Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » El vagyok keseredve! Normális...

El vagyok keseredve! Normális ez egy 2 éves kisgyereknél, amit a kisfiam csinál?

Figyelt kérdés
Emlékeszem, anno a kislányommal is meggyűlt a bajom, amikor ennyi idős volt, de fele ennyire nem volt drva, mint most a kisfiammal. Ha beleveszem is azt, hogy többet kell alkalmazkodnia, mint a kislányomnak kellett, és hogy én magam is türelmetlenebb vagyok vele, mint voltam a lánnyal, akkor is őrjítő és ijesztő, hogy mennyire indulatba tud jönni, ha valami nem úgy van, ahogy ő szeretné. meg egész nap nyekereg-nyikorog, mint egy rozsdás ólajtó. egész pici dolgon is 20 percig őrjöng, mint akibe belebújt az ördög, üt-vág engem is, és semmivel nem lehet se eltérteni, se lecsillapítani. de nem is olyanon feltétlenül, amit megtiltottam, hanem pl. valamire várni kell 2 mp-t, vagy ő szeretett volna csinálni valamit, de ha visszacsinálom, és megcsinálhatná, az már nem jó....stb. egyszerűen borzasztó, nem látom, hoyg valaha is normálisan fog viselkedni. ez már kb. egy fél éve tart, persze mikor kezdődött nem volt ilyen durva, de már vagy 2-3 hete egész elviselhetetlen és kétségbeejtő. normális ez , kinövi, vagy valami gáz van vele?
2013. okt. 28. 20:45
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
51%
Dackorszak. A gáz annyi vele, hogy sokat foglalkozol a helyzettel. Hagyd rá. Ha látja rajtad, hogy téged ez nem érdekel, hamarabb abbahagyja. Ha nem tud várni, majd megtanul. Szólj neki, ha épp nem érsz rá, ha hisztizik hagy tegye. Ha végeztél a dolgoddal kérdezd meg, hogy kellesz e még, ne rohanj hozzá. Így könnyen a fejedre nő. Ha akaratoskodik, csúnyán viselkedik mondjuk a játékkal akkor vedd el tőle és mondd neki, hogy akkor kapja vissza, ha lenyugodott. Így szépen lassan meg fogja tanulni. Te pedig próbáld kicsit könnyedebben felfogni, mert így megbolondulsz.
2013. okt. 28. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
A lányom is ilyen volt nehány hete. Már ott tartottam, hogy kiszaladok a világból. Egész álló nap képes volt nyikorogni, vinnyogni, visítani, vergődni. De a végén már a bölcsiben is így viselkedett. Heteken keresztül ez így ment. Egyre fogyott a türelmem, napi szinten ordítottam és veszekedtem vele. Aztán egyik napról a másikra elmúlt. Most kb 2 hete tök normális. Jó, néha hisztis, meg néha össze kell veszni vele, de nyomába nem ér annak, ami volt. Szóval kitartás, hátha nálatok is hamarosan rendbe jön. Türelem. :)
2013. okt. 28. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
39%
Üt vág? :( Három gyerekem van, de egyiknél sem tűrtem volna ezt el semmilyen életkorban.
2013. okt. 28. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:

jó ,szerinted eltűröm? nyilván nem. csak épp jön utánam, nem tudom otthagyni. üvölt, hogy vegyél fel engem!!!! ha meg felveszem, akkor se jobb, mert nem hagyja abba. lerakom, megint üt, jön utánam, üvölt...de így idegből. amikor lecsillapszik, akkor is látszik, hogy nem direkt csinálja, mert leizzad, meg az arcán csalánkiütések vannak. amúgy nem szoktam ezzel foglalkozni, már amennyre ezt lehet, vagyis, mégis elmegyek előle, mert csak nem maradok ott hogy üssön, meg megakadályozom, hogy csapkodjon.

amúgy kedves utolsó, abból hogy nem tűrted VOLNA, arra gondolnék, hogy ha előfordult volna, de nem fordult elő. vagy?

2013. okt. 28. 21:00
 5/18 anonim ***** válasza:
50%

Normalisnak semmikepp sem normalis. Az ilyen dolgokat csirajaban lehet elfolytani. Ha mar rendszeresse valt,akkor nagyon nehez. A kovetkezetesseg a legfontosabb:ugyanarra a rosszasagra mindog ugyanaz a reakciod legyen. Elfogadhatatlan az,ha jatekot dobal,mert apa nem azert jar dolgozni,hogy a megkeresett penzbol vett jatekot leamortizalja. Nalunk pl alapszabaly,hogy csak a labdat dobaljuk. Ha egy plussmacit dob el,azert is raszolok. Megutni megrugni barmilyen modon bantani mindenkit tilos. Amikor vergodnek,akkor meg ott hagyom,vagy berakom a sarokba es megmondom neki,hogy majd szoljon ha vegzett a vergodessel. Egy ido utan csitul,olyankor megkerdezem,hogy vegzett-e, toroljek-e orrot,stb. Ha megint rakezd,akkor indul elolrol a dolog. Ha befelyezte akkor meg megbeszeljuk hogy ilyet nem szabad,blabla.

Es ua nyugos kerdezd meg,hogy miert. Nem faj-e valamilye,vagy valamiert nem erzi magat komfortosan. Lehet,hogy vsn vmi a nyugosseg hattereben

2013. okt. 28. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
100%
2 éves, tehát a várj ugyanaz, mint az eltiltás. Az ekkor gyerekeknél még nem alakul ki JÖVŐ, csak jJELEN van, meg talán kicsi múlt. A várj egy kicsit ezért nem érdekli. Neki most van, és az ő lényének tragédiája, ha nem kap meg mindent. Kicsilányom pont ilyeneket tudott csinálni, nálunk először azt modnták, hagyjam rá. Hát, a lányzó 3 azaz három órán keresztül bömbölt egy helyében valami csipcsup ügy miatt, mikor már az életét féltettem az arcán összegyülemlett mindenfélétől, megvígasztaltam. Ez nem jött be. Védőnéni következő javaslata az volt, hogy közöljem vele, hogy ha folytatja az értelmetlen hisztit, leöntöm egy pohár vízzel, és öntsem is le. Meg is tettem, először hatott, másodszor a 2,5 éves lányom közölte előre, hogy na, anya, hozod a vizedet? Na mondom, az apád hétszázát, fogtam a gyereket, ruhástul be a hidegzuhanyba. Hüppögött. Mikor következő alkalommal hisztire sor került, mondtam, hogy hideg zuhany! erre ő: jó, abbahagyom. Soha többet hiszti nem volt. Fontos hozzátennem, mikor konfliktus volt köztünk, miután lenyugodtunk, mindig megbeszéltük, mi volt a baj, mit értettünk félre, mit lehetett volna máshogy csinálni, hogy értse, hogy el lehet érni, amit akar, de nem üvöltéssel. Tudom, hogy drasztikusan hangzik, de a lány most 20 éves, és még mindig egyik legjobb barátjának tart, pedig nem kevés remek ember veszi körbe.
2013. okt. 28. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
100%
Utolso vagyok megint. Semmikepp sem normalis,viszont gyakori. Szemelyesen is ismerek ilyen helyzetet es nem tudnak kilabalni belole. A baratnom bolcsibe adta a kissracot hatha ott majd megtanulja mi a rend,de nem jott be: most rendszeresen gyepalja a tarsait...
2013. okt. 28. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
Az 5-os es a 7-es ugyanaz,bocsanat! :-) Es ujra en vagyok: 2 evesnel is letezik a varj fogalom es neki is meg kell tanulnia,mi az a turelem. En erre azt a modszert hasznaltam,hogy szamoljuk egyutt hany masodpercig tart az,amit ki kell varni.
2013. okt. 28. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
Én is már a kiborulás szélén álltam nemrég, bár nálunk az is rátett egy lapáttal, hogy szinte nem is találkozott az apjával kb. 3 hétig. Nálam az vált be, hogy következetes maradtam, viszont nem ragaszkodtam mindenhez. Nem kell, hogy mindig az legyen, amit én akarok, de ő ne érezze hogy ő irányít. :) Mindent megbeszélek vele, és apróbb dolgokban kompromisszum kész vagyok, de ha fontos dologról van szó, pl. időre kell menni valahova, akkor nem tűrök ellentmondást. Egy gyors hiszti, aztán mehetünk. A hisztit nem lehet mindig elkerülni, de ha tudja hogy nem ér el vele semmit, akkor ez idővel le fog csitulni. Sokkal nyugodtabbak vagyunk mindketten, így hogy nem "veszünk össze" minden apróságon. A figyelemelterelés is beválik sokszor, de ehhez persze extra türelem és fantázia kell :D
2013. okt. 28. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:
de nem direkt csinálja, nem dacból. mondom, tisztára leizzad benne, és kiütéses lesz. teljesen kifordul magából, meg se hallja amit mond neki az ember, nemhogy még együtt számolni. mit ér erre a hideg víz? akkor igen, ha direkt genyózik, és meg kell tanulja, hogy nem lehet, mert vannak határok. na de ha elönti az ideg? 2 évesen kell tudnia kontorllálnia magát? ezért is félek, hogy nem normális, mert a kislányommal ezeket végigcsináltuk, amiket mondtok, és működött is, de a kisfiamnál semmi nem jön be. :(((
2013. okt. 28. 21:27
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!