Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Annyira el vagyok keseredve....

Annyira el vagyok keseredve. Hogy segítsek a kisfiamnak?

Figyelt kérdés
22 hónapos. Születésétől fogva próbáljuk nem.burokba nevelni. Egy héten párszor járunk játszóházba, van gyerektársaságba és mondokazni is járunk. De szegényem nagyon fél a gyerektől. Ma odament hozzá egy kislány adott neki játékot sírva fakadt. Hogy könnyítsem meg neki? Ártottam a sok programmal? Akkor megy oda egy játékhoz ha nincs senki a közelbe. Ha közelít egy gyerek lefagy, ha elvesznek tőle egy játékot simán hagyja. Nemsokára bölcsis lesz, de abszolút nem erett rá. Vagy ott javulni fog a dolog? Ötletetek van? Mit csináljak?
2013. márc. 12. 21:45
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Hát nem irigyellek a bölcsis beszoktatás miatt:-(


Egy dolgot tehetsz. Beszélj vele, mikor kettesben vagytok otthon (többször, minden nap, napjában esetleg többször hozd fel a témát), hogy van sok kisgyerek, akik játszani szeretnének vele, nem bántják, nagyon kedvesek, aranyosak. Szóval valami ilyesmi szöveggel. Egyszer el fog jutni a tudatáig, hogy senki nem bántja.

Csak türelmese kezdj el lukat beszélni a hasába...


Nálam ez a megbeszélős módszer nagyon bevált.

2013. márc. 12. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Akkor szoktak így viselkedni a kicsik, ha otthon nem játszanak egyedül, hanem mindig valamelyik szülővel.

Talán segítene, ha otthon is lenne gyerek játszótársa.

Ha beszokik a bölcsibe, akkor biztosan meg fog változni.

2013. márc. 12. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Szia! Szerintem ezen ne aggódj. Teljesen normális ebben a korban, hogy tart még mindentől, idegenektől. A bölcsi nagyon sokat segít szerintem. Ha jó gondozónőt fogtok ki, ő nagyban hozzásegíti az önállósághoz. A kisfiam pont az ellenkezője volt, őt szelídíteni kellett, és nagyon jól össze tudtunk dolgozni a gondozónőkkel:-) Ő most 3 éves, és abszolút szocializálódott. Minden jót és kitartást!
2013. márc. 12. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

2 éves fiam is ilyen. 1 hónapja kezdtük a bölcsit. Azt mondják a gondozónők, hogy elvonul (egyenlőre), és megfigyeli a többi gyereket.

Előtte mi is hetente jártunk csiri-biri tornára - ott mindig ugyanaz a csapat volt. Kb. 3 hónap után közeledett feléjük.

Ma már a játékait is megvédi!

Itthon - bölcsi után - bemutatja a megfigyeléseinek gyümölcseit. :) Sokszor felsír éjjel, és kiabál. :( Nem könnyű, de remélem idővel megoldódik.

2013. márc. 12. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Az én fiam is ilyen volt. Kis visszahúzódó, nem játszott senkivel együtt, a konfliktus helyzeteket kerülte. Ő is, ha elvették a játékát, szó nélkül hagyta, ha meglökték, bántották, inkább elmenekült. Bölcsibe került 2 évesen, igaz, hogy olyanba, ami egy ovis csoporton belül volt, vegyes csoport. Ott felkarolták a nagyobb gyerekek és hihetetlenül sokat változott mára. Ma már inkább irányító szerepet tölt be az oviban. Most is kerüli a konfliktus helyzeteket, viszont már megvédi magát. 4 éves.
2013. márc. 13. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Akárcsak az én kisfiamról írnál!Mi is rendszeresen-napi szinten- jártunk gyerekközösségbe és iszonyatosan félt,folyamatosan a nyomában kellett lennem,mindig engedett,nagyon érzékeny a kis lelke a mai napig!De feloldódott!!!Ő 20 hósan kezdte a bölcsit,az igazat megvallva kellett vagy egy év mire jól beszokott a közösségbe,de mára nincs semmi probléma.Ahogy írta vki jó gondozónő kell és jó csapatmunka velük és megfog oldódni ez a probléma,ne,izgulj!Csak türelmesen,kitartóan,rengeteget mondogasd neki,hogy mennyire nagyon szeretitek és mennyire jó hely a bölcsi,ott a sok kishaver,lehet velük sokat bohóckodni,majd kialakul nála is,h tényleg jobb a kishaverokkal játszani!
2013. márc. 13. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Jaj, nagyon köszönöm a válaszokat. Kicsit megnyugodtam. A védőnő is megijjesztett egy kicsit, hogy mennyire stresszes. Meg hogy adjak neki homeopátiás szereket, hogy ez a szorongás feloldodjon. Igazából az én hibám is, mert nagyon szerettem volna, hogy olyan legyen mint a társai. De megfogadtam, hogy a mai naptól kezdve máshogy viszonyulok a dologhoz, és nem erőltetem, hogy menjen játszani, majd alakulnak.Mégegyszer köszönöm. Féltem a bölcsitől, de a ti írásotok alapján lehet hogy inkább pozitív hatással lesz rá, és nem negatív.
2013. márc. 13. 12:54
 8/8 anonim ***** válasza:

Mintha az én fiamról írtál volna! A játszótéren csak akkor ment oda egy játékhoz, ha nem volt ott más gyerek, képes volt sírva fakadni, ha 2 méternél közelebb ment hozzá valamelyik. Az utcán úgy szorította a kezem, ha gyerekek jöttek velünk szembe, majd eltörte! Mi nem erőltettük, beszéltünk a bölcsis gondozónőkkel, a sógornőm óvónő, ők is azt mondták, ne erőltessük rá a gyerektársaságot, majd alakul.

Teljesen kétségbe voltunk esve a férjemmel, hogy mi lesz vele, mert eredetileg 22 hónapos korában mentem volna vissza dolgozni. Aztán mégsem vettek vissza, így maradtunk még itthon, és tavasszal kezdte a bölcsit, majdnem 2,5 évesen. Először a gondozónők közelében szeretett lenni, de néhány hét alatt teljesen felszabadult gyerektársaságban. Rá is igaz lett az örök mondás: gyereknek gyerek a párja!

2013. márc. 13. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!