Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Kisgyereknél a mély hang...

Kisgyereknél a mély hang autisztikus tünet?

Figyelt kérdés

Másnál is van ilyen, hogy nagyon mély a hangja?

3 éves kisfiamnak nagyon mély a hangja már születésétől kezdve. Emellett egyáltalán nem barátkozó, nagyon szégyenlős és nagyon zajérzékeny. Viszont viszonylag hamar megtanult beszélni és a barátkozáson kívül nagyon ügyes mindenben.


2013. jún. 29. 22:15
 1/5 anonim ***** válasza:
Ne képzelj a gyerekedbe minden hülyeséget.
2013. jún. 29. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Ebben teljesen igazad van.

De azért érdekelne, hogy másnál is van-e mélyhangú gyerek.

2013. jún. 29. 22:56
 3/5 anonim ***** válasza:
44%
Ebben a korban lehet először diagnosztizálni az autizmust. A mély hangról még nem hallottam, hogy tünete lehetne az autizmusnak, de a barátkozási hajlandóság hiánya már lehet gyanús jel. Ha ez nem változik meg az óvodában, akkor érdemes lenne megmutatni egy szakembernek. Lehet, hogy semmi gond nincs, és amúgy az autisztikus tünetek is elég széles skálán mozognak, vannak nagyon magasan funkcionáló egyének is, akikről még a környezetük sem sejti, hogy ebben szenvednek. Asperger-szindrómára érdemes lenne tesztelni.
2013. jún. 29. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
szerintem sincs hozzá köze.
2013. jún. 29. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Azt nem tudom, autisztikus tünet-e, de az én kisfiamnak is nagyon mély hangja volt egészen addig, míg ki nem kellett venni az orrmanduláját. Azóta jóval magasabb fekvésű hangja van.
2013. jún. 30. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!