Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogyan maradhatok nyugodt a 4...

Hogyan maradhatok nyugodt a 4 éves kislányom hisztijei mellett terhesen? Nagyon bőven lent! Bírálat, tanács, vélemény. Minden jöhet!

Figyelt kérdés

37 hetes kismama vagyok, van egy 4 éves lányom...ügyes,okos. Mégis reggelente, vagy indulás elött megőrül. minden ruhája szorítja, semmi nem jó, a cipőjét 3szor is át tépőzározza, a nyakába kötött laza kis kendőtől öklendezik, hogy majdnem hány, a zokni szorítja, a pulcsi ujja el van tekeredve, ezért nem jó...a cipőjében elesik az előszobában, mert ferdén áll a nyelve a tépőzár alatt....és ezek mellett elkezd gúnyosan beszélni velem, és flegmáskodik , visszabeszél, még belém is próbál rúgni, vagy nyújtogatja a nyelvét. Nagyon kiborulok, van hogy 15-20 percig bírom a győzködést, a nyugodt de erélyes hangnemet, de aztán elszakad a cérna.

Ma mentünk volna gyógytornára 2-re...fél kettőkor ráadtam egy pulcsit, bár kértem, h vegye fel..gondoltam segítek neki..mondtam, hogy most én is öltözöm, legyen szÍves kapja le a kis zoknit, keressen egy másikat, segítek felvenni, ha nem megy neki, de tudom, h ügyesen fel tudja venni. hozott is egy pár zoknit. feladtam rá, de mindketten úgy láttuk, hogy nem jó már rá...de ez előfordul bárkivel. Hoztam egy másikat, ráadtam, egy pillanat múlva szorította.Levette,már kezdtem ideges lenni. Jó hozz egy másikat, akkor válassz te! Hozta a kis bokazokniját..hogy ezt szeretné..ráadtam. levette, hogy el van fordulva, nem jó! Már győzködtem, h az úgy való..elkezdte tépni magán, majd ráhúzta az előtte levett zoknit. Rendben kislányom, 10 perc múlva indulnunk kell, ha addig felhúzol egy zoknit, és egy cipőt, akkor indulhatunk! Add rám! jött a válasz. Nem, mert rád adtam 3-mat, és egy sem felelt meg! Légyszíves öltözz, vagy nem megyünk a tornára!Add rám! ...nem adtam rá, üvöltött ,csapkolódott, kért,de nem engedtem a 21-ből. többször elmondtam neki, ha felöltözik mehetünk is. Dobálta magát, felmászott ide-oda, öklendezett, folyatta a nyálát, tépte a zoknit, de nem vette fel. 2 előtt pár percel elkezdtem levetkőzni, hogy mostmár maradunk itthon..közben többszőr felemeltem a hangom persze. és kapott is két-három taslit, és a szobájába kísértem, mikor eldőlt, h itthon maradunk. Olyan dühkitörése lett attól, h nem megyünk, hogy kapott két fél pohár hideg vizet a képébe. ettől lenyugodott, és szipogva, de hozzám bújva elaludt. A végére teljesen kikészültem, és folytak a könnyeim.Látta ő is. elmondtam, h nagyon szomorú vagyok a viselkedésétől.

Ez napi rendszerességgel megy nálunk, ha itthon az apja, ha nincs.Őszintén, nyitott vagyok a tanácsokra!


2013. okt. 28. 16:15
 1/7 anonim ***** válasza:
nagy hisztire a hideg zuhany - ruhástól - hatásos ... utána pár hónapig csak meg kell említeni neki
2013. okt. 28. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Úh, ez nem lehet egyszerű :(.

Bár az én kisfiam még csak két éves, szóval lehet, hogy nálatok ez már nem működik, de én az ilyen konfliktus helyzeteket már előre próbálom elkerülni, nem megyek bele ilyen csatákba, hanem elterelem a figyelmét, ha tudom, hogy valami olyan jön, amit nem szeret.

Öltözésnél például néha beakadt a hüvelyk ujja a pulcsiba, és tetszett neki, szóval ilyenkor azt mondom neki, hogy "bújj csak bele, számoljuk meg, hogy megvan-e az összes ujjacska!" Erre ő már előre nevet, és bele bújik.

Ha nem akar valamit, akkor általában valami viccessel szoktam elterelni a figyelmét. Ha látom, hogy kezd mérges lenni, gyorsan valami plüss állattal elkezdek neki bohóckodni (pl. ha a fürdőkádban nem bír magával, akkor az ajtó félfánál egyszercsak "bekukucskál egy állatka", ezzel rögtön el is terelődik a figyelme a hisztiről, és nevetni kezd. Ha ez nem jön be, akkor az állatka "megtámadja :)", ez általában bejön.

Szóval én szinte minden szituban próbálom megnevettetni, de már elve az elején, mikor még nem lovalja bele magát.

Én inkább kerülném az "öltözz egyedül" szitukat, inkább - legrosszabb esetben - bekapcsolnék valami mesét, és amíg nézi, gyorsan ráadnám a ruhákat.

Én azt olvastam, hogy ezeket a szitukat jobb inkább megelőzni, elterelni a figyelmüket (tudom, akkor hol marad a nevelés), de szerintem később belejön, megérik, és eszébe sem fog jutni (hanem akkor majd lesz valami más amin lehet agyalni).

2013. okt. 28. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Az 1-2 taslitól és kiabálástól érzem magam szar anyának. 4 éves lesz az én lányom is,2 éves múlt a fiam és iszonyat amit leművelnek mind a ketten.Lányom mióta oviba jár,azóta ilyen. Az oviban egy angyal az óvónők szerint...

Kb ugyanezeket csinálja,kivéve a ruha dolgot.Azzal (még) nincs gond. A pakolás az észveszejtő. Olyan kupit csinálnak fél perc alatt és egy kockát nem hajlandó elrakni. Egyszer fogtam és az elől lévő játékokat mind bedobtam egy zsákba és "odaadtam a kukásnak". Akkor hatott. Következő alkalommal,mikor szóltam,hogy jön a zsák,nem hatotta meg.Inkább válaszolt,hogy viheti... Pedig az előző zsák játék is csak később került vissza.

Még nem tudom,hogy mi lenne a legmegfelelőbb. Vagyis tudom! De akkor szaladna az egészház. Ugyanis le tudom őket foglalni,hogy leülök melléjük játszani,ami természetesen mindennapos,de örökké nem ülhetek ott,mert azért vannak teendők. Amint felállok,kezdik a balhét,a veszekedést és ha szólok,akkor annál jobban piszkálja az egyik a másikat. :/

ÉS a 4,5 év itthon töltött idő is tesz róla,hogy ne legyek egész nap türelmes. Nagyon próbálom,hogy ne vetüljön ki a gyerekekre,de nem mindig megy. Még 1 év,aztán kiderül,hogy jobb vagy rosszabb lesz...

Kitartást,mert sajnos azt kell,hogy mondjam,hogy ő még 1 gyerkőc,de ha megszületik a kistesó,akkor kezdődik majd az igazi "móka".

2013. okt. 28. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Utolsó vagyok!

2 éves fiamnál még működik az elterelés,de a lányomnál már nem mindig,pedig a megelőzés a cél nálunk is.

2013. okt. 28. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Én van, hogy 1 órával indulás előtt elkezdem az öltözködéses procedúrát, ha úgy látom, hogy bal lábbal keltek fel a gyerekek. Így belefér a 3x zoknicsere stb. Persze így is borzasztó idegesítő, hogy 100x rájuk kell szólni, de legalább mire indulni kell, elkészülnek. Én amúgy nem vagyok a 'túl nagy szabadság' híve. Ha bizonyos időig nem döntenek, azt veszik fel, amit én rájuk adok. Vagy eleve eléjük teszek 2 felsőt, hogy azok közül válasszanak.
2013. okt. 28. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Szerintem elég nagy a lányod és érzi a változást. Hogy jön a kisebb és még nem tudja, hogy vele mi lesz. Meg hát már Te is a vége felé vagy szerintem ilyenkor már amúgy is türelmetlenebb az ember. Nálam a nagy 3 éves lesz és én is érzem, hogy néha szakad a cérna és tudom, hogy nem direkt csinálja, így haragudni is nehéz rá. Szerintem most sokat nem tudsz tenni, csak nyelni és nyelni. Ha megszülsz még az elején tuti lesznek ilyen húzások, hogy felhívja magára a figyelmét, de pár hét és megszokja az új helyzetet. Kitartás és sok sok türelmet. :)
2013. okt. 28. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

1.kezdődő testvérféltékenység

2.szerintem már fáradt is volt,gondolom még alszik délben általában de ekor nem mert írtad hogy a végén hozzád bújt és elaludt!Az én 3,5 éves fiam is akkor csinál ilyen hisztiket ha már nagyon fáradt.Akkor semmi nem jó,bármit csinálok,és olyankor az öltözés nekünk is nagyon nehzen megy sőt nem is megy nekem kell öltöztetni(ez általában este a fürdőkádnál van mikor már nem bír vetközni se olyan fáradt)

3.te is a "végét járod",tombolnak a hormonok,türelmetlenebb vagy,dolgozik az agyad,hogy fogod bírni két kicsivel stb és ezt ő megérzi,átveszi az aggodalmad,nemtudja mi lesz vele,bizonytalan ugyanúgy ahogy te is!

Ezek mind közrejátszatak a fenti szituban!

Tudom mert ezen én is átmentem!Egy dolgot tudok javasolni:TÚLÉLNI EZT AZ IDŐSZAKOT!

Sok sok türelem!

Szedj magne b6-ot az terhesség végén amúgy is ajánlatos!

Kitartást,könnyű szülést kívánok!


egy 3,5 éves és egy 9 hós fiúk anyukája!

2013. okt. 29. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!