugyanúgy hányásos hasmenéses kiszáradásos vírus

természetesen elle sem vagyok,aki beadatja azt nem beszélem le róla.ha úgyérzed kell,adasd be

2013. okt. 24. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
49%

nem adattuk be, rosszat hallotunk róla, a körzetink beadatta a fiának és kórházba került rotával. .. állítólag a szervezete nem fogadta jől a gyengített vakcinát.

azt pedig csak cikkekből tudom, h. a rotának sok fajtája van, az oltás pedig csak egy, a legritkábban előforduló ellen véd.

jah és méreg drága.

2013. okt. 24. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

nah ez meg a másik, h. szájon át beadandó. .. véletlenül hány a gyerek utána, akkor a 20 ezres hányással mit csinál az ember lánya?

de ellene én sem vagyok, adassa be aki akarja.

2013. okt. 24. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
50%
Én egyik gyerekemnek sem adattam be,és sosem volt rota fertőzésük.
2013. okt. 24. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

A nagynak nem adattam be. 1,5 évesen kórházba került kruppal, és tele volt az osztály rotás kicsikkel. Azon imádkoztam, hogy nehogy még ezt is benyelje, és megfogadtam, hogy ha ezt most megússzuk a tesónak be fogom adatni. A 2. gyermekünk már megkapta, és a 3 hetes 3. babánk is meg fogja kapni.

Nekem azt mondta a dokinéni, hogy igaz, hogy nem vég minden fajtája ellen, de a legsúlyosabbak ellen igen.

2013. okt. 24. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Nem adattuk be,mert azt mondta a védőnő hogy a rota vìrus csak egy fajtája ellen véd,és hogy az a legritkábban fordul elő,és hogy a többi ellen nem véd.Illletve volt aki kihányta.Ellene nem vagyok,de mi így döntöttünk.
2013. okt. 24. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Nem adattam be, pontosan az miatt amit többen is írtak, hogy csak pár válfajától véd.

és ezt sajnos a családban egy beoltott gyereken élőben láthattuk is...elkapta 4 évesen, pedig be volt oltva, és brutál volt, azt hittük, hogy elviszi...nagyon ijesztő volt...:-((

2013. okt. 24. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
lányomat nem oltatam be mert a kötelezö oltásokal együt nem lehetet,illetve ütközött volna.
2013. okt. 25. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
74%
Mi be fogjuk adatni. Azt sem értem, hogy miért gond, hogy "csak pár fajtája ellen véd". Az influenza vírus oltás is, mégis beadják az időseknek, mert a semminél az is több. Nincs univerzális oltóanyag, ami minden ellen jó. De ha a kezünkben van megoldás, és telik rá, akkor egy próbát megér, hogy kiküszöböljünk egy betegséget.
2013. okt. 25. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!