Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Motivációt! Miért eszem...

Motivációt! Miért eszem estenkent meg 8 zsömlét, ha közben tudom jól, hogy még edzés mellett is dagadt leszek tőle?

Figyelt kérdés
Tudom,hogy érzelmi alapon megy, de mit tehetnék ellene? Voltam vékony és újra az akarok lenni,de miközben ezt írom is eszem... Segítsetek! Hogy motiválhatnám magam?

2013. szept. 26. 01:41
 1/8 anonim ***** válasza:
Engem az motivált, hogy húgom szalagavatóján készültek rólam képek, és olyan fertelmesen néztem ki rajtuk, hogy azt mondtam, ez így már nem mehet tovább! Ha nem tudtam ellenállni valami nassolnivalónak, csak arra a képre kellett gondolnom, és máris elment az étvágyam... Tarts magadnál egy képet, amin szörnyen nézel ki a túlsúlyod miatt és vedd elő, ha nem tudsz ellenállni egy-egy ételnek.
2013. szept. 26. 02:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Talán azért, mert hosszabb távon tarthatatlan fogyókúrát követsz, és a tested tiltakozik a sanyargatás ellen.

Ésszerűen egyél, ne koplalj, hanem egészségesen.

2013. szept. 26. 05:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Nem csak a rágás hiányzik? (->rágógumi, ánizs, stb...)

És nem vagy valójában szomjas az éhség helyett? (->igyál vizet!)

2013. szept. 26. 05:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Koszonom az eddigieket,a kepet es a ragast is kiprobalom.

Lehet,hogy "tarthatatlan" dietat kovettem az atlag ember szamara, de valojaban csirke,hal,rizs,zabpehely,turo,tojas,barnarizs volt az alap,amikor sikerult lefogynom es izmosodnom is. Ezutan nogyogyaszati problemaim lettek,majd az orvos is kitalalta,hogy tarthatatlan a dietam,ugyhogy nagyon gyorsan kezdjek el enni normalisan. Igy is lett. Ennek kovetkezmenye inzulinrezisztencia lett (vagy mar volt,csak a dietam miatt nem volt gond belole) miutan kitalalta kb 2 honapja,hogy megiscsak dietaznom kene. Azota tobb kevesebb sikerrel dietaztam,de az atlagos etrendrol visszaszokni a csirke-hal salata kombinaciora...tenyleg onsanyargatas. Meg is valaszoltuk a kerdesem igazabol. Mar csak a motivacio reszere kene par extra tipo, de a kepet es az anizst is kiprobalom. Koszi

2013. szept. 26. 06:00
 5/8 anonim ***** válasza:
Gondolom, nem eszel eleget. A diéta nem csak abból áll, hogy naponta elrágsz pár salátalevelet. Napi 5 étkezés, kis adagok, normális minőségű ennivaló, emellett napi 1-2 óra mozgás.
2013. szept. 26. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Mondjuk rengeteg dolgot lehet rágcsálni.

Még akár olyat is, ami kalóriát tartalmaz, csak sokat kell rágcsálni, mire lenyelhető lesz. Én pl. a száraz tésztát szoktam, minél vastagabb, annál tovább tart. Vagy szotyi. Abból nem tudsz megenni 8 zsemlényi mennyiséget. Dió, mandula, kesudió - ezekből egészséges is naponta egy keveset fogyasztani. Mazsola esetleg.

Ihatsz citromos limonádét is, meg gyógyteákat. Elkészítesz 1-2 litert, és szépen megiszogatod, amíg otthon teszel-veszel vagy ücsörögsz.

2013. szept. 26. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
2,5 ora naponta a mozgasom napi 5x kis etkezesek,az elozo kommentemben felsorolt osszetevokbol es estere megszall az ordog es felzabalom a plusz 1000kaloriat. Tisztaban vagyok ezekkel. Anno testepito versenyre keszultem nem all messze tolem a napi 500 kcal sem, de most morivaciora lenne szuksegem,nem a kajabeli jotanacsokra,mert potcselekves amit csinalok jol tudom es ezt szeretnem valahogy legyozni csak nem tudom,hogy hogy kezdjek neki. Az,hogy esetleg nem akarom elegge...de akarom,de nincs belso kesztetes. Nihil.ilyesmire varok otleteket.
2013. szept. 26. 06:53
 8/8 anonim válasza:

Arra gondolj, hogy ahogy idősödsz sokkal nehezebben fogsz tudni fogyni. Most kell megtenned ezeket a lépéseket, mielőtt kín szenvedéssé fog változni és kevesebb erőd lesz hozzá. KITARTÁS! MENNI FOG! BÍZZ MAGADBAN!

Írj egy füzetbe egy menetrendet. Amit meg kell tartanod. Találj ki magadnak egy büntetési formát, hogy ha valamit nem teljesítessz időre, akkor ez és az lesz a következménye.

2013. okt. 4. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!