Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Anyukák, ti mindig türelmesek...

Anyukák, ti mindig türelmesek vagytok?

Figyelt kérdés

El vagyok keseredve, mert van egy másfél éves fiam és igyekszünk jól, következetesen nevelni.

Minden rendben is van, szót fogad, mindig velünk jön, nem szalad el, a boltban nem veszi le a dolgokat, tudja az itthoni szabályokat is, stb, stb.

DE elkezdte, hogy ha valamit nem engedek, huncutkodik és próbálgatja, hogy valóban nem lehet e. Én következetes vagyok és ha nem lehet, nem is engedem, 2-3x rászólok, és ha nem hagyja abba, figyelmeztetés után nem csinálhatja azt, amiben ellent mondott nekem.

Ilyenkor lefekszik a földre, ordít, torka szakadtából, jön utánam, fogja a lábam, kiabálja, hogy anyaaaaa. elmondom Neki ilyenkor, miért csináltam, amit csináltam, (h pl levettem a csúszdáról, mert azzal játszott, h le akar esni tehát nem ült le, csak ott himbálódzott) és persze amikor lenyugodott, akkor is elmesélem Neki, miért lettem mérges és jönnek a puszik, ölelések, ígéretek. :))


A gond csak az, hogy néha még teljesen ok nélkül is tud hisztizni, ha fáradt és pl nem akar enni, pedig éhes, mert nagy nehezen megeszik utána egy üveg tápszert, stb.


És e miatt van lelkiismeret furdalásom, hogy ilyenkor néha ha már régóta hisztizik és nem lehet Vele mit csinálni, erősebben fogom meg, vagy ha megüt, igyekszem elmondani, h ez fáj, nem szabad, de előfordul, hogy megfogom a karját és arrébb teszem, h akkor nyafizzon magában. Persze Neki meg sem kottyan, van, hogy ha nem lovalta bele még magát a hisztibe ki is nevet, szóval nem fáj Neki, de nem bírom visszafogni magam és mint egy idegbajos, durván nyúlok Hozzá.

(Persze sosem bántanám, nem is ütöttem meg még sose, és nem nyúlnék úgy Hozzá, hogy nagyon fájjon Neki, csak lehet nem is baj, ha érzi bennem a nyomatékosságot. )


Túlreagálom, vagy ennyire sem szabadna durvának lennem Vele?

Utána mindig annyira bánt!!!! :(((


Ti mit kezdtek magatokkal, ha ennyire hisztizik a gyerek és kivagytok emiatt?? Hogy maradtok nyugodtak??? :(((


Bocsi, ha hosszú lettem.



#hiszti #idegbaj #türelmesek
2013. okt. 25. 12:43
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Jaj en is ezt mondtam 1 eve. :) sokan vannak akik erosebben fogjak meg meg hasonlo, de nem fogjak bevallani. Azt gondold vegig, ha az igazi dackorszak kozepe jon, amikor pontosan azokat csinalja majd, amiket az elso bekezdesben felsoroltal, mit fogsz csinalni? En ezt gondoltam at egyszer. Most s 2 es fel evesnel sosem csinaltam mar ilyet, de tobbszor gondoltam ra, mint elotte. Megtanultam kezelni magamban, mert o ahogy no, annal jobban fog probalkozni, annal idegtepobb lesz neha.
2013. okt. 25. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Én is ilyen vagyok mint Te kérdező. Ez szerintem a mi természetünkből fakad valahogy erőt kéne venni magunkon(ez pedig elég nehéz)
2013. okt. 25. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
nem nem vagyok mindig türelmes.Amikor a lányom volt abban a korban hogy mindenért patáliát csinált sokszor úgy éreztem agyvérzés kerülget az idegtől.Általában én is nyomatékosan a leültettem valahova.Fájdalmat nem okoztam neki viszont lelkiismeret furdalásom sem volt emiatt.A gyerek megérzi ezt és ki is használja.Szerintem nem teszel rosszat ezzel.És te sem vagy fából h mindent pókerarccal tudj végig csinálni.
2013. okt. 25. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Szerintem ezzel a legtöbben így vagyunk, csak van, aki nem vallja be. Semmi baja nem lesz a gyereknek, ha néha az ember kicsit határozottabban, erősebben nyúl hozzá, esetleg megemeli a hangját. Nekem 17 hónapos lesz a fiam, eleve elég makacs fajta, időnként hisztizik is és bizony néha kell, hogy érezze, hogy nem játszok, hanem komolyan gondolom, amit mondok. Ez nem durvaság, az nem itt kezdődik.
2013. okt. 25. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Jaj, de aranyosak vagytok!! Köszönöm, hogy megértetek!

természetesen sosem bántanám, úgy igazából, de az anyósom is azzal jön állandóan, hogy a gyereknek a maximális nyugalom kell és nem szabad durván hozzányúlni még néha sem és akkor agresszív lehet Ő maga is, ha mi is idegesek vagyunk Vele... Persze könnyű mondani és türelmesnek lenni heti pár órán át...

Néha egyébként amikor megyünk Hozzá és hisztis a gyerek már fél óra után Ő is mondja, hogy jajjj, hagyd abba, meg húhhh, ez kiakasztóóó... Mi lenne ha egész nap Vele lenne???

Na meg a másik, hogy amikor megjön Apa néha úgy elmennék sétálni, vagy kicsit kiszellőztetni a fejem, de akkor meg bánt a lelkiismeret, hogy nem vagyunk együtt, hárman. Viszont én egész nap Vele voltam éls jólesne egy kis szussz....


Na mindegy, persze ezek ilyen időszakok és tudom, lesz nehezebb is, de néha jó kipanaszkodni magam, mert szerencsémre más szempontból egy szavam sem lehet semmire az életemben!! :)))

És igazatok van, a durvaság nem itt kezdődik, de néha mégis annyira fáj, hogy nem tudok nyugodt maradni. Arra gondolok ilyenkor majd, hogy velem itt a babám és egészséges, másnak lehet ez sem adatik meg és minden oké, ezt ki kell bírni, túl kell esni rajta....

:)

2013. okt. 25. 13:13
 6/11 anonim ***** válasza:

Ismerős helyzetek meg érzések ezek... Időnként én is haragszom magamra, amikor már erősebben teszem le és azt mondom vagy inkább sziszegem, hogy most aztán már ülj meg a valagadon egy percre legalább.

Az én fiam nem csak magát veri a földhöz, hanem tárgyakat is dobál, ajtót csapkod ha épp dührohama van, mert vmi tiltásba vagy korlátba ütközik, még ha tudja is hogy miért, mert már ezerszer kipróbálta, elmagyaráztuk, de mégis újra meg újra próbálkozni kell. Egyszer leöntöttem egy pohár vízzel, mert őrjöngve húzgálta és rugdalta az ágyát. Meglepődött, hüppögött, hogy víííz, víííz, aztán mosolyogva átölelt. Inkább ez, mint hogy elverjem, de néha elszakad a cérna. És talán még rosszabb is lehet idővel, bírni kell valahogy. Néha jó egy kicsit egyedül kiszellőzni.

2013. okt. 25. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Én sem vagyok mindig türelmes,sőt,mostanában egyre hamarabb kijövök a béketűrésemből,mert a 3 és fél éves fiam mindent megtesz,hogy kihozzon a sodromból.Ráadásul most beteg és a kislányom is aki még csak 6 hónapos és felváltva ápolgatom őket,extra mennyiségű sírás,hiszti és ráadásul ma még ki se tudtuk dugni az orrunkat a lakásból,mert a fiam asztmás és reggelre fulladt be és ilyenkor kettőt lép és majd meg fullad,úgyhogy csak itt majd meghaltunk az unalomtól a 44 nm-en és már alig várom,hogy történjen végre valami.Szóval szerintem nem gond,ha néha kijön belőled valamilyen formában a feszültség,mert magadba sem fojthatod és ettől nem lesz baja,nem vagy vele durva,nem bántod.Néha egy egy hangos szó,nem árt és ha azt érzed,hogy el kell menned sétálni menj el,mert az mindig jót tesz,nem 3-4 órára mész,hanem 1-2-re és még utána is lehetsz a pároddal,de néha 30perc is csodákat művel.Úgyhogy csak menj.És kitartás most jön az igazi dackorszak amikor majd visszasírod ezt a laza időszakot.
2013. okt. 25. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Épp ma kerültem ilyen helyzetbe. Nekem is másfél éves a lányom, és képes azon hisztizni, ha öltöztetés közben le kell tennie a cumiját addig, amíg felveszünk egy kabátot. Sietni is kellett, felemeltem kissé a hangom, és én is volt már hogy erősebben fogtam meg, de nálunk két féle képp reagál az ilyen helyzetre. vagy elkezd sírni, vagy mégjobban hisztizik! Ha van rá mód, akkor beviszem a szobába, leültetem az ágyra, és becsukom az ajtót, általában ez beválik, vagy ha ez nem megoldható, mély levegő, folytatom az öltöztetést, elhallgatom a hisztit, ha pedig elindulunk, úgyis abbahagyja! Engem is marhára bánt, viszont ha mindent engedünk neki, ki lesz használva :)
2013. okt. 25. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
DEhogy, sőt most 2,5 még türelmetlenebb vagyok,mint voltam.
2013. okt. 25. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Én emberekkel dolgozom,napi 12 órában,akikkel alapból elég nehéz,így amikor hazajövök már nem vagyok túl türelmes:(

Viszont most az őszi szünetben szabadságon leszek,akkor bepótolom:)

2013. okt. 25. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!